خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاتمی: پاسخ ايران به جنايت اسرائيل مدبرانه و شجاعانه بود

محمد خاتمى، رئیس جمهور پیشین ایران و از چهره‌های شاخص جریان میانه‌روها پاسخ ايران به جنايت اسرائيل را مدبّرانه، شجاعانه، منطقی و قانونی توصیف کرد.

وی ضمن تایید این اقدام و تمجید از آن افزود، این اقدام پاسخی بود به حمله تجاوزکارانه رژیم اشغالگر به كنسولگرى ايران که منجر به شهادت سرداران رشید سپاه و تنی چند از هموطنان ما شده بود.

به گزارش انصاف نیوز و به نقل از خاتمی‌مدیا، سيدمحمد خاتمى كه در جمع مشاوران خود سخن مى گفت، افزود که عملیات پهپادی و موشکی ایران علیه اسرائیل با لحاظ همه جوانب امر در چارچوب مقررات روشن و مناسبات قانونی بین المللی صورت گرفت.

عمليات ايران حاوی این پیام روشن بود که اسرائیل تصور نکند که هر جنایت و شرارت و عمل خلاف مقررات مسلم بین المللی انجام دهد و نهادهای بین المللی هم در مقابل آن به وظیفه قانونی خود عمل نکنند بی پاسخ می ماند.

وى با بيان اينكه حفظ امنيت و ثبات منطقه و تنش زدائی از اولویت های جمهوری اسلامی است افزود، در عمليات ايران هدف قرار نگرفتن مناطق مسكونى و اقتصادى کاملاً مراعات شد و پهپادها و بخصوص موشکهای ايران از گنبد آهنين اسرائيل و پوشش چندلایه بازدارنده فوق العاده پرهزينه آمريكا و بعضى كشورهاى اروپايى و منطقه ای براى دفاع از اسرائيل عبور كردند، نشان داده شد كه جمهورى اسلامى توان و تدبير لازم در تأمین منافع خود و برخورد با تجاوز و جنایت را دارد.

خاتمى در پایان اظهار امیدواری کرد که با قطع جنایت های رژیم اشغالگر و برقراری آتش‌بس، مردم مظلوم غزّه از این وضعیت پررنج و عذاب رهایی یابند و منطقه که سخت نیازمند امنیت و پیشرفت است روی آرامش را ببیند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. اگر منجر به تنش نشه احتمال داره مسایل سیاست خارجه ایران در اونطرف را حل کند البته به فعال شدن دیپلماسی ربط دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا