خرید تور تابستان ایران بوم گردی

یادآوری «نقد عملکرد برخی نادانان» هجمه کننده به سیدحسن خمینی

روابط عمومی تولیت «آستان مقدس حضرت امام خمینی» به انتشار فیلمی که اخیرا حاشیه‌هایی را به همراه داشته است واکنش نشان داد و ضمن توضیحاتی، سخنان رهبری در «نقد عملکرد برخی نادانان در پی اخلال حین سخرانی سیدحسن خمینی» را یادآور شد.

به گزارش انصاف نیوز، در روزهای اخیر فیلمی مربوط به مراسم ادای احترام نیروهای مسلح در حرم امام خمینی مربوط به بهمن ماه ۱۴۰۱ را به عنوان دیدار جدید مقامات نظامی با سیدحسن خمینی، در فضای مجازی بازنشر شده بود و مشاور رسانه‌ای سرلشکر باقری با فرض این که این بازنشر توسط سایت جماران و با قصد سوءاستفاده بوده، به آن واکنش نشان داده بود.

این واکنش تند با مخاطب قرار دادن سایت جماران، به صورتی گسترده در رسانه‌ها بازنشر شد ولی پس از مشخص شدن اشتباه، رسانه‌ها هم اظهارات او را اصلاح کردند.

با این حال روابط عمومی تولیت «آستان مقدس حضرت امام خمینی» توضیحاتی تکمیلی داده است که متن کامل آن در پی می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

اخیرا با بازنشر فیلمی از قسمتی از مراسم ادای احترام نیروهای مسلح کشور در فضای مجازی، مطالبی پیرامون این فیلم عنوان  شده است.
از اینرو روابط عمومی تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) جهت تنویر افکار عمومی مطالب ذیل را بیان مینماید:

۱_ این فیلم توسط سایت آستان مقدس امام خمینی (ره) در تاریخ ۱۹ بهمن ماه‌ سال ۱۴۰۱ تولید و در شبکه های اجتماعی وابسته به آستان در همان تاریخ درج و نشر گردید و باز نشر آن توسط رسانه های رسمی وابسته به آستان  و بیت امام در نوروز ۱۴۰۳ کذب محض می باشد.

۲_ نهاد های حقیقی و حقوقی،نظامی و انتظامی و…که شبهه ای اینچنینی برایشان ایجاد می شود میتوانند قبل از رسانه ای کردن موضوع با پیگیری از مجاری رسمی وابسته (روابط عمومی آستان یا پایگاه خبری جماران) از صحت و سقم مطالبی که خواهان انتشار آن هستند،جویا شوند.

۳_ آستان مقدس امام خمینی (ره) در طول سال پذیرای بسیاری از مقامات  ملی  و بین المللی [در قالب مراسم رسمی با پروتکل‌های تعریف  شده] است. برای مثال حضور مقام معظم رهبری، روسای قوای سه گانه، مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزارت خانه ها، نهادهای فرهنگی و هنری، نیروهای مسلح و… از این نمونه می باشد و طبق پروتکل های رسمی، هر مراسم با هماهنگی نمایندگان رسمی سازمان ها با برگزاری جلسات رسمی انجام و تمامی نکات در این جلسات مطرح و مصوب می شود.بنایراین هرگونه فیلم و تصویر با استناد به صورت جلسات تهیه،درج و نشر می گردد.

۴_ طبق پروتکل رسمی آستان مقدس امام خمینی (ره)، هر نهاد و سازمانی که خواهان برگزاری مراسم در این مکان مقدس می باشد، با ارائه درخواست کتبی و در ادامه ذکر جزییات مراسم (دعوت از تولیت محترم برای حضور در مراسم، چگونگی تشریفات و…) از چگونگی برگزاری مراسم آگاه می شود. از جمله چگونگی حضور تصویربرداران در مکان های تعریف شده.نتیجه اینکه ادعای این نکته که فیلم مذکور با غرض خاصی تصویربرداری شده مغایر اصول حرفه ای رسانه ای و کذب می باشد.

۵_ وظیفه ذاتی رسانه های رسمی آستان، تهیه، درج و نشر کلیه مراسم های برگزار شده در طول سال در حرم مطهر امام راحل می باشد (با استناد به صورت جلسات رسمی)که تاکنون بر این وظیفه پایدار بوده و خواهد بود.با کمی سواد رسانه ای در عصر تکنولوژی می‌توان به این نکته پی برد که هر شخص در هر جای دنیا، با یک گوشی تلفن همراه می‌تواند با یک جستجوی ساده مطالبی را که مربوط به سالیان گذشته می باشد تهیه و از آن به صورت سلیقه ای استفاده کند.
توقع از مدیران،مشاوران رسانه ای و سایر رسانه ها در اینگونه موارد این است که  با ظرافت  و دقت بیشتری به رسالت رسانه ای  خود عمل کنند.

۶_ همانطور که بارها شاهد بودیم دشمنان نظام مقدس کشور عزیزمان، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و بیت شریف  امام راحل (ره)، همواره سعی داشته، دارند و خواهند داشت در مقاطع مختلف زمانی، به تخریب این نظام بپردازند و بر اساس این توطئه و پروژه تخریب، هر از چند گاهی دست به این گونه امور می‌زنند و کار را تا آنجا جلو می‌برند که برای خاموش کردن این توطئه حتما تذکر مقام معظم رهبری را همراه داشته باشند [تذکر مقام معظم رهبری در سخنرانی معظم له در ۱۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ در نقد عملکرد برخی نادانان در پی اخلال حین سخرانی تولیت محترم آستان امام خمینی (ره)]. انتظار از دوست داران نظام این است که با این توطئه‌ها همراهی نداشته باشند.

۷- در پایان سالی پر بار برای هموطنان عزیزمان از خداوند منان خواستاریم

روابط عمومی تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی (ره)

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. من که چهل سالمه خیلی از سخنرانیهای امام رو الان میشنوم باور نمیکنم چنین سخنرانی سطح بالایی داشته باشه. تنها دلیلش هم خیانت سازمان نشر امام بود که بعد از فوت امام بدست نااهلان رسید.آقای خمینی من از شما بخاطر خیانتی که بهم کردید نزد خدا شکایت میکنم.از خدا میخام صورت واقعی شما و اعمالتون رو به همه مردم ایران نشون بده و همه بدونن امام چه فرد آگاه و جلوتر از زمان خودش بوده.شما با قایم کردن خیلی از مهمترین سخنرانیهای ایشون خیانت عجیبی به امام و ملت کردید. خدا روسیاهتون کنه که تمام تلاشتون رو برای تحریف امام به کار بستید

    0
    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا