خرید تور تابستان ایران بوم گردی

روایت خبرگزاری فارس از پشت پرده افشاگری‌ها: یک پروژه‌ی کاملا امنیتی است

خبرگزاری اصولگرای فارس در متنی با عنوان «پشت پرده افشاگری‌ها علیه مسؤولان» نوشت:

پشت پرده افشاگری‌ها علیه مسؤولان
اغلب نظرسنجی های پیش از انتخابات درباره علت های عدم مشارکت بخشی از آحاد جامعه در انتخابات را که بررسی کنیم به یک مورد مشترک میرسیم: بی صداقتی و فساد مسوولان جمهوری اسلامی ایران.
چگونه این تلقی در ذهن بخشی از مردم جا افتاده است که مسوولان نظام فاسد هستند؟ آیا این بخش از جامعه بر اساس یک آمایش میدانی و آماری به چنین دیدگاهی رسیده اند یا ماجرای دیگری در جریان است؟

معلوم است که هیچ آماری از میزان صداقت و سلامت کل کارگزاران نظام منتشر نشده است اما آنچه افکار عمومی را جهت میدهد «قله زنی» های رسانه ای است.

ماجرا از این قرار است که مردم به واسطه برخی افشاگری ها در جریان فساد، لغزش و یا غفلت برخی چهره های خاص و مشهور از جمع مسوولان قرار میگیرند و در برابر این افشاگری پاسخ معتبری دریافت نمیکنند. پیام فساد رسوب میکند و این دیدگاه در رسانه مخالف خوان تعمیم به کل مسوولان داده میشود.

اگر از قوی ترین حافظه های مردمی هم بپرسید چند مورد از مصداق های فساد مسوولین را نام ببرند شاید به 50 مورد هم نتوانند اشاره کنند. این در حالی است که شمار کارگزاران این نظام چندین هزار نفر است.

رییس جمهور به تنهایی نزدیک به 500 حکم را به طور مستقیم برای افراد زیر مجموعه خود صادر میکند و این یعنی با یک حساب سرانگشتی در سطح اول مدیران این نظام در سه قوه و نهادهای زیرنظر رهبری هزاران مدیر در حال انجام وظیفه هستند.

پس باید ذهنیت بخشی از جامعه درباره فساد مسوولان که به نحوی تعمیم به همه مسوولان شده را نه در واقعیت بلکه باید در پروژه جاری رسانه ای کشور جست و جو کرد. پروژه ای که یک سر آن در اتاق فکر رسانه های ضدانقلاب و سر دیگر آن در دست جریان عدالتخواه منحرف از اصالت عدالتخواهی راستین است.

مهمترین ویژگی این پروژه این است که هیچ لزومی به اثبات کامل ادعاها وجود ندارد و صرفا وجود اسنادی که بتواند چسب اولیه انگ فساد را ایجاد کند کفایت میکند. حتی اگر بعد از مدتها در دادگاه هم اثبات شود ادعاها خلاف واقع بوده بی تاثیر است چون ادعای فساد طی یک دوره زمانی در اذهان رسوب کرده است.

پروژه تخریب چهره های نظام یک پروژه کاملا امنیتی است که با هدف ایجاد فاصله میان مردم و حاکمیت در حال اجرا است. این پروژه را باید جدی گرفت.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا