خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاطرات هاشمی ۳۰ اسفند سال ۷۹ | «غفلت» مدیران از معیشت مردم و شعار اقتدار ملی و ایجاد اشتغال

انصاف نیوز: خاطرات روزنوشت آیت‌الله اکبر هاشمی در ۳۰ اسفند سال ۱۳۷۹ را در ادامه می‌خوانید:

سه‌شنبه 30 اسفند 1379  |  24 ذيحجه 1421                        20 مارس 2001

در خانه بودم. بعد از ظهر، براي برداشتن مطالب خواندني در مدت سفر به‌ كيش، به دفترم رفتم. به خاطر تعطيلي، خيابان خلوت بود و تقريباً نصف وقت معمولي، رفت و آمد طول كشيد. بخشي از كتاب «اصول روانكاوي فرويد» را مطالعه كردم. هنگام سال تحويل، با بچه‌ها سر سفره هفت‌سين نشستيم و دعا خوانديم. در حياط منزل، عكس‌ دسته‌جمعي‌ گرفتيم و عيدي دادم. شب هم بستگان براي ديدني عيد آمدند.

به پيام نوروزي رهبري و رئيس‌ جمهور گوش دادم. رهبري، سال آينده را هم در ادامه امسال، سال علي (ع) ناميدند و شعار اقتدار ملي و ايجاد اشتغال را براي سال نو مهم دانستند. در گذشته، زياد توجهي به مسایل اقتصادي نمي‌كردند، ولي با احساس عدم تحرك اقتصادي بعد از دوره سازندگي، توجه‌شان جلب شده است و واقعاً هم بايد در اولويت باشد. مسئوليت‌هاي سياسي و فرهنگي، مديران‌ كشور را از توجه جدي به اقتصاد و عمران و معيشت مردم، غافل‌ كرده است و با اينكه بيش از 10 ميليارد دلار، اضافه درآمد نفت داريم، قدرت رونق‌ دادن به اقتصادكشور ديده نمي‌شود.

در لبنان، جمعي از دانشجويان، در حمايت از باقي‌ماندن ارتش سوريه در لبنان، تظاهرات كرده‌اند؛ در مقابل دانشجويان مسيحي كه چند روز پيش، با خواست ميشل‌عون، [رهبر جنبش میهنی آزاد]، در مخالفت با ادامه حضور ارتش سوريه در لبنان، تظاهرات كرده بودند. در مجلس لبنان هم امروز، مخالف و موافق اين موضوع صحبت كردند.

اخوي محمود، تلفني اطلاع داد كه آقاي [سیدمحمدرضا] اصفهاني – ابوالزوجه‌اش [= پدرهمسرش] – درحال احتضار است. براي تهيه قبري در شاه‌عبدالعظيم استمداد كرد. ياسرگفت، جمعي از خانواده‌هاي زندانيان مطبوعات و ملي‌گراها، در كنار زندان اوين، سفره هفت‌سين گذاشته‌اند؛ به انتظار اجتماع مردم.

به لطف خداوند، توفيق نوشتن‌كامل خاطرات سال 1379 به دست آمد و از فردا در تقويم سال 1380 مي‌نويسم.

پایان

منبع: کتاب خاطرات هاشمی در سال ۱۳۷۹؛ «اصلاحات در بحران»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا