خرید تور تابستان ایران بوم گردی

چطور مانع داغ شدن گوشی در هوای گرم شویم؟

ایسنا نوشت: هر سال تعدادی از گوشی‌های هوشمند ممکن است به دلیل مجاورت با هوای گرم و قرار گرفتن در زیر نور آفتاب به مدت طولانی با انفجار و ترکیدن باتری مواجه شوند که این موضوع علاوه بر آسیب و صدمات مالی جبران‌ناپذیر، می‌تواند خطر جدی برای سلامتی کاربران و دارندگان دستگاه‌های الکترونیکی محسوب شود.

این موضوع با توجه به پایان زمستان و فرارسیدن فصل گرما حائز اهمیت است و بسیاری از کارشناسان در این زمینه به کاربران گوشی‌های هوشمند هشدار می‌دهند که با رعایت نکات ایمنی که در ادامه به آن اشاره می‌شود، از انفجار دستگاه الکترونیکی خود جلوگیری کنند.

قرار دادن تلفن همراه در حالت هواپیما یکی از نکات ایمنی است که می‌تواند مانع انفجار دستگاه الکترونیکی شود. در واقع این فقط دمای خارجی نیست که سبب داغ شدن گوشی می‌شود؛ اگر شما در حال بازی کردن یا برقراری تماس‌های فراوان باشید، گوشی شما سخت‌تر کار خواهد کرد و حرارت بیش‌تری را ایجاد می‌کند که این موضوع می‌تواند به گرمای بیش از حد آن منجر شود. بنابراین برای کمک به خنک کردن گوشی بهتر است آن را در حالت هواپیما قرار دهید و از برنامه‌های کاربردی پر قدرت مانند بازی استفاده نکنید و استفاده از آن‌ها را برای مدت زمان طولانی متوقف کنید.

تلفنتان را از جیب خود خارج کنید؛ اگر در یک روز گرم، می‌خواهید گوشی‌تان را خنک کنید، نباید تلفن خود را در جیب خود نگه دارید. این موضوع نه تنها ناخوشایند است، بلکه گرمای طبیعی بدن شما علیه فرایند خنک‌کننده کار خواهد کرد درست مانند فرآیند شارژ کردن که بهتر است گوشی خود را در یک موقعیت سایه‌دار و دور از مواد عایق‌بندی قرار دهید. در بدترین حالت، باتری گوشی در حالتی که بیش از حد گرم شده باشد می‌تواند شروع به نشت کرده و یا آتش بگیرد و در نهایت شما را در معرض خطر جدی قرار دهد.

همچنین نباید تلفن خود را برای شارژ کردن زیر هر نوع بالش، پتو و یا سایر مواد گرم‌کننده قرار دهید. در یک روز گرم، گرمایی که بر اثر یک تلفن در حال شارژ ایجاد می‌شود اگر به صورت مؤثری پایین نیاید، می‌تواند به سطح خطرناکی برسد؛ بنابراین لازم است که از شارژ شدن گوشی در یک مکان سایه‌دار و ترجیحاً در یک سطح سخت و سرد اطمینان حاصل کنید.

توصیه می‌شود که باتری معیوب را هرچه سریع‌تر تعویض کنید چون باتری معیوبی که مشکل شدیدی در شارژ نگه داشتن دارد، نسبت به سایر باتری‌های سالم موجود در گوشی‌های هوشمند ضریب خطر بیشتری برای انفجار، ترکیدن و آسیب دیدگی دارد؛ بنابراین بهترین کار آن است که در صورت بروز هرگونه عیب و ایراد جدی در باتری گوشی، در اسرع وقت نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

از دیگر مواردی که می تواند عدم انفجار گوشی کمک کند این است که تلفن در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. همانطور که احتمالاً تجربه کرده‌اید، شارژ تلفن می‌تواند باعث گرم شدن آن شود بنابراین اگر گوشی خود را هنگامی که در حال شارژ کردن آن هستید، در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید، گرمای خورشید به حرارت طبیعی گوشی اضافه می‌کند که موجب اثرات جانبی انتقال برق به باتری گوشی شما می‌شود. این موضوع می‌تواند تلفن شما را بیش از حد معمول گرم کند.

اما در هر حال اگر با رعایت موارد گفته شده همچنان مشاهده و حس کردید گوشی شما بیش از حد نرمال گرم شده است، به سرعت تمامی اتصالات گوشی نظیر بلوتوث، وای فای، اینترنت همراه (دیتا) و غیره را قطع کنید تا از فشار آمدن به باتری و گوشی جلوگیری به عمل آورده شود.در نهایت، آخرین و بهترین کاری که کاربران در صورت مشاهده گرمای بیش از اندازه در گوشی هوشمند خود باید انجام دهند، خاموش کردن دستگاه است که این کار با ضریب بالایی از انفجار و ترکیدن گوشی جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا