خرید تور تابستان ایران بوم گردی

آقای چمران کسی مخالف ساخت مسجد نیست؛ لطفا از ساختمان های کنار پارک خریداری کنید و قطعا بسازید

احمدعلی سیروس طی یادداشتی در خبرآنلاین نوشت:

در پاسخ به فرمایشات رییس شورای شهر تهران جناب مهدی چمران مبنی بر مخالفان ساخت مسجد در پارک قیطریه از مسجد می‌ترسند و یا اینکه گفته شده حتی یک درخت قطع نمی‌شود و نهایتاً اظهار نمودند مگر در پارک‌هایی مانند پارک گفتگو مسجد وجود ندارد، اشعار می‌دارم:  در پارک قیطریه نمازخانه وجود دارد. هر روز مردم نماز جماعت را بجا می‌آورند ولیکن اصرار به ساخت مسجد با شعارهای پوپولیستی قطعا اهداف دیگری در پی دارد.

در خصوص عدم قطع درختان، در حاشیه همان محلی که قصد احداث مسجد دارند درخت‌های قدیمی بالای ۱۰۰ سال وجود دارد که پی‌کنی، قطعا به ریشه اصلی درختان صدمه زده و آن‌ها را خشک می‌کند. دوم، ساخت این مسجد موجب ایجاد هزینه برای احداث بنا، همچنین تجهیز و سرانجام هزینه نگهداری فرش و صندلی و مبلمان می‌باشد و برای نگهداری و نگهبانی آن، نیاز به نگهبان ۲۴ ساعته است.

هزینه احداث و تجهیز و نگهداری این مجموعه چقدر برآورد شده و چند سال طول می کشد؟ و وسط کار چند بار به بهانه افزایش قیمت‌ها در مبلغ پیمان‌کاری تجدید نظر خواهد شد؟ آیا از قبل کسانی که منتفع خواهند شد تعیین شده‌اند؟

در پایان در خصوص پارک گفتگو و سایر پارک‌هایی که در آن‌ها مسجد وجود دارد، این مساجد هنگام تأسیس پارک، احداث و پیش‌بینی شده‌اند نه این‌که بعد از ۵۰ سال که از وقف شدن این باغ بعنوان پارک گذشته، در فکر ایجاد ده‌ها میلیارد تومان هزینه و نیز صدمه زدن به درختان باشند. اساسا اگر اصرار به احداث مسجد در پارک قیطریه دارند، سلمنا! چرا یکی از ساختمان‌های اطراف پارک خریداری و تبدیل به مسجد نمی‌شود؟ چرا اصرار به ساخت مسجد برخلاف نیت واقف و در محوطه فضای سبز که شهر تهران با کمبود معناداری مواجه است، دارند؟ جناب آقای چمران، مردم از ساخت مسجد هراسی ندارند. چرا که نمازخانه در پارک قیطریه وجود دارد بلکه از عواقب و خدای ناکرده سوءاستفاده‌های احتمالی که حداقل با اختلاس‌ها و رانت‌ها، کم مواجه نبوده‌اند، هراسانند.

*سردفتر بازنشسته دفتر اسناد رسمی تهران

آقای چمران مردم از مسجد هراس ندارند؛ چرا از ساختمان‌های اطراف پارک تبدیل به مسجد نمی‌شود؟

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا