خرید تور تابستان ایران بوم گردی

متن کامل سخنان رهبری پس از شرکت در انتخابات: مرحله‌ی اول و دوم هیچ فرقی ندارد

متن کامل سخنان رهبری پس از شرکت در انتخابات به نقل از ‘خامنه‌ای دات آی آر’ در پی می‌آید:

مجری صداوسیما:

عرض سلام و ادب دارم محضر جنابعالی و میلاد حضرت فاطمه‌ی معصومه سلام‌الله‌علیها و آغاز دهه‌ی کرامت را  تبریک و تهنیت میگویم. حضرتعالی در هنگام رأی‌سپاری در دور اول انتخابات به نیکی خطاب به ملت شریف فرمودید که فاستبقوا الخیرات و اینکه در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست. اما احتمالاً برای برخی از هم‌وطنان‌مان، دور دوم انتخابات از اهمیت کمتری برخوردار باشد و یا عزیزانی که در دور اول مشارکت فرمودند تصور کنند که به تکلیف عمل شده و دور دوم را چندان جدی تلقی نکنند. بفرمایید که چه توصیه‌ای برای مردم عزیز ایران در دور دوم انتخابات دارید.

آیت‌الله خامنه‌ای:

بسم الله الرّحمن الرّحیم.
سلام عرض می‌کنم به همه‌ی کسانی که می‌شنوند این سخن را و به حضار محترم و به آقای مجری محترم. ان‌شاءالله که همه‌تان موفق باشید.

انتخابات فی نفسه یک کار اساسی و مهمی برای کشور و برای مردم است. انتخابات نشانه‌ی حضور مردم است، نشانه‌ی اراده و تصمیم گیری مردم است. بنابراین وظیفه‌ی ملّی هر انسانی که مایل است کشور پیشرفت داشته باشد، کار بکند و به مقاصد بزرگ نزدیک بشود، این است که در انتخابات شرکت کنند. مرحله‌ی اول و دوم انتخابات هیچ فرقی با هم ندارد. همان اهمیتی که مرحله‌ی اول دارد مرحله‌ی دوم هم دارد.

شما در مرحله‌ی اول، تعدادی را انتخاب کردید و فرستادید به مجلس؛ لکن ظرفیت همچنان تمام نشده است. در مرحله‌ی دوم، ظرفیت را تکمیل میکنید. اگر چنانچه ما آنجا شرکت کردیم -فرض کنید در تهران- تعدادی را انتخاب کردیم و بقیه ماندند و شرکت نکردیم، درواقع کار را کأنه نیمه تمام رها کردیم. بنابراین اهمیت مرحله‌ی دوم کمتر از مرحله‌ی اول نیست.

ان‌شاءالله که مردم عزیزمان همه شرکت کنند و رأی بدهند و مجلس را تکمیل کنند. هر چه رأی بیشتر باشد مجلس قوی‌تر است. هر چه مجلس قوی‌تر باشد امکان کار در کشور بیشتر است.

ان‌شاءالله که موفق باشید والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته؛
خداحافظ آقایان و خانمها.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا