خرید تور تابستان ایران بوم گردی

جایزه «دستاورد تمام عمر» سازمان همکاری‌های اسلامی به دو دانشگر ایرانی رسید

یاسمن فرزان و سعید اکبری فیض‌آبادی به عنوان برندگان جایزه «دستاورد تمام عمر» کمیتهٔ علمی و فناوری سازمان همکاری‌های اسلامی (COMSTECH) در رشته های فیزیک و ریاضی در سال ۲۰۲۳ معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار دیده‌بان علم ایران، «نهاد COMSTECH (کمیتهٔ علمی و فناوری سازمان همکاری‌های اسلامی) جایزه‌ای با عنوان «دستاورد تمام عمر» در علوم پایه (ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی) به پژوهشگرانِ برجستهٔ کشورهای اسلامی اهدا می‌کند. این جایزه، دوسالانه است و یک‌ دوره به فیزیک و ریاضی و یک دوره به شیمی و زیست‌شناسی تعلق می‌گیرد.

امسال این جایزه در رشتهٔ فیزیک مشترکاً به دکتر یاسمن فرزان، استاد پژوهشکدهٔ فیزیک پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و دکتر اصغری مقصود، استاد فیزیک دانشگاه هوایی پاکستان اعطا می‌شود.

مبلغ جایزه هشت هزار دلار است که به طور مساوی بین این دو نفر تقسیم می‌شود.

پژوهشگاه دانش‌های بنیادی هم با اعطای معادل ریالیِ دوبرابرِ سهم فرزان از جایزه از این فیزیک‌پیشه برجسته ایرانی تقدیر می‌کند.

برندهٔ امسال این جایزه در رشته ریاضیات نیز دکتر سعید اکبری فیض آبادی، استاد دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف است.

گفتنی است، کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (COMSTECH)، جایزه مخترع برتر (Best Patent Award) این کمیته در سال ۲۰۲۳ را هم مشترکا به دکتر سمیه کوهی، دانشیار دانشکده مهندسی کامپیوتر و محققی از کشور مغرب اعطا کرده بود.»

انتهای پیام

بانک صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا