خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاطرات هاشمی ۲۰ اردیبهشت سال ۸۰ | گزارش دادگستری تهران در مورد اتهامات ملی‌مذهبی‌ها

انصاف نیوز: خاطرات روزنوشت آیت‌الله اکبر هاشمی در اردیبهشت سال ۱۳۸۰ را در ادامه می‌خوانید:

پنج‌شنبه 20 اردیبهشت 1380 | 16 صفر 1422 10 می 2001

بعد از حذف آمریکا از کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل در چند روز پیش، دیروز از کمیسیون نظارت بر [قاچاق و سوءمصرف] مواد مخدر این سازمان هم حذف شده و این نشان خوبی از عدم رضایت کشورها از رفتار آمریکاست؛ با اینکه بخش عمده‌ای از هزینه‌های این سازمان‌ها را می‌پردازد و باعث تحقیر و نگرانی دولت آمریکا شده و گفته است، با اینکه در مذاکرات خصوصی، صاحبان آرا می‌گویند که به نفع آمریکا رأی می‌دهند، اما در عمل چنین نمی‌شود. متقابلاً آمریکا، مانع مطرح‌شدن ایران در مذاکرات پذیرش برای عضویت در سازمان تجارت جهانی [گات] شده؛ در دولت سازندگی این تقاضا داده شده بود و اکنون که نوبت طرح آن رسیده، آمریکا مانع شده است.

بیشتر وقتم، به مطالعه درباره اخلاص و ریا برای خطبه‌های جمعه و نیز گزارش دادگستری تهران در مورد اتهامات ملی‌مذهبی‌ها و بولتن‌های دیگر گذشت. محمد لاهوتی، [داماد فاطی] آمد و گزارشی از وضع و کار نمایشگاه بین‌المللی داد. آنجا ساختمانی دارد که به غرفه‌داران اجاره می‌دهد. پیام آقای کمالی، معاون سابق وزارت اطلاعات در امور اقتصادی را آورد که با کمیته امداد، بر سر معاملات گذشته اختلاف دارند.

شورای نگهبان اعلام کرد، در مرحله اول 46 نفر از 617 نفر را که برای انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد شده بودند، پذیرفته‌اند و در مرحله دوم، از میان آنها افراد واجد شرایط را اعلام می‌کنند.

در آشوب وسیعی در مسابقه فوتبال در غنا 20 نفر کشته و 100 نفر زخمی شدند؛ طرفداران دو تیم به جان هم افتاده‌اند.

منبع: کتاب خاطرات هاشمی در سال ۱۳۸۰؛ «افراط در اختلاف»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا