خرید تور تابستان ایران بوم گردی

بگذارید شب های قدر برای مردم بماند!

غلامرضا بنی اسدی، روزنامه‌نگار، در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

برای مردم، برای افکار عمومی احترام بگذارید. جز این باشد توقع احترام هم نابه جاست. حداقل در برگزاری مراسم مذهبی یک مقدار جانب احتیاط را رعایت کنید اگر واقعا می خواهید مردم، پای کار مذهب بمانند.

اگر می خواهید، مراسم احیای ما را به تمسخر نگیرند یک مقدار سنجیده تر عمل کنید. من اهل نیت خوانی نیستم، شان قضاوت هم ندارم اما به عنوان کوچکترین جمع بزرگ اهالی رسانه که بیش از سه دهه در این حوزه قلم زده ام می گویم اگر نا به جا قلم برداریم، نه تنها به مقصود و مقصد نخواهیم رسید که چاه و چاله، مارا خواهید بلعید. ما که هیچ، هر آنچه از آن سخن می گوئیم را به چالش خواهد کشاند.

اگر ما را از قرآنی که به سر می گیریم، سرسوزنی هم حیا نیست به خاطر نگاه پر سئوال جامعه یک مقدار تامل کنیم. به تاکید می گویم، شان داوری ندارم و بدبین و بدگو و بدخواه کسی نیستم اما به جد برای اسلام و ایران و انقلاب دلم می سوزد و مثل روزهای دفاع مقدس بر آن غیرت دارم لذا خواهشم را صراحتا حرف به حرف می نگارم و کلمات را به فریاد می خوانم که حرمت شب های قدر را نگه دارید.

کسانی که نامشان با اما و اگر همراه است امسال از فهرست برگزار کنندگان شب احیا حذف کنید. مهم احیا است. مهم شب قدر است، مهم نام مبارک مولا علی است که به عدالت بلند آوازه است. به میدان خواندن و تریبون دادن به کسانی که دست شان غبار دارد اگر نگوئیم اهانت لااقل وهن مجالسی از این دست است.

بگذارید این مجالس زلال بی غبار بماند برای مردم تا مردم هم بمانند برای قرآن، برای ایران. بگذاریم نگاه شان مثل آینه های بی غبار باشد. آدم های غبارگرفته، نفس و صدایشان هم غبار و خش دارد و ذهن را می آزارد. برای خدا بگذارید شب قدر برای مردم به لحظات نابی غنی سازی شود که فقط خاصِ خدا باشد. به روابط سیاسی و جناحی خود در مکان ها و مراسم دیگر ضریب بدهید. اینجا باید خالص و بی شبهه و مومنانه باشد. “برخوردِ مومنانه” چنین اقتضا می کند. یا علی!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. اگر بر مبنای هر شایعه و تهمت و دروغ و پرونده سازی، اتهامات ثابت نشده و خبرسازی و شایعه پراکنی و ضریب دادن بخواهید دین و قرآن و نظام را مسخره کنید لعنت بر قلم و وجودتان باد

    4
    18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا