خرید تور تابستان ایران بوم گردی

شهبازی جان، رفتی؟ درب را هم محکم پشت سرت ببند!

برترین‌ها: به تازگی خبرهایی مبنی بر کنار گذاشته شدن محمدرضا شهبازی، مجری برنامه پاورقی به گوش می‌رسد. خب ظاهرا ادبیات سخیف این مجری در توئیت هفته گذشته‌اش کار دستش داده و به نظر می‌رسد سازمان صداوسیما، عذر این مجری پرحاشیه را خواسته. او در توئیت خود علنا به دو جبهه اصلاحات و اصولگرایی تاخته و خب واکنش‌ها نیز به تبع این سخنان، تند بوده است.

شهبازی جان، رفتی؟ درب را هم محکم پشت سرت ببند!

توئیتی که برای آقای مجری گران تمام شد

این مجری صداوسیما در واکنش به توئیت آذر منصوری، رییس جبهه اصلاحات درباره نیکا شاکرمی نوشته بود: “اصلاح طلبی» نطفه اش حرام است. «اصولگرایی» لقمه اش! نتیجه اولی را در این مواقع ببینید. نتیجه دومی را هم… به وقتش می‌گویم.”فرصت استثنائی کاشت ابرو! “از دَم قسط” (2میلیوون تخفیف)کلیک کنید

خب محمدرضا شهبازی و هم‌مسلکانش را می‌توان در زمره سوپرانقلابی‌ها دانست. افرادی که از هر دو جبهه سیاسی عبور کردند و تئوری‌های خود را به هر چیزی ارجح می‌دانند. به هر حال مرام سیاسی‌شان این‌گونه است و تندروی‌هایشان نیز مثل این مورد کار دست خودشان می‌دهد. نام محمدرضا شهبازی در کنار کسانی چون فروغی می‌آید، در واقع او منتسب به همان گروه جلیلی و جبلی است. بخشی از پروژه خالص‌سازی در صداوسیما که یک گروه سیاسی در پی آن است.

شهبازی جان، رفتی؟ درب را هم محکم پشت سرت ببند!

شهبازی؛ مردی پرحاشیه در تمام این سال‌ها

سال گذشته شهبازی از تصمیم مسئولان صداوسیما برای بازگشت محمدرضا گلزار و رضا رشیدپور به تلویزیون با انتشار توئیتی اعتراضی به شدت انتقاد کرد و از اجرای «پاورقی» استعفا داد. این توئیت شهبازی با واکنش تند محمدرضا نجارزاده، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه مواجه شد. نجارزاده در واکنش ضمن خطاب کردن شهبازی با لفظی غیر قابل انتشار، مدعی پایین بودن درصد مخاطبان برنامه او شد. این توییت بعداً از حساب نجارزاده حذف شد!

«ما این‌ور پاورقی میسازیم، می‌گیم سلبریتی باید در خدمت رسانه باشه، هماهنگ با سیاست‌های نظام باشه، باید با سلبریتی‌ای که وسط شلوغی‌ها آب به آسیاب دشمن می‌ریخت برخورد بشه، بعد اون‌ور رشیدپور داره گرم می‌کنه برگرده روی آنتن. ا‌ین‌ور بچه ها با بی پولی ساختن، فحش خوردن، خانواده هاشون اذیت شدن و اونور هم طرف یه سال رفته دوراش رو زده، عشق و حالش رو کرده، به ریش نظام خندیده، توی لایو و کلفت بار نظام کرده، حالا که به واسطه دور بودن از آنتن یک کم مخاطبش کم شده، قشنگ می‌شینه توی هواپیما از کیش میاد تهران، برنامه‌ای چند ده میلیون می‌گیره و برمی‌گرده. ای دنیا.» این متن پر سوز و گداز را شهبازی درباره زمزمه بازگشت رشیدپور به آنتن صداوسیما در سال 1402نوشت. برخی نیز می‌گفتند او از بازگشت چهره‌هایی مثل رشیدپور احساس خطر کرده.

قطر چه خبر بود برادر؟

این اما تنها مساله شهبازی نیست. او پیش از این به جام جهانی قطر رفته بود. در کنار افرادی مثل امیرحسین ثابتی، حضور رانتی او و چندی دیگر در قطر خیلی از کاربران را شاکی کرده بود. آن‌ها رفته بودند که تیم ملی را تشویق کنند اما خب!

این توئیت را کاربری در واکنش به حضور شهبازی و رفقایش در قط نوشته بود: “تو این بی‌پولی واسه چی با پول مردم رفتید قطر؟ بدون تخصص واسه چی موندین صداوسیما؟ ما طلبکاریم که چرا شما رو از اول راه دادن، نه شما طلبکار که چرا الان دیگه تحویل‌تون نمی‌گیرن. کل پول صداوسیمای مملکت دست‌تون بوده، خرج الکی کردید و طلبکارید.»

مخاطبان بی‌شمارت را کجای دلمان بگذاریم؟

سال گذشته یک افشاگری جالب توجه درباره میزان مخاطبان «پاورقی» رخ داد. بامداد لاجوردی، روزنامه‌نگار در رابطه با میزان مخاطب پنج درصدی برنامه شهبازی نوشت: “من سلطان تماشای برنامه‌های بیخودی تلویزیون هستم. برنامه‌هایی را می‌بینم که مطمئنم حتی فیلمبردارش هم پشت دوربین خواب است و کارگردانش در حالی که سرش توی گوشی‌ است دوربین‌ها را جابجا می‌کند. خوشبختانه برنامه ۵درصدی سیدخندان هم رو می‌دیدم.”

شهبازی جان، رفتی؟ درب را هم محکم پشت سرت ببند!

داود مدرسیان، روزنامه نگار در همین خصوص نوشته بود: “فرض کنیم برنامه‌ پاورقی ۵ درصد مخاطب داره اما رفتار شهبازی صفر درصد!”

رحمت‌الله بیگدلی، فعال سیاسی هم به رجزخوانی‌های مجری پاورقی(محمدرضا شهبازی) واکنش نشان داد و نوشت: “این محمدرضا شهبازی مرزهای تملق و ضدمردم بودن را درنوردیده و خودش برای خودش پدیده‌ای‌ست، هر بار که صحبت می‌کند و حرف‌هایش وایرال می‌شود، فقط می‌شود برایش دعا کرد که خوب شود.”

شهبازی جان، رفتی؟ درب را هم محکم پشت سرت ببند!

اما واکنش کاربران به آخرین جنجال شهبازی چه بود؟

عبدالرضا داوری، فعال سیاسی اصولگرا: جای ادبیات موهن شهبازی، به پارادایم سیاسی او توجه کنیم که پارادایم خالص‌سازی برای غلبه پاجوش‌ها و حذف جریان‌های اصیل از سپهر سیاست است. این جریان ماهیتا برانداز است و با شعار انحرافی “چپ، راست، کارگزار، علیه خدمتگذار” به شعار براندازی “اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا” می‌رسد.

مهدی معتقد است: با افتخار سال‌هاست که بیننده صداسیمایی که این‌ها مجریانش هستند، نیستم. ارزش وقت و اعصابم خیلی بیشتر از آن است که بنشینم پای تلویزیونی که شهبازی، مجری آن باشد!

میلاد نوشت: خوب شد اخراج شد و اِلا مجبور بودیم هر شبکه‌ای که می‌زنیم امثال محمدرضا شهبازی رو زیارت کنیم!

نوید هم از این تصمیم رضایت دارد: از ابتدا هم جای این مجری هتاک تو هیچ تریبون رسمی‌ای نبود، بهتر که رفت.

نازنین هم این‌گونه واکنش نشان داد: اصلا مگه اهمیتی داره باشه یا نباشه، برای نبودنش باید شیرینی پخش کرد.

منیژه هم نوشت: واقعا بی‌ادب و هتاک بود. رفتنش از صداوسیمای میلی رو به فال نیک بگیریم.

سمانه هم کنایه تندی زده و نوشته: آقای شهبازی بین شما و اصلاح‌طلب و اصولگرا هیچ تفاوتی نیست. خودت رو از آن‌ها جدا نکن برادر!

بانک صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا