خرید تور تابستان ایران بوم گردی

اعلام آمار رسمی مشارکت در انتخابات 11 اسفند

بنا بر اعلام سردار وحیدی، وزیر کشور دولت سیزدهم، 41 درصد از واجدان شرایط رای دادن در انتخابات 11 اسفند شرکت کردند که به گفته‌ی او «حدود 25 میلیون نفر» را شامل می‌شود.

به گزارش تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور عصر امروز دوشنبه در ابتدای نشست خبری با نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، اظهار داشت: ملت ایران باردیگر در صحنه انتخابات خوش درخشیدند و پیروزی دیگری از آن خود کردند. باتوجه به بوق‌های رسانه‌ای دشمنان برای مایوس کردن مردم از مشارکت در انتخابات، دیدیم که ملت ما بدون توجه به این تبلیغات در انتخابات حاضر شدند.

وی افزود: باوجود تبلیغات کم‌نظیر و یا حتی بی‌نظیر دشمنان برای مایوس کردن مردم در حضور در انتخابات و باوجود برخی دشواری‌های اقتصادی که مردم با آن مواجه هستند، ملت در انتخابات حاضر شدند.

وزیر کشور با بیان اینکه امنیت انتخابات ما مثال‌زدنی بود و در امنیت کامل این انتخابات برگزار شد، گفت: دشمنان تبلیغ می‌کردند که امنیت در انتخابات را مخدوش جلوه دهند که از سرویس‌های جاسوسی گرفته تا گروه‌های تروریستی و دیگر دشمنان ملت در این مسیر حرکت کردند اما دیدیم که امنیت بسیار خوبی در انتخابات تأمین شد.

وحیدی تصریح کرد: انتخابات ما از بالاترین استاندارد سلامت برخوردار بود و تک‌تک آرا مردم مورد توجه و حساسیت بود. این حجم از تأمین سلامت انتخابات را مدیون همکاری مردم و دستگاه‌های مسئول هستیم. اهمیت این موضوع با توجه به امنیت و سلامت انتخابات در دیگر کشورها و مقایسه با آن مشخص می‌شود.

وی گفت: انتخابات دارای رقابتی بسیار خوب و گسترده بود و تعداد داوطلبانی که مشارکت کردند و در این دوره حضور پیدا کردند، کم‌نظیر بود. رقابت تنگاتنگ و فشرده‌ای را در این دوره به دلیل این حضور فراوان کاندیداها بود. این رقابت واقعی بود و همه طیف‌ها و گروه‌ها در آن حضور جدی داشتند.

وزیر کشور بیان داشت: در این دوره فضای نامساعد جوی را داشتیم، تبلیغات مدام دشمن را هم شاهد بودیم و عملیات روانی نیز از چند ماه پیش علیه انتخابات شکل گرفته بود و با این همه شاهد مشارکت و حضور مردم و جمعیتی 25 میلیونی پای صندوق‌های رأی بودیم.

وی تاکید کرد: باکمال افتخار اعلام می‌کنم که هر چهار سطح امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت در این انتخابات به دست آمد که در این زمینه از همه کسانی که مسئول بودند یا برای فراهم‌کردن زمینه‌ها کمک کردند و از مردم که در این صحنه نقش‌آفرینی‌ کردند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وزیر کشور افزود: خود را برای برگزاری دور دوم انتخابات مجلس آماده می‌کنیم. در برخی رسانه‌ها دیده شد که درباره موضوعی به نام آرای دچار مشکل مطرح کردند که باید گفت این میزان یعنی آرای سفید در کل کشور 5 درصد بوده است.

وحیدی تاکید کرد: در حوزه تخلفات هیچ پرونده‌ای تشکیل نشده و این انتخابات پاک و سالم برگزار شد. همچنین در مسئله ریخت و پاش‌های انتخاباتی این موضوع در این انتخابات کم بود.

وزیر کشور تاکید کرد: صداوسیما با راه اندازی 200 کانال، کمک شایانی به بهتر برگزار شدن انتخابات داشت و همچنین بستری در فضای مجازی برای نامزدهای انتخابات فراهم شد تا تبلیغات خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: حدود یکسال و نیم کار انتخابات در ستاد انتخابات کشور شروع شد تا بتوانیم به نحو احسن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری برگزار شود.

وحیدی اظهار داشت: آمار مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری 41 درصد بود که یعنی حدود 25 میلیون نفر در این انتخابات شرکت داشتند.

وزیر کشور با اشاره به زمان برگزاری دور دوم انتخابات، گفت: مرحله دوم انتخابات اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت برگزار می‌شود. در حال رایزنی با شورای نگهبان هستیم. با توجه به اینکه در این ایام کنکور را پیش رو داریم، باید بررسی کنیم که همزمان با کنکور نشود.

وحیدی در پایان تصریح کرد: اول مطرح بود که دور دوم در 7 اردیبهشت برگزار شود اما در حال رایزنی با وزارت علوم و شورای نگهبان هستیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. این همه تعریف و تمجید و بَه بَه و چَه چَه… همش برای ۴۱٪ مشارکت؟؟؟
  خب البته از حد انتظار خود آقایون هم بیشتر بود. واسه همینه ذوق زده هستند

  33
  3
 2. از این 41 درصدی که تازه خود حضرات می فرمایند، کم کنید قشر فراوانی از کاندیداها و خانواده ها و اطرافیانشان و همچنین سایر مسوولین و دولتی ها و…
  به راستی چند نفر واقعاً در این انتخابات شرکت کرده اند؟؟

  32
  3
 3. این 41 درصد بیست درصدشون اطافیان خود کاندیداها بودن!!!تازه از این موضوع هم فاکتور بگیریم 41 درصد تبریک داره؟؟:))))))

 4. ببخشید۳۳درصد.من اشتباه نوشتم.۴۱درصدمنهای ۸درصدرای سفید..۳۳درصدرای دهندگان.ولی نمیشه اینجوری حساب کرد.رای ریاست جمهوری دقیقتره.چون نماینده ها قولایی دادن مردم بخاطر منفعتشون رای دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا