خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاطرات هاشمی ۱۶ اردیبهشت سال ۸۰ | ردصلاحیت بیشتر نامزدهای چپ و لیبرال در انتخابات

انصاف نیوز: خاطرات روزنوشت آیت‌الله اکبر هاشمی در اردیبهشت سال ۱۳۸۰ را در ادامه می‌خوانید:

یکشنبه 16 اردیبهشت 1380 | 12 صفر 1422 6 می 2001

آقای [محمدرضا] عباسی‌فرد، [عضو شورای نگهبان و نماینده مجلس خبرگان] آمد. درباره بررسی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری و میان‌دوره‌ای مجلس مشورت‌ کرد. شورای مرکزی نظارت، اکثر نامزدهای چپ و لیبرال را ردصلاحیت کرده و آنها منتظر نظر شورای نگهبان‌اند.

آقایان [داود] فرزانه، [رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی] و دربندی و… از اتحادیه آژانس‌های سیاحتی آمدند. از جریان رو به رشد ورود توریست به ایران اظهار رضایت کردند و گفتند، سال گذشته بیش از یک میلیون جهانگرد آمده است، ولی از وزارت ارشاد که آژانس‌ها را از بردن زائران عُمره منع کرده، شکایت دارند. گویا پس از گزارش تخلف‌های اخلاقی از بعضی از آژانس‌ها به رهبری و دستور ایشان، چنین وضعی پیش آمده است. گفتند، نزدیک به دو هزار آژانس در کشور دارند. ضمناً از کمبود هتل برای مسافران گفتند و اینکه بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری استقبال نکرده است.

آقای [رضا] امراللهی، [رئیس سابق سازمان انرژی اتمی] آمد. تذکر داد که مواظبت شود، نیروهای چپ مجلس و دولت، فرمان رهبری در مورد مبارزه با فساد را منحرف نکنند و برای همکاری در مرکز تحقیقات استراتژیک [مجمع تشخیص مصلحت نظام]، اظهار آمادگی‌ کرد. از ریاست دانشگاه [خواجه نصیرالدین طوسی] برکنار شده است.

آقایان [محسن] نوربخش، [اسحاق] جهانگیری و [بیژن نامدار] زنگنه، [اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی] آمدند. گفتند، آقای [سیدمحمد] خاتمی، [رئیس‌جمهور]، امروز در جلسه هیأت دولت ناراحت بوده وگفته است، گویا آقای [سیدمحمود] هاشمی‌شاهرودی، [رئیس قوه قضاییه]، در مورد اجرای دستور [هشت‌ماده‌ای] رهبری در خصوص مبارزه با فساد، می‌خواهند تکروی کنند و هماهنگ با دو قوه دیگر نیستند. از فشار بر دولت نگرانی دارند و از من خواستند، برای هماهنگی کمک کنم.

آقای علی لاریجانی، [رئیس سازمان صدا و سیما] آمد و گفت، آقای خاتمی هنگام نام‌نویسی، همانند یک هنرپیشه عمل کرده و چند بار گریه‌ کرده و خبر داد که آقای [علی] شمخانی، [وزیر دفاع]، بنا دارد در انتخابات [ریاست‌جمهوری] نامزد شود.

عصر آقای [محسن] رفیق‌دوست، [رئیس سابق بنیاد مستضعفان] آمد. از رفتار آقای [محمد] فروزنده، [رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان] و نیز از وضع مدیریت جناح دوم خرداد گله دارد. آقای شمخانی آمد و گفت، برای انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی‌کرده؛ بدون مذاکره با آقای خاتمی، چون در جلسه هیأت دولت، دیده آقای خاتمی از نام نویسی آقای [مصطفی] هاشمی‌طبا، ناراضی است.

آقای [رجبعلی] حیدرزاده، نماینده رهبری در جهاد سازندگی آمد؛ از عملکرد آقای [محمود] حجتی، [وزیر جهاد کشاورزی] و ادغام دو وزارتخانه انتقاد دارد.

منبع: کتاب خاطرات هاشمی در سال ۱۳۸۰؛ «افراط در اختلاف»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا