خرید تور تابستان ایران بوم گردی

افشای جزئیاتی جدید از حادثه تروریستی کرمان؛ ساچمه‌های جلیقه انفجاری آلوده بودند، مجروحان این انفجار با مجروحان زمان جنگ تفاوت دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آشکار شدن ابعاد دیگری از انفجار ناجوانمردانه تروریستی کرمان گفت: «ساچمه‌های کارگزاری‌شده در جلیقه انفجاری آلوده بودند.»

افشای جزئیاتی جدید از حادثه تروریستی کرمان؛ ساچمه‌های جلیقه انفجاری آلوده بودند، مجروحان این انفجار با مجروحان زمان جنگ تفاوت دارند

مهدی احمدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ظهر امروز، یکشنبه، در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه “امروز یکی دیگر از مجروحان انفجار تروریستی ۱۳ دی‌ماه کرمان که در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) بستری بود به شهادت رسید. “، اظهار داشت: این نوجوان ۱۳ ساله از ناحیه گردن دچار آسیب‌دیدگی شده بود و مهره دوم گردن وی کاملاً قطع شده بود.

به گزارش تسنیم بخش هایی از اظهارات احمدی نژاد را در ادامه می خوانید:

  • عمل جراحی این نوجوان توسط تیمی که از تهران آمده بودند، انجام شد، با وجود این، صبح امروز محمدمهدی ایرانمنش آخرین مجروح این انفجار تروریستی بستری در بیمارستان کرمان به خیل شهدا پیوست.
  • بقیه مجروحان انفجار تروریستی ۱۳ دی‌ماه کرمان همه ترخیص شدند، بسیج جامعه پزشکی همراه با دانشگاه علوم پزشکی کار بیماران شناسایی‌شده را در منزل انجام می‌دهند و کسانی هم که نیاز به ارجاع داشته باشند به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.
  • مجروحان این حادثه توسط بنیاد شهید شناسایی شدند و هر کدام در ایام تعطیلات عید نوروز امسال برخی از این مجروحان که نیاز به فیزیوتراپی داشتند خدمات خود را در بیمارستان شهید باهنر کرمان دریافت کردند.
  • چند نفر از مجروحان انفجار تروریستی ۱۳ دی‌ماه کرمان هم توسط بنیاد شهید به تهران اعزام شدند و کار درمانی آن‌ها پیگیری شده است، خوشبختانه این مجروحان در زمان حاضر در وضعیت استیبل قرار دارند.
  • مجروحان این انفجار، تفاوتی با مجروحان زمان جنگ دارند، زمان جنگ به‌دلیل داغ شدن گلوله و ترکش‌ها، استریل محسوب می‌شدند، اما این ساچمه‌ها داغ نشده بودند و استریل نبودند.
  • اتفاقی که در کرمان افتاد کاملاً جدید بود و بعد از حادثه و اعمال جراحی متوجه عفونت‌های بسیار شدیدی در مجروحان این حادثه شدیم. این عفونت‌ها نه‌تن‌ها در مجروحان بستری در بیمارستان‌های کرمان که مجروحان بستری در دیگر بیمارستان‌ها هم مشاهده شده است.
  • چهار مجروح این حادثه در بیمارستان بقیةالله (عج) تهران بستری بودند، در بازدید‌هایی که از بیمارستان بقیةالله تهران داشتیم چهار مجروح بستری در این حادثه همه دچار عفونت‌های بسیار شدید شده بودند.
  • ساچمه‌ها را برای آزمایش فرستادیم. احتمال اینکه این ساچمه‌ها قبل از کارگذاری آلوده شده باشند، وجود دارد و کسی که کار تروریستی می‌کند از انجام هیچ کار ناجوانمردانه‌ای کوتاهی نمی‌کند.
  • مجروحان این انفجار تروریستی به عفونت‌های بسیار شدیدی دچار شدند، هنوز هم تعدادی از این مجروحان با این عفونت‌ها دست به گریبان و در حال درمان هستند.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا