خرید تور تابستان ایران بوم گردی

ادعای منتشرشده در کانال رسایی درباره‌ی رایزنی‌های عجیب قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم

یادداشتی از کامران غضنفری که در کانال تلگرامی حمید رسایی منتشرشده و در آن ادعاهایی درباره‌ی رایزنی‌های عجیب قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم آمده است را می‌توانید در ادامه بخوانید:

🔹هفته گذشته، یکی از اطرافیان جناب قالیباف، تلفنی از اینجانب برای دیداری در مجلس شورای اسلامی دعوت کرد. موضوع را که سوال کردم، گفتند که حضوری با هم صحبت خواهیم کرد. در زمان وعده کرده شده به طبقه دهم ساختمان شیخ فضل الله نوری رفتم. در آنجا به غیر از خود میزبان، دو نفر دیگر از نمایندگان منتخب شهرستان ها هم حضور داشتند. پس از احوالپرسی و بیان مقدماتی، متوجه شدم که موضوع اصلی، جلب نظر نمایندگان جدید برای ریاست آقای قالیباف می باشد.

🔹از بنده در مورد کمیسیونی که مایل به عضویت در آن هستم سوال کردند و هنگامی که گفتم کمیسیون مربوطه ظاهراً متقاضی زیاد دارد و احتمالاً نوبت به بنده نخواهد رسید، گفتند این چه حرفی است؟ چه کسی از شما شایسته تر! بعد هم لیست افرادی که اظهار تمایل برای عضویت در آن کمیسیون کرده بودند را یکی یکی می خواندند و می گفتند مثلاً آقای شماره یک را به کمیسیون الف می فرستیم، آقای شماره 2 را به کمیسیون ب می فرستیم، آقای شماره 3 را به کمیسیون ج می فرستیم و … یعنی که جای شما در این کمیسیون محفوظ است و دغدغه رفتن به آن کمیسیون را نداشته باشید و ما خودمان آن را حل خواهیم کرد!

🔹در هنگام صرف نهار نیز موضوع خودرو را مطرح کردند. پرسیدم مانند قضیه دوره قبل؟! گفتند نه، این بار نمایندگان را یکی یکی یا چند تا چند تا به خودروسازهای داخلی معرفی می کنیم تا خودرو دریافت کنند!

🔹بحث اعطای وام های چند صد میلیونی نیز مطرح شد!

🔹نظرم را در مورد ریاست جناب قالیباف سؤال کردند. بنده پاسخ دادم سلام بنده را به ایشان برسانید و بگوئید که ایشان ابتدا برادری خویش را اثبات کند، بعد …

🔹پرسیدند منظورم چیست؟ گفتم: مگر ساماندهی فضای مجازی جزو مطالبات اصلی مقام معظم رهبری از مجلس یازدهم نبود؟ چرا جلوی تصویب طرحی که در این زمینه تهیه شده بود را گرفتند و آن را از دستور کار مجلس خارج کردند؟ ایشان پاسخ دادند که نه، این طور نیست. این طرح  تصویب شد و مدت زمان اجرای آزمایشی آن نیز هفت سال تعیین شد.

بنده عرض کردم: خیر، طبق اظهارات برخی دوستان در روز گذشته، هنوز این طرح به صحن نیامده و بر روی مدت زمان اجرای آزمایشی آن رای گیری نشده است.

ایشان فرمودند که من تا بعدازظهر پیگیری می کنم و نتیجه را به شما اطلاع می دهم. از اعلام نتیجه خبری نشد تا اینکه ده روز بعد (یعنی روز گذشته) تماس گرفتند و فرمودند که آقای قالیباف گفته اند می خواهیم تا پیش از پایان این مجلس، این طرح را برای رای گیری به صحن بیاوریم.

لازم به توضیح است که چند روز قبل، بنده از آقای ذوالنوری و آقای تقی پور شنیدم که گفتند به اتفاق چند تن دیگر از نمایندگان مجلس، از آقای قالیباف خواسته اند که این طرح را در دستور کار مجلس قرار دهند ولی هنوز این کار انجام نشده است.

🔹برداشت بنده از جلسه مذکور آن بود که با دادن وعده قرار گرفتن در کمیسیون مورد نظر، دادن وعده خودرو، وام و … قرار است نظر نمایندگان منتخب را نسبت به ریاست جناب قالیباف، جلب کنند. البته از یک ماه قبل نیز بنده از دوستان متعددی اخبار مشابهی را دریافت کرده بودم که با منتخبین شهرستان ها تماس گرفته می شود و آنها را به مجلس دعوت می کنند و با دادن وعده های مشابه، از آنان خواسته می شود که به ریاست ایشان رای بدهند.

🔹این شیوه نادرستی است که از نماینده ای خواسته شود تا در ازای یک سری وعده ها و امتیازات، به فرد خاصی رای بدهد. در واقع، چنین نماینده ای دیگر از خود استقلال نظر نخواهد داشت. این کار به نوعی توهین به نمایندگان محسوب می شود و اکثر نمایندگان با چنین شیوه هایی مخالف هستند.

🔹همگی باید بدانیم که این دوران به سرعت سپری خواهد شد و ما در پیشگاه خداوند متعال، باید پاسخگوی اعمال امروزمان باشیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا