خرید تور تابستان ایران بوم گردی

کشف هزار کیلو لاشه کوسه ماهی در ساحل بوشهر

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صید کوسه ماهی در خلیج فارس ممنوع است، گفت: از یک فروند لنج صیادی یک تن لاشه کوسه ماهی صیدشده کشف شد.

به گزارش سایت اتحاد خبر (بوشهر) به نقل از تسنیم، «سرهنگ عبدالکریم غلامی با بیان اینکه حفاظت از منابع، ذخایر و زیستگاه‌های آبزیان در خلیج‌فارس یکی از مأموریت مهم شیلات است، اظهار داشت: کاهش ذخایر آبزیان از جمله ماهی و میگو یکی از موارد مهم است که در راستای حفاظت از منابع آبزیان باید همگان تلاش کنند.

او برخورد با صید غیرمجاز و قاچاق را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر تمام توان و امکانات خود برای مبارزه با صید غیرمجاز آبزیان بکارگیری کرده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر از خطر انقراض کوسه ماهی در خلیج‌فارس خبر داد و بیان کرد: صید کوسه ماهیان در خلیج فارس به دلیل آنکه در معرض جدی خطر انقراض وجود دارند، در تمامی فصول ممنوع است.

غلامی با بیان اینکه کسانی‌که کوسه ماهیان را صید کنند متخلف به شمار می‌روند، گفت: در این راستا ضمن توقیف صید و شناور با آنان برخورد قاطع قضایی می‌شود.

او از کشف کوسه ماهی صید شده در بوشهر خبر داد و بیان کرد: در گشت مشترک با عوامل حفاظت محیط زیست استان، یک فروند موتور لنج صیادی در اسکله بندرگاه بوشهر حامل 92 قطعه کوسه ماهی صید شده کشف شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر وزن تقریبی کوسه ماهی صید شده را یک‌هزار کیلوگرم دانست و افزود: محموله یادشده توقیف و ضبط و پرونده تخلف برای شناور متخلف تشکیل و به مراجع ذی‌صلاح ارجاع شد.»

انتهای پیام

بانک صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا