خرید تور تابستان ایران بوم گردی

هایمای چینی آس 402 ایران‌خودرو: 38درصد رشد تولید، 33درصد رشد فروش، 45درصد رشد قیمت!

گزارش دوره‌ای عملکرد تولید و فروش بزرگ‌ترین خودروساز کشور نشان می‌دهد هایمای چینی در سبد محصولات ایران‌خودرو با استقبال مردم مواجه شده، رشد تولید، رشد فروش و رشد قیمت را تجربه کرده و در نتیجه عملکردهای این خودروساز را به شکل محسوسی بهبود داده است.

اقتصاد نیوز در این‌باره نوشت: اطلاعات سایت کدال نشان می‌دهد ایران‌خودرو برنامه گسترده‌ای برای تولید و فروش محصولات برند هایما دارد.

براساس اطلاعات منتشر شده در سایت کدال سازمان بورس، این خودروساز تا پایان بهمن ۱۴۰۲ به نسبت بهمن ۱۴۰۱ در تولید هایما رشد حدود ۳۸ درصدی را ثبت کرد. آبی‌های جاده مخصوص تا پایان بهمن سال گذشته حدود ۲۰ هزار و ۲۵۰ دستگاه انواع هایما را در خطوط تولید خود تکمیل کردند. آن‌ها در همین بازه زمانی در سال ۱۴۰۱ حول‌وحوش ۱۴ هزار و ۶۵۰ دستگاه انواع هایما تولید کرده بودند.

همچنین ایران‌خودرویی‌ها تا پایان دومین ماه ار فصل زمستان سال گذشته نزدیک به ۱۸ هزار و ۸۸۰ دستگاه انواع هایمای چینی را برای متقاضیان فاکتور کردند. این تیراژ فروش در مقابل تیراژ فروش در مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ از رشدی حول و حوش ۳۳ درصدی حکایت می‌کند. خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص در پایان بهمن ۱۴۰۱ بیش از ۱۴ هزار و ۱۰۰ دستگاه هایما فروخته بود.

بررسی قیمت خانواده هایما نشان می‌دهد این خودروساز در انتهای یازدهمین ماه از سال ۱۴۰۲ به طور متوسط هر دستگاه هایما را حدود ۹۲۰ میلیون تومان فروخته و این در حالی‌ست که در مدت مشابه سال ۱۴۰۱ آبی‌های جاده مخصوص به طور میانگین در ازای واگذاری هر دستگاه هایما حدود ۶۳۳ میلیون تومان دریافت می‌کردند. این اختلاف قیمت از رشد نزدیک به ۴۵ درصدی قیمت خانواده هایما در فاصله سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۲ حکایت دارد.

بخشی از این رشد را باید در اضافه شدن هایما اس8 و هایما ایکس7 جست‌وجو کرد؛ دو عضو جدید خانواده هایما که در سال ۱۴۰۲ به سبد محصولاتی ایران‌خودرو اضافه شدند. هایما ایکس7 با قیمتی حول و حوش یک میلیارد و ۴۸۲ میلیون تومان و هایما اس8 با قیمتی حوالی یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان از سوی ایران‌خودرویی‌ها عرضه می‌شود.

علاوه بر دو محصول جدید، ایران‌خودرویی‌ها همچنان هایما اس5 و اس7 را نیز در سبد محصولاتی خود دارند.

با توجه به رشد اتفاق افتاده در تولید و فروش هایما در سال ۱۴۰۲ به نسبت سال ۱۴۰۱، این گمانه مطرح می‌شود که آبی‌های جاده مخصوص در سال ۱۴۰۳ نیز همچنان این روند را ادامه دهند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا