خرید تور تابستان ایران بوم گردی

چند نکته درباره معجزه کیوی برای سلامتی که نمی‌دانستید!

به گفته متخصصان کلینیک مایو، آنچه ممکن است ندانید این است که کیوی قادر است فشار خون انسان را نیز تعدیل کند.

به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از هلس دایجست، در میان میوه‌ها همه پرتغال را به عنوان منبع اصلی ویتامین C می‌شناسند ولی طبق اعلام منابع رسمی میوه کیوی بیشترین منبع این ویتامین محسوب می‌شود و مصرف آن باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

به گفته متخصصان کلینیک مایو، آنچه ممکن است ندانید این است که کیوی قادر است فشار خون انسان را نیز تعدیل کند. فشار خون بالا می‌تواند افراد را در برابر زوال عقل، آسیب کلیه، آنوریسم یا مشکلات بینایی آسیب‌پذیرتر کند. کیوی در کنار منبع غنی از ویتامین C دارای مواد دیگری است که به طور مستقیم روی فشار خون تاثیر دارد.

طبق گزارش مستند منتشر شده توسط وزارت کشاورزی آمریکا (USDA) هر عدد میوه کیوی به طور متوسط دارای 215 میلی‌گرم پتاسیم، 23.5 میلی‌گرم کلسیم و دقیقاً همان مقدار فسفر و 64 میلی‌گرم ویتامین C است.

طبق اعلام کارشناسان خوردن سه کیوی در روز در طول هشت هفته منجر به کاهش بیشتر فشار خون سیستولیک و دیاستولیک می‌شود.

طی یک مطالعه در سال 2022 که نتایج آن در مجله Nutrients منتشر شد، به بیش از 40 فرد بزرگسال سال، 500 میلی لیتر آب گازدار و دو کیوی برای خوردن هر روز صبح قبل از صبحانه در طول هفت هفته داده شد. گروه کنترل فقط آب گازدار دریافت کردند. علاوه بر دریافت بیشتر ویتامین C و سایر مواد مغذی ضروری، افرادی که در گروه کیوی مصرف می‌کردند، فروکتوز بیشتری نیز دریافت کردند(قند طبیعی موجود در میوه‌ها)

با وجود این، گروه مداخله نسبت به گروهی که فقط آب مصرف می‌کردند، کاهش بیشتری در فشار خون سیستولیک تجربه کردند و هیچ عارضه جانبی منفی مرتبط با فروکتوز مشاهده نشد.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا