خرید تور تابستان ایران بوم گردی

انتقاد تند فراجا به سریال هفت سر اژدها: تخیلات و ذهنیات است

سخنگوی فراجا به محتوا و تصاویر ارائه شده از عملکرد و ماموریت پلیس در مجموعه تلویزیونی « هفت سر اژدها » واکنش نشان داد و گفت که «متاسفانه این سریال در زمان کنونی ساخته نشده و طبیعتا اگر در حال حاضر بود اجازه نمی‌دادیم حتی یک فریم پلیسی بدون نظارت و تایید کارشناسان انتظامی تصویربرداری شود چه برسد که پخش شود.

«سردار سعید منتظرالمهدی درباره محتوای سریال هفت سر اژد‌ها که به تازگی از صداوسیما پخش می‌شود، گفت: اساسا در تولید آثار هنری و نمایشی بخشی از داستان، واقعیت است و بخش قابل توجه دیگر تخیل و قصه پردازی و درام آن است. متاسفانه این سریال در زمان کنونی ساخته نشده و طبیعتا اگر در حال حاضر بود اجازه نمی‌دادیم حتی یک فریم پلیسی بدون نظارت و تایید کارشناسان انتظامی تصویربرداری شود چه برسد که پخش شود. 

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: این کار درسال ۹۸ و در زمان مدیران وقت حوزه اجتماعی تولید و از موسسه ناجی هنر فراجا مجوز تولید گرفته که متاسفانه کارشناسان انتظامی نظارت کافی بر تولید سریال را نداشتند و تهیه کننده و نویسنده اثر بر اساس تخیلات و ذهنیات خود در حوزه ماموریتی پلیس، کار را تولید کردند. طبیعتا برخی از سکانس‌های پلیسی این سریال با بدیهی‌ترین اصولِ ساخت سریال‌های پلیسی و امنیتی فاصله‌ی معناداری دارد و با اشکالاتی در فُرم و محتوا روبه‌رو و انتقاداتِ فراوانی را به دنبال داشته است.یمعاون فرهنگی اجتماعی فراجا اضافه کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، مدیران وقت موسسه ناجی هنر و کارشناسِ انتظامیِ سریال به دلیلِ عدم توجه به زوایای ساختِ اثر و نداشتنِ نظارتِ کافی، به بازرسیِ کل فراجا جهت ارائه توضیحات و بررسی موضوع معرفی شده و از ادامه کار وی ممانعت بعمل می‌آید

 منتظرالمهدی ادامه داد: علی‌ایحال باتوجه با اینکه سریال فوق در زمان خودش مجوز لازم برای تولید را از موسسه ناجی هنر گرفته است به کارگردان اثر یاداوری شد که سکانس‌های پیش روی پلیسی می‌بایست مجددا مورد بازبینی قرار گیرد که ایشان اعلام کردند در ادامه داستان شاهد اتفاقات جدید پلیسی خواهیم بود که نگرانی‌های پلیس مرتفع خواهد شد. ما از دغدغه و نگرانی بینندگان عزیز نسبت به برخی تصاویر ارائه شده از پلیس در این سریال نیز سپاسگزاریم.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. چه ربطی داره به آزادی بیان؟؟ راست میگه اصلا سریال از لحاظ پلیسی و فنی خدایی خیلی ضعیفه بعضی از سکانس های پلیسی رو که میبینی به دور از واقعیته

 1. با سلام
  به جناب آقای منتظر المهدی حق میدهیم که نگران باشند ولی این موضوع به بازرسی کشاندن افراد آیا فکر نمی کنید نباید اعلان عمومی میشد؟ و در کل نباید این اتفاق می افتاد؟ و حال که اتفاق افتاده باید آینده را مورد توجه قرار داد نه گذشته را؟

 2. سریال به این باحالی کجاش مشکل داره. والا شما مثل کبک سرتون رو کردید لای برف از اینا ندیدی. بیاید توی جامعه ببینید این ها هست یا نه.

 3. باسلام وعرض ارادت قلبی نسبت به نیروی انتظامی مومن وخدمت گذار ،وحافظ جان ومال وامنیت کشور ،باید اعلام داریم که ملت شریف انقلابی ایران ،نسبت به نیروهای حافظ امنیت عشق وارادت داشته ودارد ،واگر تعدادی از افراد نیرو تحت تاثیر سود جویان قرار می گیرد ،دلیل بر بد بودن همه مردان صادق خدمتگذار نیست .

  2
  2
 4. انصاف نیوز چرا دیدگاه هفته قبل من را در خصوص قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات نمایش ندادی؟ وقتی که یک رسانه که اسم خودش رو انصاف گذاشته با پلیس جامعه قانون رسمی کشور را رعایت نمی‌کنند باید فهمید که هنوز این جامعه به بلوغ گفتمانی و مرحله رشد عقلانی نرسید. این دیدگاه را منتشر کنید تا حداقل با این قانون مردم آشنا بشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا