خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«دهک‌بندی خانوارها شهریورماه به‌روزرسانی می‌شود»

رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان گفت: توجه به اینکه آخرین به‌روزرسانی دهک‌بندی‌ها در دی‌ماه سال گذشته انجام شده است، مرحلۀ بعدی اوایل شهریورماه انجام خواهد شد.

به گزارش سایت گلدشت کرمان، «علیرضا محمدی گفت: «مطابق قانون بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است نسبت به به‌روزرسانی داده‌های ثبتی، متقن و قابل اتکا دریافتی از دستگاه‌های مختلف برای دهک‌بندی و وسع‌سنجی خانوارها، ۲ بار در سال (هر ۶ ماه یکبار) اقدام کند».

علیرضا محمدی افزود: «با توجه به اینکه آخرین به‌روزرسانی دهک‌بندی‌ها در دی‌ماه سال گذشته انجام شده است، مرحلۀ بعدی اوایل شهریورماه انجام خواهد شد».

او با بیان اینکه یارانه‌بگیران فعلی براساس آخرین به‌روزرسانی دهک‌ها یارانه خود را دریافت می‌کنند، یادآور شد: «در سامانۀ حمایت وزارت رفاه، شناسنامۀ اقتصادی خانوار در هر کدام از شاخص‌ها به‌صورت صدک‌بندی درآمده است، به طوریکه با توجه به مدل خودرو یا میزان تراکنش‌های بانکی و درآمدها، صدک وضعیت اقتصادی خانوار مشخص شده و در نهایت این صدک‌ها میانگینی از صدک کل خانوار را نشان می‌دهد».

به گزارش ایسنا، محمدی در ادامه اظهار کرد: «افرادی که نسبت به دهک‌بندی‌ها اعتراض و در سامانه ثبت اعتراض کرده‌اند، به تدریج توسط مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان بررسی می‌شوند و زمان اعمال تغییرات در شهریورماه است. به عبارتی دهک خانوارها تا دورۀ بعدی به‌روزرسانی‌ها غیر قابل تغییر بوده و مجدداً با دریافت داده‌های ثبتی اقتصادی و اجتماعی ارزیابی خواهد شد».

او ادامه داد: «طبق آخرین به‌روزرسانی‌ها ۸ درصد از افرادی که تغییراتی در دهک‌بندی‌شان ایجاد شده بود، ثبت اعتراض کرده‌اند که در حال بررسی اعتراض و وضعیت داده‌های ثبتی اقتصادی و اجتماعی هستیم و در صورت تایید اعتراض، در شهریور ماه اعمال می‌شود».

محمدی به شهروندان گفت: در صورت اعتراض نسبت به دهک‌بندی‌ها، از طریق سایت حمایت یا با شماره‌گیری ۰۲۱۶۳۶۹ با مرکز پاسخگویی وزارت رفاه که از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی مردم است، اعتراض خود را ثبت کنند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا