خرید تور تابستان ایران بوم گردی

حمایت دو حزب موتلفه و اتحاد از حمله‌ی ایران به اسرائیل

اتحاد: حق مشروع ایران بود | موتلفه: پیامدش فروریزی ترس کاذب از قدرت‌های استعماری بود

دو حزب موتلفه اسلامی و اتحاد ملت ایران اسلامی در بیانیه‌هایی جداگانه از حمله‌ی ایران به اسرائیل در پاسخ به حمله به کنسولگری ایران در سوریه، حمایت کردند.

متن بیانیه‌ی موتلفه اسلامی به نقل از سایت جماران:

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الله عزیز ذوانتقام

مبارک و پربرکت باد پیروزی کم نظیر و همه جانبه عملیات پهپادی و موشکی در شب ۲۶ فروردین،علیه رژیم خونخوار و آدمکش و جنایتکار صهیونیستی توسط رزمندگان شجاع اسلام،سپاه پاسداران،ارتش جمهوری اسلامی و همه مدافعان حریم انقلاب اسلامی،که روح بلند شهدا و امام خمینی و رهبر معظم امام خامنه‌ای و ملت دلاور ایران و مردم مظلوم غزه و فلسطین و همه جهانیانی که در این شش ماه به جنایتکاران صهیونیست و حامیان آنها اعتراض کرده و از مظلومان سرزمین قدس حمایت کرده‌اند را شاد کرد.عملیات طوفان الاقصی،افتخاری بزرگ برای حماس و رزمندگان و گروه‌های جهادی فلسطینی و مظلومان مقتدر غزه بود و عملیات ۲۶ فروردین امتداد این عزت و اقتدار و وحدت همه فریادگران آزادی قدس شریف از ستم صهیونیست‌ها و استکبار شد. قطعاً پیامدهای این طوفان مستمر در آینده جلوه خواهد کرد.

۱. طوفان الاقصی در ۷ مهر ۱۴۰۲، معادلات منطقه را در هم ریخت. ظهور قدرت تهاجمی حماس و نیروهای جهادی اسلامی, عجز رژیم صهیونیستی و ناتوانی در عملیات دفاعی و امنیتی معاملات جدیدی را ایجاد کرد.رژیم جنایتکار اسرائیل وحشت زده از پیامدهای این تحول،احمقانه‌ترین روش را اجرا کرد. کشتار دسته جمعی و نسل کشی کودک و زن و پیرمرد و بیماران را به خاک و خون کشیدن، تخریب خانه‌های مردم و همه تاسیسات عمومی از بیمارستان و درمانگاه و مسجد و کلیسا را ویران کردن،و در نهایت بیرون راندن مردم غزه از سرزمین و خانه و کاشانه خود از جمله اقدامات ددمنشانه رژیم سفاک صهیونیستی بود.در۶ ماه جنایت وحشیانه، این رژیم با حمایت آمریکا و دولت‌های استعماری اروپایی و سکوت مجامع بین‌المللی کاملا شکست خورد و مقاومت ملت قهرمان فلسطین، حماس و گروههای جهادی صفحه جدیدی را در تاریخ منطقه گشود که اقتدار جهاد اسلام و تشکلهای اسلامی مانند حزب الله لبنان و انصارالله یمن و حشدالشعبی عراق و نیروهای مقاومت اسلامی را آشکار کرد و آسیب‌پذیری اسرائیل را به خوبی نشان داد. این تحول پیامدهای مثبت فراوانی در سرزمین‌های اشغالی و مقاومت ملت فلسطین و در منطقه و جهان خواهد داشت.

۲. عملیات افتخارآفرین ۲۶ فروردین ۱۴۰۳، معادلات جهانی را دستخوش تحول کرد. سیاست‌های خردورزانه ایران در تدبیر مجازات بازدارنده رژیم صهیونیستی برای حمله به کنسولگری ایران و به شهادت رساندن سرداران بزرگ سپاه اسلام، صفحه درخشانی در نظام بین‌المللی است.تلفیق عملیات دفاعی با سیاست مدبرانه داخلی در این رابطه و برنامه‌های ارتباطات بین المللی و وحدت و هماهنگی مسئولان نظام جمهوری اسلامی را آشکار کرد و به جهانیان پیام داد که اگر استکبار و استعمار و جباران و زورگویان به سرکوب وحشیانه ملت‌ها و آزادی‌خواهان دور از همه موازین و ارزش‌های انسانی و بین‌المللی اقدام می‌کنند می‌توان با اتکاء به افکار عمومی جهانی در برابر آنها ایستاد و آنان را از اقدامات فرعونی خود مایوس و آسیب پذیر کرد.رژیم اشغالگر قدس،رجز می‌خواند که گنبد آهنین و لایه میانی و پیکان سهمگین به خوبی دفاع موثر می‌کند. سه ساعت فضای اسرائیل در پوشش پهپادها و موشک‌های ایران بود و کمترین دفاع را نتوانست انجام دهد و افسانه دروغین دفاع آهنین صهیونیستی به باد رفت. پیامد این عجز صهیونیسم و استکبار،بیداری و آگاهی به واقعیت‌های منطقه برای دولت‌ها و ملت‌های منطقه و جهان است که در آینده معلوم خواهد شد.

  1. پیامد مهم عملیات ۲۶ فروردین،فروریزی ترس کاذب از قدرت‌های جهانی استعماری بود زیرا آمریکا و انگلیس و فرانسه و دولت‌های دیگر حامی اسرائیل،علیرغم اطلاع از عملیات ایران اسلامی نتوانستند مانع باشند و این ناتوانی و عدم اقدامات آنها همراه شکست آنها در اوکراین در معادلات بین‌المللی تحول خود را خواهد داشت.

۴. پیامد مهم دیگر،بی اعتباری سازمان‌های بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد و بی‌ اعتقادی جامعه جهانی و ملت‌ها به این سازمان‌ها و منشور و حقوق بشر غربی است که در این۶ ماه خونبار صهیونیست‌ها به اثبات رسید و در مقابل ثابت کرد که ملت‌ها اگر مستقل و مقتدر به صحنه بیایند خود بازدارندگی داشته و می‌توانند از حقوق و شخصیت و ملت و کشور خویش پاسداری و دفاع داشته باشند.این امر تحولی گسترده و طولانی مدت را در پی دارد.

۵. و بالاخره منطقه و جهان در پی طوفان الاقصی و عملیات وعده صادق در آستانه تحولات گسترده و دامنه‌داری خواهد بود که جمهوری اسلامی ایران باید برای این تحول خود را آماده سازد.

بدیهی است دشمنی دشمنان ارزش‌ها و اسلام و دنیاپرستان غارتگر و فاسد و مافیاها به این آسانی به این تحولات،تن در نمی‌دهند و توطئه‌ها و مکر و حیله و دشمنی آنان به شکل‌های مختلف انجام می‌شود و این هوشیاری و مراقبت و حضور همه جانبه همه ارزشگرایان را ایجاب می‌کند.این پیروزی کم نظیر،به همه صالحان و بر امام عدل و قسط،خجسته باد.

حزب موتلفه اسلامی


متن بیانیه‌ی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی به نقل از کانال این حزب در پی می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

رژیم آپارتایدی اسرائیل، پس از شش‌ماه جنایت مداوم در غزه و به خاک و خون کشیدن ده‌ها هزار انسان بی‌گناه -که بی‌شک مصداق جنایت علیه بشریت است- و تداوم شرارت و اقدامات تروریستی در سایر نقاط خاورمیانه و در میان بی‌عملی و بی اثری نهادهای بین‌المللی، در پی گسترش جنگ در منطقه برای حل معضلات خود برآمده و در این راستا، با حمله به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه، جمهوری اسلامی ایران را به پاسخگویی وا داشت.

اسرائیل که در طول حیات ظالمانه خود از هیچ اقدام غیرقانونی و نامشروعی فروگذار نکرده است، همواره از حمایت تمام‌عیار قدرت‌های بزرگ جهانی به خصوص آمریکا برخوردار بوده است.

نهادهای بین‌المللی که پس از دو جنگ خانمان‌سوز و ویران‌گر بزرگ در جهان، بنا نهاده شدند تا تلاشی باشند برای جلوگیری از تکرار فجایع بشری، عملاً در مقابل جنایات این مولود منحوس، ناکارامد بوده و هستند. گویی اسرائیل تنها استثنائی است که حق دارد هر چه می‌خواهد انجام دهد و دولت‌های حامی آن حتی از محکومیت کلامی آن طفره می‌روند. آخرین نمونه این رفتار‌، نحوه مواجهه با حمله به کنسولگری ایران در دمشق بود. جایی که اکثر کشورهای غربی در مقابل اقدام اسرائیل که با هر قاعده و چارچوبی، غیرقانونی و غیرمشروع بود و به وضوح نقض بسیاری از قواعد و کنوانسیون‌های بین‌المللی را به همراه داشت، سکوت کردند و شورای امنیت سازمان ملل نیز که می‌بایست متضمن صلح جهانی باشد، از کمترین واکنش لازم پرهیز کرد.

طبیعی‌است در این شرایط، حق دفاع مشروع در مقابل این اقدام تحریک‌آمیز برای ایران مستند به ماده 51 منشور ملل متحد وجود داشته باشد. دفاعی نه برای تحریک و تشدید تنش، که برای بازدارندگی و کنترل و مدیریت بحران. بر همین اساس، نفس پاسخ ایران و تدبیر و درایت در کنترل شدت واکنش و تلفات انسانی، مسئولیت‌پذیری ایران را در این عملیات به اثبات رساند.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، با تاکید بر محکومیت تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و باور به حق دفاع مشروع و لزوم ایجاد بازدارندگی، از متولیان امر در کشور می‌خواهد که با توجه به خواست دولت افراطی و آشوب‌زی اسرائیل برای گسترش بحران در منطقه، برای حاکمیت منطق و صلح پایدار و عادلانه در منطقه تلاش کند.

در مسایل بنیادین سیاست خارجی و دیپلماسی منطقه‌ای و جهانی نیز حزب اتحاد ملت طی سال‌های گذشته نظرات و مواضع خود را با محوریت منافع ملی به تفصیل بیان داشته است که این موعد زمان مناسبی برای تکرار آنها نیست. چه، امروز که کشور با تهدید نظامی از خارج مواجه است وظیفه میهنی خود می‌دانیم که صرف‌نظر از دیگر مسائل، از نيروهای مسلح کشور در مقابله با این تهدیدات حمایت کنیم. با این فرض، حزب بر خود واجب می‌داند تا نکاتی را ناظر به اتفاقات اخیر یادآور شود:

اسرائیل هرچند در شش‌ماه گذشته، ده‌ها هزار انسان بی‌گناه را به قتل رسانده، صدها هزار نفر را آواره کرده و ویرانی گسترده‌ای را در باریکه غزه به بار آورده است، ناتوان از دستیابی به اهدافی است که در ابتدای جنگ اعلام کرد. به همین دلیل و در شرایط شکست فاحش اخلاقی در سطح افکار عمومی جهان که به تدریج دولت‌های متحد و حامی را هم ناگزیر به انتقاد کرده است، گسترش دامنه جنگ و کشاندن پای دیگران به منجلاب جنگ را راه نجات خود یافته است. در این شرایط، مسئولان امر باید تلاش کنند با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها به ویژه کنش فعال دیپلماتیک در کنار توان دفاعی بازدارنده، این نقشه شوم رژیم صهیونستی را برهم زنند.

در این بین، حفظ انسجام و وحدت ملی، به عنوان وظیفه دائمی حکومت، اهمیتی بیش از پیش یافته است. حفظ حرمت، رضایت و حقوق آحاد شهروندان، با هر باور و جنسیت و قومیت، علاوه بر این که ایفای وظیفه ذاتی حاکمیت است، گامی موثر در کنترل جنگ‌افروزی و منویات شریرانه دشمنان بیگانه محسوب می‌شود.

لذا اقداماتی که به این اصول لطمه وارد می‌کند، مانند برخوردهای نسنجیده و آزاردهنده در مساله حجاب که همزمان با تهدید خارجی تشدید شده و مستعد بحران‌آفرینی دوباره است یا برخورد امنیتی و قضایی با دگراندیشان و منتقدان مسالمت‌جو یا اعمال تضییقات ناموجه در فعالیت آزاد رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران و نویسندگان، علاوه بر نقدهایی که پیشتر از منظر حقوقی و اخلاقی و اجتماعی و دینی به آنها وارد بود، امروز از منظر امنیت ملی نیز اهمیتی مضاعف یافته‌اند.

بر حاکمیت و همه نخبگان و دلسوزان است که در شرایط تهدید خصم بیرونی، با شدت در برابر دشمنان، هوشیار و همدل و هم‌صدا بایستند و در میان خود به رحم و مروت و مدارا عمل کنند.

به امید ایرانی آباد و آزاد و امن برای همه ایرانیان

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا