خرید تور تابستان ایران بوم گردی

متلاشی شدن باند اسکیمینگ با کلاهبرداری ۹ میلیاردی در زنجان

رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایی و دستگیری اعضای باند حرفه‌ای کلاهبرداری به روش اسکیمینگ (کپی کارت بانکی) به ارزش تقریبی ۹ میلیارد ریال از شهروندان خبر داد.

به گزارش سایت همدلی‌زنجان، سرهنگ سیداحمد موسوی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در پی شکایت و گزارش تعدادی از شهروندان زنجانی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
او ادامه داد: پس از احذ اظهارات شاکیان و با بررسی‌های فنی معلوم شد متهم یا متهمان پس از کپی کارت‌های بانکی مالباختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها کرده‌اند.
این مقام انتظامی در ادامه گفت: با اقدامات اطلاعاتی و شگرد‌های خاص پلیسی، تعداد ۴ نفر متهم در استان‌های هم‌جوار شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر و به همراه ادله‌های دیجیتالی به پلیس فتا استان زنجان انتقال داده شد.
او ادامه داد: در بازجویی‌های اولیه متهمان منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شدند، ولیکن پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان ضمن اقرار به جرم خود عنوان داشتند، در قالب نگهبان پارکینک عمومی پس از کپی کارت بانکی رانندگان در فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها می‌نمودند.

سرهنگ موسوی با بیان اینکه متهمین در اظهارات خود به کپی‌برداری از کارت بانکی بیش از ۴۰ نفر به ارزش تقریبی۹ میلیارد ریال در سراسر کشور با این شگرد اعتراف نمودند، افزود: متهمان وجوه سرقتی را صرف خرید طلا و سکه می‌نمودند.
او تأکید کرد: شهروندان جهت پیشگیری از کپی کارت بانکی، عملیات بانکی را شخصاً انجام دهند و از ارائه رمز کارت به افراد غیر خود داری نمایند چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

رئیس پلیس فتا زنجان خاطر نشان کرد: وب سایت پلیس فتا به آدرس: www.cyberpolice.gov.ir مرجع کامل از اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایندو در صورت نیاز نیز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی فوریت‌های سایبری و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به‌صورت شبانه‌روزی با همکاران ما در میان بگذارند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا