خرید تور تابستان ایران بوم گردی

مشکل معبر خیابان و پرت‌ شدن کودک بیمار از روی ولیچر

نایب رئیس شورای شهر قزوین با عذرخواهی بابت حادثه رخ داده برای سفیر کودکان مبتلا به بیماری SMA، خواستار نگاه ویژه شهرداری به بحث مناسب‌سازی شد.

به گزارش سایت تیتر قزوین، «محسن حق‌شناس ضمن عذرخواهی و ابراز تأسف از آسیب جسمی و شکستگی بینی سینا علیخانی، سفیر کودکان مبتلا به بیماری SMA در اثر پرت شدن از روی ویلچر به دلیل گیر کردن چرخ‌های ویلچر در دریچه‌ فاضلاب، از شهرداری قزوین خواست تا بحث مناسب‌سازی را در دستور کار خود قرار دهد.

او با بیان اینکه مشابه اتفاقی که برای سینا علیخانی افتاده ممکن برای سایر شهروندان دارای معلولیت نیز بیفتد،

تأکید کرد: افراد دارای معلولیت به سختی از خانه خارج می‌شود بنابراین نباید شرایط به گونه‌ای باشد که همین تردد‌های سخت و اندک‌ آنها هم با زمین خوردگی و آسیب‌دیدن همراه باشد.

حق‌شناس با اشاره به خرابی دریچه‌های سطح شهر، گفت: چاله‌ها و خرابی‌های سطح شهر به‌ویژه دور میدان‌ها و در نواحی پرترافیک به شدت افزایش پیدا کرده و این حتی برای دوچرخه‌سوارها هم خطرناک است از همین‌رو ضرورت دارد شهرداری بلافاصله پس از اتمام نهضت آسفالت، نهضت مناسب‌سازی و اصلاح معابر و خیابان‌ها را در دستور کار قرار دهد.

سینا علیخانی، سفیر کودکان مبتلا به sma است که هفته گذشته در مسیر خانه تا مدرسه به دلیل گیر کردن چرخ‌های ویلچرش در دریچه‌ فاضلاب کار گذاشته در سطح زمین، از روی ویلچر پرت و روز گذشته با آسیب جسمی و شکستگی بینی روانه اتاق عمل شد‌.

بر اساس قانون حمایت از معلولان، شهرداری مسئول مناسب سازی شهری است.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا