خرید تور تابستان ایران بوم گردی

عملیات کودکانه دستاوردسازی برای رئیسی

محسن صالحی‌خواه، روزنامه‌نگار، در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

حق الهی برای حکومت؟

هیچ رئیس دولتی در تاریخ ایران پس از انقلاب، مثل ابراهیم رئیسی به پاستور راه نیافته است. و شاید هیچ رئیس دولتی کارگزارانی در این سطح با خود به پاستور نبرده است. در واقع انتخابات ۱۴۰۰ و رئیس‌جمهور شدن سیدابراهیم رئیسی را می‌توان از جهات مختلف مورد مطالعه قرار داد. چون رئیسیون و آنهایی که به دلیل تولد دولت سیزدهم از قرارگاه‌ها، نهادها و موسسات مختلف به دولت راه پیدا کردند و مسئولیت‌هایی گرفتند که پیش از این در اختیار اشخاصی باتجربه بود، قصد دارند ثابت کنند که بهترین عملکرد تاریخ ایران را داشته‌اند و برای شعور مخاطب احترامی قائل نیستند. به همین دلیل، کوچک‌ترین روایتی بر خلاف آنچه آنها می‌خواهند، با هجمه شدید مواجه می‌شود.

مهم نیست یک رسانه مستقل یا اصلاح‌طلب انتقاد یا روایتی را منتشر کند که بر خلاف عملیات دستاوردسازی آنان باشد، یا مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی منتشر کند که به مذاق دوستان خوش نیاید. مرکز پژوهش‌ها بد است چون چند‌ روز پیش در گزارشی اعلام کرد مردم ایران در ۱۴۰۱ شرایط سختی از لحاظ اقتصادی داشتند و نیمی از آنها کم‌تر از حد استاندارد کالری مصرف کردند.

اعتراض به گزارش مرکز پژوهش‌ها به کودکانه‌ترین وجه ممکن پاسخ داده شد. پیش از این ما – روزنامه‌نگاران مستقل – متهم بودیم که خوراک برای رسانه‌های ضدانقلاب تهیه می‌کنیم، چندی بعد مرکز پژوهش‌های مجلس توسط رسانه رسمی دولت – ایرنا – به تهیه خوراک برای ضدانقلاب متهم شد. به طور کلی هر شخص یا قلمی که نقدی به ساخت قدرت به خصوص دولت رئیسی وارد کند، برای رسانه ضدانقلاب محتوا تهیه کرده است.

اضافه کنید به این لیست قالیبافی‌ها و دیگران را که البته تفاوت چندانی با هم ندارند. در این فقره، شهرداری تحت مدیریت زاکانی – که جایزه حضور او در مناظرات ۱۴۰۰ بود – شباهت بسیار زیادی به دولت سیزدهم و انصارش دارد. این همان تفکری است که برندهای رسانه‌ای مهم و مطرحی مثل همشهری، ایران و ایرنا را در حد روزنامه دیواری و پایگاه‌های خبری وابسته به قرارگاه‌ها، تنزل داده است. تفکری که فکر می‌کند قرارداد دو میلیارد یورویی برای خریدن اتوبوس – که کم‌ترین وظیفه شهرداری است – دستاورد محسوب می‌شود.

از لشکر کودکان رسانه‌ای که ناگهان از پشت میز تحریریه یک پایگاه خبری، خودشان را در جایگاه اداره بزرگ‌ترین روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها دیدند، غیر از این هم انتظار نمی‌رود. از آنهایی که سال‌ها فقط به عنوان خبرنگار و در حقیقت به عنوان کارمند در روابط عمومی نهادها کار کردند و حالا قرار است برای رسانه‌ها سیاست‌گذاری کنند، انتظار دیگری نیست. آنها تا پیش از قرار گرفتن در قدرت – که در سینی نقره تقدیم‌شان شد – شعارهای زیبایی می‌دادند. نه فقط آن‌ها؛ حتی محمدباقر قالیباف مدعی بود که شما نمی‌توانید‌ ولی انقلابی‌ها می‌توانند. اما وقتی در جایگاه اجرا قرار گرفتند، دیدند نمی‌شود کاری از پیش برد.

منطق‌شان این است دلار در دولت روحانی N برابر شد اما در سه سال دولت رئیسی کمتر از این افزایش پیدا کرده است. پس باید خوشحال باشیم دلار به یک رقم رند ریالی با ۶ صفر نرسیده است. یا باید از ساخت ابرپروژه در سریلانکا (که در جای خود افتخارآمیز است) ذوقی مستمر داشته باشیم و آن را جایگزین ناراحتی از گرانی مواد غذایی، خودرو، مسکن و مانند آن کنیم.

باید از پروژه ساخت هواپیما که خدا می‌داند چقدر باید برای آن هزینه شود، خوشحال باشیم اما نگوییم چرا مثل کشورهای معمولی نمی‌توانیم هواپیما بخریم. باید ایران ۱۴۰ که پس از سقوط دوباره آنتونوف ۱۴۰ خوانده شد را فراموش کنیم. هیچ کاری غیرممکن نیست اما معروف‌ترین شرکت‌ها سال‌ها وقت صرف ساخت هواپیما کردند و بسیاری کشورها در این زمینه شکست خوردند. قرار است طی یک‌ سال باقی مانده دولت سیزده، هواپیما هم ساخته شود؟ حتی وعده هم باید کمی پشتوانه داشته و کودکانه نباشد.

حرف اطرافیان رئیس دولت سیزدهم این است که روایت‌شان نباید خدشه‌دار شود؛ دولت رئیسی موفق‌ترین دولت پس از انقلاب بوده، دستاوردهایی به خصوص در حوزه اقتصاد داشته که باید در قاب تلویزیون و پرده سینما دیده شود و مردم یاد بگیرند که آنچه در ۱۴۰۰ اتفاق افتاد به نفع‌شان بود. سفره چیز دیگری می‌گوید؟ فاقد اهمیت است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. باسلام و احترام عزیز اصلا بحث جناحی نیست فقط چیزی که اعیان است چه بحاجت به‌ بیان. رنگ رخساره نشان می‌دهد از راز درون. با آرزوی موفقیت.

   306
   20
   1. زمان روحانی در بهترین نقطه شهر اجاره نشین بودیم حتی زمان ترامپ ، ولی رییسی که آمد به حاشیه شهر رفتیم هرسال که میگذره اجاره منزل سخت تر میشه رییسی خانواده منو از سطح متوسط به ضعیف رسانده اینا رو نمیشه انگار کرد رسانه نیست زندگی من است
    سال بعد همه به اصلاح طلب رای میدیم که اگر اقتصاد هم خراب باشه لااقل فشار روانی بهمون نمیاره با تصویب قوانین عجیب غریب ، رتبه یک مالیات در خاورمیانه

   2. اگر مسئولان قبلی چیزی حالیشون بود و با تجربه بودن که وضع مملکت اینجوری سیاه نمیشد!
    آنچه که معلومه ، پاکسازی ویرانه های مسئولان قبلی و رفتن بسوی آرامش هست ، بعنوان یک کارشناس مسائل اقتصادی و سیاسی میگم.

  2. حالا مثلا شمای اصول گرای چه غلطی کردی که نقطه چین میکنی.. ما که جناحی نیستیم ولی وضعیت مملکت گواه بر نا کارآمدی و بی سوادی اصولگرایان بوده و هست

 1. اگر خود دولت سیزدهم و ستادها و قرارگاه ها و کمیته های اطراف دولت نداند ولی ۸۰ میلیون ایرانی آگاه داریم که می‌دانند این دولت ضعیف ترین و غیروابسته ترین و کم سوادترین و بی خردکردن و…. دولت بوده است و بیشترین وعده و وعید پوچ و بی ثمر را داده است و بسیار و بطور بیمارگونه ای خودشیفته هستند… و همه رکوردها را شکسته است از فساد و دزدی و تورم و فقیرسازی جامعه و آزادی ( سرکوب )رسانه و روزنامه نگاری و اینترنت و فیلترینگ و ناکارآمدی و بی قانونی و هر آنچه فکرش را بکنید فاجعه قرن است

  447
  52
  1. والا کم رای ترین رییس جمهور منتخب در دنیا رییسی بوده و هست. حتی آن دو سه میلیون نفری هم که بهش رای دادند الان به غلط کردم اشتباه کردم افتادند و مدیون ۸۰ میلیون جمعیت کشور شدند و حق الناس نسبت به ۸۰ میلیون نفر به گردن شان هست.

  2. بهترین رییس جمهور از اول انقلاب هستن.واگر شما مرغ وگوشتت کم شده بی عرضهترین ادم یا خسیس ترین ادم هستی .ما که در خانوادمون اکثرا میبینم پیشرفت کردن هرچند بعضیشون مثل شما قدر نشناس وکور هستند .چشم خود را کمی باز کنید

  3. هرچند که از هیچکدومشون خوشم نمیاد ولی با در نظر گرفتن تمام جوانب. یه سر و گردن از دولت روحانی بالاتر بوده.
   حالا خوبه این یه تکونی به خودش میده.روحانی از دفتر کارشم بیرون نمیومد لامصب

   1
   1
  4. شما رسانه ها و خبرنگاران را ول کنند بد از ضدانقلاب ها هستید چون یک طرفه به ماجرا میروی رئیس‌جمهور ابراهیم رئیسی همه توانش را گذاشته تا اقتصاد کشور درست شود ولی مشکلات اون قدر زیاده اون مسئولین خائن وجود دارد که اجازه بهتر شدن را نمی‌دهند و همچنین تحریم ها اضافه کنید ۴ تا ۵ سال وقت لازم است مشکلاتی که دولت روحانی به وجود آمده حل شود کمی از مسئولان خائن بنویسید که کشور را دارند نابود می کنند اما

  5. مرزهای دروغ و وارونه انگاری را جابجا کردی.
   بجای مردم اظهار نظر نکن
   مردم پاسخ این ادعاهای واهی تو و امثال تو را در خرداد 1404 خواهند داد

 2. دولت سیزدهم، با اختلاف بدترین دولت تو 45سال گذشته‌ست. طوری که بزرگترین فجایع دولت‌های دوم روحانی و معجزه هزاره سوم، در برابرش هیچه!

  407
  53
 3. باتجربه ها تو دوره روحانی جونتون چه گُل و یا بهتره بگم چه گِل نازنینی به سر ملت زدین که حالا ادعای تجربه هم دارین؟!!!!
  اصلاحطلب مساویست با یه من رو که همیشه هم سر کار بوده آخرش هم ادعا میکنه که سیستم کلاً خرابه و باید نظام عوض بشه.
  بعد دوره شهید رجایی از ۵ دوره ۸ ساله دولت های مختلف ۳ دوره ۸ ساله که میشه ۲۴ سال دولت ها دست شما بوده و مردم رو به فلاکت رسوندین،اما چون زبونتون درازه همیشه طلبکارین.
  من از رئیسی یا غیره دفاع نمیکنم و کاری ندارم که لااقل از حق نگذریم کشور به یک ثباتی رسیده ولی دیگه انتظار ندارم اینقدر وقیحانه متن بنویسین.
  یاد ملت باید باشه بخاطر اینکه این ۳ سال شماها سر کار نیستین خیلی چیزا از ملت طلبکارین.

  107
  460
  1. با چه رویی میگویی به ثبات نسبی رسیدیم دلار ۶۰ تومانی را میگیی یا لایحه حجاب یا لایحه صیانت یا چای دبش یا گیت های ریس مجلس یا مرغ ۹۰ تومانی و گوشت ۷۰۰ هزار تومانی
   چیزی که مردم میدانند و میفهمنند درد و فشاری است که هر روز بیشتر میشود
   و به قول خود اقای ریسی که گفت مردم خوب میفهمند

  2. خجالت هم خوب چیزیه، این شد جواب؟مگه علی نگفت انظر ماقال و آن تنظر من قال؟
   حتما الان جواب میدید که چون کلمه حضرت و (ع) را ننوشتم، پس به ساحت مقدس او اهانت کردم و …. همچین آدمی اگه هر حدیثی بگه غلطه حتی اگه بگه««مبین که گفت ببین چه گفت!علی(ع)»
   واقعا که سیاهی لشگر رسانه‌ای یالشکر کودکان رسانه‌ای برازندتونه….‌ امام باید خون بگزیه با این اخلاق و کرامت اسلامی که شماها منادی اون هستید.ای دورو ها و سیه کاران و ریا کاران …

  3. از لایک ها معلومه مردم چقدر آگاه شده و نیازی هم به آگاهی نیست رییسی زندگی همه ما را آتش زده فقط ثروتمندان دوستش دارن که جمعیت زیادی نیست

  4. خانم محمدیان عزیز
   چرا درباره جراحی قلب و رآکتور آب سنگین نظر نمیدید؟ چون تخصص ندارید و چرا فکر میکنید تو حوزه مدیریت سیاسی و توسعه جامعه صاحب نظر هستید ؟ چرا جراحی قلب تخصص هست و جامعه چیزی دم دستی؟ منظور این نیست نظرتون رو بیان نکنید بلکه این قطعیت از کجا میاد؟ نباید از جامعه شناسان و کارشناسان اقتصاد و توسعه کمک بگیریم؟ اگر موافق هستید مراجعه کنید تا متوجه عمق فاجعه بشید. اینکه تمام رسانه های مملکت دست ما باشه تا سرپوش روی ناکار آمدی ها بزاریم، درسته که جو ملتهب افکار عمومی رو کمی آروم می‌کنه ولی آیا به نظرتون مشکلات کشور درحال حل شدن هست؟ همه چیز به این برمیگرده که چرا آنقدر راحت برای این موضوعات کارشناس هستیم ؟ چون توی چندتا کانال تلگرامی به گروهی دارن داستان رو اینجور تعریف میکنند؟ و جالبه که برای واکسینه کردن ذهن تون مدام تاکید دارن که کارشناسان دیگه همه غرب زده و نتیجه کار شوند همین مملکت داغون هست! هروقت نیاز باشه ایران داغون فرض میشه و هر وقت نیاز هست ایران پیشرفته ترین و حسرت برانگیز ترین هست
   خلاصه که خواهر دینی من، اگر دنبال حقیقت هستین این راهش نیست

  5. سلام دوست عزیز
   میشه لطف بفرمایید بگید در چه چیزی به ثبات رسیدیم که به عنوان ویژگی دولت رئیسی اشاره می کنید

  6. بخدای کعبه که شماجماعت خیلی پرروئید،،خیلی پرروئید،،خانم واقعانمیدونم منبع درآمدجنابعالی یاهمسرجنابعالی چیه،،کدوم رانت اوضاع رابرای درحدی گل وبلبل کرده که حاضریداینجور بی شرمانه ازاین حد رکوردمنفی زدن درتمام سطوح این دولت که حتی صدای خیلی ازاصولگراهاوحامیان روزهای قبل ازانتخابش راهم درآورده دفاع کنید،،شرمتان بادکه مردهای زن وبچه دارراجلوخانواده هاشون به خاک ذلت وخفت نشوندید،،توبگومن که دختردم بخت دارم وتوان تعیه جهزیه حتی برندایرانیشوندارم چه خاکی بایدبه سرم بریزم غیرازشرمندگی،،راستی واقعامیدونی یه یخچال یالباسشویی وووچنده،،همه که مثل بعضیانیستن باپروازویژه بپرن ترکیه جهزیه وسیسمونی بچه شونو بارکنن بیارن همونجام هدیه عروس ودومادرو دوتاآپارتمان دبش ناقابل بندازن پشت سندازدواج دختروپسر نازنینشون بعدم خیلی شیک بفرستنشون کانادا ویا4200 مترزمین ازگل هدیه بدن به فرزندنازنین،،!!!

  7. اگر این دولت اين شعارها را ندهد پس لکوموتیرر پیشرفتش را به‌ چه چیزی وصل کند یا ببندد؟از آنگوزمان آسیایی که‌ آبی گرم نشد.

   53
   6
  8. زاکانی سگش شرف داره به شهردار دوچرخه سوار بی عملی که یکی از هنراش هزینه کردن برای مسیر دو چرخه تو محلیه که مردمش پول خرید دوچرخه نداشتن

   15
   61
 4. من که تو دولت این آقا واقعا پیشرفت کردم توان خریدم تو خیلی چیزای معمولی کم شده گوشت از هزینه زندگیم کم شده مرغ هم نزدیکه کم بشه توان ریختم بیمه رو هم ندارم دیگه امید به زندگی صفر شده واقعا این آق رکوردار همه چیز شدن فقط کسانی که سر سفره ایشون هستن به به چه چه میگن

  466
  47
 5. دولتی با کمترین آرا و پشتوانه مردمی ،نه تخصص دارند و نه وجدان کاری ،با اتوبوس از دانشگاه امام صادق چمدان خود را بسته و در پاستور سکنا گزیده اند و صدا و سیمای تندرو هم هر روز تبلیغی از دستاوردهای خیالی دولت و زاکانی را به نمایش در می آورد.

  435
  43
 6. اگر ذره ای وجدان داشتند کاری که در حد و توانشان نبود را قبول نمی کردند وقتی شهردار ماجراجوی تهران را با روستا زاده دانشمند جناب دکتر اسد بزرگ و شهردار کلان شهر شیراز مقایسه می کنم کار بزرگ دکتر اسدی فقط زیرکذر و روگذر و … نیست که نماد پاسداشت فرهنگ ایران زمین است با جمعی یکدل که شبانه کار می کنند و روزها حضور پررنگشان در فرهنگ شهروندی بر مبنای اجرای برنامه های رسمی را شاهدیم با فردی که تهران راجولانگاهی برای سوهان روح شهروندان شدن تبدیل کرده که یک روز ون میخردد و روز دیگر قصب فضای تنفس مردم برای ساخت مسجد و بوغهای ۲۴ ساعته مراسمهای الکی برای سوهان روح شدن چرا که پارک را برای آرامش انتخاب می کنیم نه ع..ع…

  325
  26
  1. اگر انصاف داشتید وزیر مسکن دولت روحانی یعنی آخوندی رو یاد میکردید که هشت سال یه مسکن نساخت و بهش افتخار میکرد

   12
   35
 7. در مقایسه روحانی با رییسی، واقعا باید کسی خیلی ناآگاه باشد، فرق کسی را که با جان و دل برای مملکت و مردم کار میکنه، با کسی که هیچ کاری برای کشور و مردم انجام نداده را، ندونه…. روحانی کلی کشور و مردم را بدهکار کرد. وزیر مسکن اش افتخار میکرد که مسکنی برای مردم نساخته است. وزیر نفت اش افتخار میکرد که پالایشگاهی برای کشور نساخته است. و …. روحانی تنبل ترین و بد دهن ترین رییس‌جمهور کشور بود.

  88
  396
  1. روحانی که خوب نبود ولی چهار سال اولش تورم و قیمت ها کنترل شده تر بود بورس خوب بود ولی سه ساله که با خاک کوچه پولمون تو بورس یکی شده کسی هم جوابگو نیست

 8. دقیق ننوشته بودید که کدام آمار و چرا غلط بوده است.
  ضمن آن که کدام دولت را سراغ دارید که دست آورد سازی نکرده باشد؟!
  مگر در دولت های که شما(نویسنده ی متن) عاشقش بوده و هستید یعنی دولت آقای روحانی و قبل از آن دولت آقای خاتمی، از این کارها نکردند؟!

  58
  232
 9. من یه بازنشسته ام.۱۵تومن حقوق میگیرم.۵سرعائله هستیم.گوشت درماه فقط ۲کیلو.مرغ درماه ۲عدد.میوه های گرام مثل توت فرنگی وغیره درماه یک کیلو.با همه اینها،تا ۱۵ هرماه دوام میاریم.واقعاکلتفه شدیم.بچه ها رو نمیتونم کلاس ورزَش یا غیره بفرستم.خداباعث وبانیش رو لعنت کنه.

 10. مملکت در حالت کاملا جنگی اداره میشه، وضعیت اقتصاد و بورس کلا فروپاشیده است، وضعیت کشورهایی مثل عراق و … از ما خیلی بهتره، تمامی آمار اقتصادی ساختگی است.

 11. انصافا به دور از تعصب و گرایش جناحی با اختلاف ضعیف ترین عملکرد را در بین تمام‌ رئوسای جمهور بعد از انقلاب داشته و در حوزه ی اقتصادی مخصوصا فاجعه بوده و جای طرفداری نداره

 12. حاصل دستاورد ۳۰ سال گذشته مدیران مدبر و خلاق و با تجربه، وضعیت کنونی ماست. بگذارید دولت برنامه اش را پیش ببره هنوز برای قضاوت خیلی زوده

 13. ابراهیم رئیسی مایه سرافکندگی هر جامعه هست. اما واسه درس عبرت برای هر انسان آگاه و آزاده ای خوبه. بخدا اگه نسبت فامیلی با این شخص داشتم صد در صد از ملت عذرخواهی و خودکشی میکردم. کاش اوضاع این شخص رو در عالم حقیقت بدونید. خدا به خانوادش صبر بده

 14. با سلام
  نمیدانم و قضاوت نمی‌ کنم که شما در این دولت حتی اگر شده کوچکترین سمتی دارید یا خیر ولی به هر حال دوران احمدی نژاد و رییسی برای کل ایران فلاکت‌بارمان دوران بوده و هست ولی شما با چه رویی این دوران را باثبات می‌نامید نمیدانم
  بدانید که هر کسی کلمهثبات را به اینها ربط دهد خائن و نادانی بیش نیست و خود را به خواب زده است

 15. سلام دوستان ! از ابتدا یادمه با پایان کار دولت قبلی و شروع کار دولت جدید ، افسوس دولت قبلی رو خوردیم و می‌گفتیم ای کاش همون قبلی باقی میموند و این هم که بره و بعدی بیاد باز هم افسوس همین رو خواهیم خورد ، تجربه ثابت کرده عزیزان پس همین دولت بهترین است در حفظ و نگهداری از آن بکوشیم و نا شکری نکنیم !! ممنون از همگی

 16. اتفاقا اون موقع هم صدای مردم در آمد که تو گرونی بنزین که آقایون خودشون هم جمعه صبح فهمیدن،خودشو بروز داد ولی چی شد؟؟؟؟

  103
  7
  1. مگه فقط روحانی باعثش بود امضای آقای رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه و لاریجانی به عنوان رئیس مجلس هم زیر دستور بوده!ایشون چه کار کرد؟!

   35
   5
 17. من در تعجب هستم از این افرادی که هنوز کور کورانه از دولت رئیسی دفاع میکنن . آقا اصلا مرگ بر دولت روحانی و خاتمی اصلا اونها آدمهای بسیار نالایق و بی سواد و دروغگو و دزد و اختلاسگر و …. هرچی شما میگید. ولی مگر همین آقای رئیسی و اطرافیانش و قالیباف و دار و دسته اش نبودن که میگفتن اصلاح طلب ها بی عرضه هستند و مدیریت بلد نیستن . خب چی شد چرا حالا که همه ارکان قوا دست شما هست یک جو عرضه و جنم از خودتون نشون نمیدین .

 18. من ازحامیان دولت رئیسی بودم ولی بعدازاین عملکردآرزومیکنم زود۴سالش تمام شه چون سواداجرایی نداردوسفره های مردم خالی وایمان مردم تضعیف شده است.
  خداکنه یکی بیادشرایط برگرده به ۲۰سال پیش.

  153
  21
  1. شاید دستاوردی نداشته اند اما برای مردم همین قدر که نفوذی و جاسوس و خائن نباشی خودش بزرگترین کار است لر عکس دولت قبلی که هم نفوذی بودند و هم خائن و هم جاسوس(اصلاح طلب=صهیونیست داخلی)

   7
   33
 19. آقای ریئسی دولتی را تحویل گرفت که ورشکسته بود.ودنبال کسی می گشتند از طیف مقابل که تحویلش دهند وهیچ کس از از جناح مقابل رمقی جهت تحویل دولت انجام نمی‌داد شهرداری که ۳ سال فقط دارد در کوچه وپس کوچه های وخیابان مناطق جنوب شهر در حال آسفالت ومرمت در ودیوارشهر وجبران ۴چندسال ول شدن شهرداری در زمان دکتر نجفی وحناچی که فقط در حال خط کشی بی خاصیت دوچرخه سواری آرزوی فائزه بود وبس .می‌دانم که بارگذاری نمی‌کنید.

 20. اسم پایگاه خبری تون رو عوض کنید به شما نمیاد چون انصاف ندارید همه کارهای بد رو
  بنا به نظرتون گفتین یک کار خوب روهم بگو تا شاید شبیه اسمتون بشین

  34
  94
 21. من جایی نخوندم ایشون از روحانی دفاع کرده باشه که اینقدر شما رو سوزونده می نویسید روحانی جونتون! کی می خواهید فرق نقد و توهین رو بفهمید؟ چیزی که نویسنده نوشته نقده که حقشه ولی چیزی که شما نوشتی توهینه که حق ندارید. با اینکه نوشتی از رئیسی دفاع نمی کنی ولی باقی نوشته هات یه چیز دیگه می گه. جدای از نوشته ها همینکه اسم کامل تون رو نوشتید معلومه دنبال نمد برای کلاه هستید.

 22. متاسفانه دراین سه سال مسئولیت اجرایی دولت آقای رییسی،مردم هیچگونه بهبودی درمعیشت ندیدن بلکه سفره هم کوچیکترشد.
  بدترازهمه خیلی ازشعارهای دوره انتخاباتی اصلأاجرایی نشددرصورتیکه اکثربدنه دولت همون طراحان شعاربودن.به هرصورت به تیم اقتصادی دولت نمیشه نمره قابل قبولی دادناگفته نمونه ازبدوتشکیل دولت مهره چینی غلط انجام شدبیشتربه وامداری میشه تشبیح کردنه لایق گرایی.
  خلاصه کلام دراین دولت بیشترین زحمت بدوش طبقه پایین جامعه تحمیل گردیدبخصوص قشرکارگرومستاجرها.
  به هرصورت ارزش ریالی پول کشوردراین دولت کلأبه فنارفت.

 23. استادانه فعالیت کردن دلار ۲۳ شد ۷۰ گوشت ۱۵۰ شد پونصد مرغ ۷۰ شد نزدیک دویست موندم از چی میخان دفاع کنن والا ملت به سطح تورم زمان دولت قبل راضی هستن اگر دولت فعلی هیچ کاری نمی کرد با نفت ۱۰۰ دلاری الان نه ۲۰ دلاری چهار سال پیش حد اقل روی سطح تورم دولت قبل می ماند

 24. یه مشت اراجیف بی منطق که بارها هم با دلیل ثابت شدن ظاهراً نویسنده تو غار داره زندگی می‌کنه از بیرون بی خبره. اصلا ارزش ندارد واسه این چرتو پرتاش حتی دلیلو مدرک بیاری ( داداش تو راس میگی )

 25. خیلی حالا کدام دستاورد قبلی‌ها که هیچ مال خودتون بفرمایید مثل احمدی نژاد که هر روز در سیما فقط اختراع نشون می‌دین . دروغها یکی پس از دیگری مگه دلار هزار تومنی می‌آوردیم توی مناظره و گفتین اینا بلد نیستم ما بررسی کردیم تحریم هیچ اثری ندارد دلار را میکنیم هزار حالا هرچی گرونتر میشه یه عدد بالاتر میارین میگین خواست بشه فلان ما نزاشتیم و این هم جا داره دلار خواست بشه 1ملیون دولت با درایت و فکر جهادی کردش 900هزار تومان . برا شما اقتصاد مثل منبرها هرچی بگین و تهمت بزنین همه ببرین زیر سوال ..اقتصاد علم هست که دوستان شما تاششم خواندن زاکانی هم که اصلا دیپلم هم نگرفته و تصمیم اشتباه توی اقتصاد عواقب داره مثل همین وضعیت

  1. میگم آقا مسعود اون دزدی نود و هشت هزار میلیاردی فولاد مبارکه توی کدام دولت بود بعدش آزادی آقای بابک زنجانی توی کدام دولت بود دزدی چای دبش همینطور بعدشم دوره آقای روحانی رئیس جمهور فعلی رئیس قوه قضائیه بودند پس پای این هم گیر

 26. واقعا ژورنالیستی. مردم مردم مردم
  ارباب ثروت و قدرت شما را استخدام می کنند که سیاه کاری را تئوریزه کنید.
  شما چرا زمان دولت های با تجربه این دلسوزی ها را نداشتید و مقدار کالری مردم را محاسبه نمی کردید.
  اصولاً چرا شما طرفدار کسی و مخالف کسی می شوید ؟ اگر مسأله شما پول نیست و برای ارباب خود نمی نویسید، منصف باشید و ضمن ذکر نقاط ضعف دولت رییسی نقاط قوت اش را بگویید.

  6
  20
 27. بی انصاف نیوز . عوامفریبی شما ادامه همان خیانات حسن روحانی است . اگر امروز سفره مردم کوچک شده ، آثار ریل گذاری عامدانه و خائنانه حسن روحانی است . آثار ریل گذاری رییسی هم در دو سه سال اخیر نمود پیدا می‌کند .
  در هر صورت منتظر محاکمه شیخ حسن هستیم .

  6
  20
 28. فشار نخورین اصلاح طلبان…

  دولت سیزدهم زبان دنیا رو بلده تنها ضعفش تورم و نرخ دلار که اینم حل میشه به خواست خدا…

  مثله دولت دوازدهم نحس نیست که بخواد همه چی رو بچسبونه به برجام

  هنوز خیانت های روحانی جونتون رو یادمون نرفته

  مثلا سند ۲۰۳۰…

  رییسی گنگش بالاست …

  4
  27
 29. احمدی نژاد یکی بود مثل مرد کار میکرد و همه همه علیه اش بودن فقط تا آخرین لحظه خدمت کرد ولی این آقایان چی فقط حرف بلوف اون از روحانی خاتمی رفسنجانی و ریسی

  5
  16
 30. روحانی اومد سکه یه تومن بود رفت شده بود ده تومن ،حالا حساب کن همه چی با سکه گرون میشه،رئیسی اومد سکه ده تومن بود الان چهل تومنو رد کرده،خودش میگه تا ۴۰۸که بخوام برم تا صد تومن هم‌جا داره که برسم به رکورد روحانی ،اگه صد تومن رو رد کرد رکورد حسن بابا رو زده ،بی حیایی رو حسن مد کرد

  11
  4
 31. چه زود همه چیز فراموش میشود. دولت روحانی زمان زیادی ازش فاصله نگرفتیم. فقط خاموشی های پیاپی برق یادتان می آید؟ میدانید ۶۰۰ همت از بدهی های وحشتناک دولت قبل تا الان پرداخت شده آنهم با افزایش چشمگیر صادرات نفتی وغیره نفتی؟ ا صلا تحلیلتان با نام سایت (انصاف) تناسبی ندارد

 32. اسم خوبی رو پایگاه تون گذاشتین انصاف حیف که تو نوشته هاتون فراموشش می کنید . نه رئیسی امامه و نه روحانی اما بین رئیس جمهور تا رئیس جمهور تفاوت زیاد است بین کسی که تمام هم و غمش رنگ ریشش بود جاده‌های شمال نهایتاً مذاکره با کدخدا و کسی که دلسوز مردمه وگره‌های زیادی رو باز کرده دو ونیم میلیون مسکن در حال ساخته ایران عضو بریکس و شانگهای شده با آسیا تجارت ش بیش از دو سه برابر شده همان ایران اقتصادش در دوره روحانی با از بین بردن بورس و مسکن و ارز و..به کما رفت و زنده موندنش شبیه معجزه است بله تورم مشکل اصلی رئیسیه کسی هم منکرش نیست ولی با انصاف نگاه کنیم

 33. واقعا مطلب بی محتوایی بود، من نه طرفدار رئیسی هستم نه در طرف مقابل اصلاح طلبان … فقط چیزی که می دانم این است که مردم اینقدرها هم بیشعور نیستند که برایشان دستاوردسازی شود ضعف دولت سیزدهم در مهار تورم غیرقابل انکار است اما فقط همین موضوع شده دستاویز رسانه ها و افراد منتقد، در حالی که عبور از دهه سیاه نود را نباید و نمی شود فراموش کرد همانقدر که دستاوردسازی کودکانه است کوچک سازی دستاوردهای حقیقی احمقانه است و بله بسته به نوع ادبیات آن که از سر مردم دوستی و وطن دوستی است یا تسویه حساب سیاسی و عقده گشایی و… خیانت هم لقب می گیرید

 34. درود
  از خواندن این متنها سرم دردگرفت،وقتشه که بروم یک چایی بخورم‌اونم‌ازنوع ^دبش^
  همگی‌بفرمایید چایی

 35. با سلام آقای خبرنگار انصاف نیوز اگه دنبال کالری میگردی و فکر میکنی کالری کم کردی امیدوارم این متن رو از جاده چالوس ننوشته باشی ؟!!!!

 36. به نقطه‌ای از تاریخ رسیده ایم که مردم دو دسته اند …یا در جبهه ی حق یا در جبهه باطل

  اگر امروز و در همین حوادث پیش آمده و شهادت آیت‌الله رئیسی ، بر حق بودن ایشان برایت مسجل شده و آن را میفهمی و حس میکنی ،به خودت افتخار کن .

  وگرنه که فکری به حال عاقبت خود کن که نا مشخص است …

  زیرا حوادث همگام با ظهور امام زمان عج نیز به همین شکل است .
  بالای پیشانی او ننوشته امام زمان عج
  بلکه باید او را بفهمی …حق را بفهمی ،بچشی ،لمس کنی بایدبفهمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا