خرید تور تابستان ایران بوم گردی

اعتراض دکه‌داران مطبوعاتی بندرعباس به نرخ بالای اجاره‌بها

نرخ اجاره‌بها برای دکه‌داران بندرعباس در سال ۱۴۰۳ افزایش پیدا کرده و دکه‌های مطبوعاتی از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری به سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی منتقل شده است. این موضوع باعث اعتراض برخی از آنها شده است و شکایت خود را در قالب نامه‌ای مکتوب کرده‌اند.

به گزارش انصاف نیوز، به نقل از رسایت محلی صبح ساحل (هرمزگان)، برخی از دکه‌داران مطبوعاتی فرهنگی ورزشی فعال در سطح شهر بندرعباس که به تازگی به زیرمجموعه سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس پیوسته‌اند نسبت به موضوع نرخ بالای اجاره‌بها در سال 1403 اعتراض کردند؛ تحریریه صبح‌ساحل در پی شکایت‌های این دکه‌داران مطبوعاتی گفت‌وگویی با سازمان میادین شهرداری بندرعباس داشت که این سازمان اعلام کرد: این تصمیم از سوی هیئتی از کارشناسان رسمی دادگستری براساس شرایطی خاص و کارشناسی شده اتخاذ گردیده و این سازمان هیچ دخل و تصرفی در آن نداشته است.

شکایت دکه‌داران به نرخ بالای اجاره‌بها و تهدید به قطع همکاری با نشریات

تعدادی از دکه‌داران در سطح شهر بندرعباس نسبت به انتقال دکه‌های مطبوعاتی از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری به سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی اعتراض داشتند و عنوان کردند؛ در شهر بندرعباس به فعالیت‌های فرهنگی اهمیتی داده نمی‌شود و برای آن‌ها جایگاهی در نظر گرفته نمی‌شود.
این دکه‌داران با تنظیم شکایت‌نامه‌ای به تحریریه صبح‌ساحل از افزایش اجاره‌بهای این دکه‌ها در سال جدید هم اعتراض کردند؛ به گفته آن‌ها اجارهٔ یک دکه مطبوعات تا پایان سال 1401 یک‌میلیون و صد هزار تومان بوده؛ اما از سال گذشته این مبلغ از 4 میلیون‌ تا 12 میلیون تومان افزایش داشته‌است.

ازاین‌رو این دکه‌ها تا ساماندهی و کاهش اجاره‌بهای در نظر گرفته‌شده، خدمات‌دهی به نشریات محلی و سراسری را متوقف می‌کنند و هیچ همکاری با مطبوعات نخواهند داشت.

شهرداری: دکه مطبوعاتی در سطح شهر مشاهده نمی‌شود

پیرو شکایات برخی از دکه‌داران مطبوعاتی فرهنگی ورزشی که به‌تازگی به زیرمجموعه سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس پیوسته‌اند، این سازمان اعلام کرد: هیئتی از کارشناسان رسمی دادگستری بر اساس متراژ دکه، مرغوبیت دکه، کاربری آن، جانمایی محل و منطقه دکه، نرخ کارشناسی را اعلام نمودند و این سازمان در خصوص مبالغ قیمتی هیچ‌گونه دخل و تصرفی نداشته است.همچنین دکه‌های مطبوعاتی به‌کل یا اغلب بدون مجوز تغییر کاربری داده و به مواردی چون مینی‌سوپر، فست فود، کبابی و غیره تغییر یافته‌اند و عملاً دکه‌های مطبوعاتی در سطح شهر مشاهده نمی‌شود.»

خبرنگار: زهرا شهکرمی

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا