خرید تور تابستان ایران بوم گردی

ارمنستان یک بزرگراه جدید به سمت مرز ایران می‌سازد

دولت ارمنستان اعلام کرد یک جاده ۶۰ کیلومتری در استان جنوبی سیونیک که هم مرز با ایران است می‌سازد که زمان سفر بین دو کشور همسایه را کوتاه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ارمنی ماسیس پست، دولت ارمنستان اعلام کرد قصد دارد 254 میلیون دلار از بانک اروپایی بازسازی و توسعه برای ساخت یک بخش 24 کیلومتری از یک بزرگراه جدید به سمت مرز ایران، وام بگیرد.
این جاده 60 کیلومتری در استان جنوبی سیونیک که هم مرز با ایران است ساخته می‌شود و شهرهای سیسیان و کاجاران را از طریق یک مسیر بسیار کوتاه‌تر متصل می‌کند و زمان سفر بین دو کشور همسایه را هم کوتاه خواهد کرد.
جاده جدید سیسیان/کاجاران از یک ناحیه کوهستانی می‌گذرد، بنابراین هزینه ساخت آن بالاست.

کار بر روی بخش جنوبی این جاده که هزینه آن از طریق وام بانک اروپایی بازسازی و توسعه تامین می‌شود در 2032 تکمیل خواهد شد. دولت ارمنستان زمان آغاز ساخت دو بخش دیگر از این جاده را که شامل یک تونل 9 کیلومتری می‌شود، اعلام نکرده است.
ارمنستان در اکتبر سال گذشته یک قرارداد 215 میلیون دلاری به یک کنسرسیوم متشکل از دو شرکت ایرانی برای بهبود یک جاده 32 کیلومتری که از مرز ایران و ارمنستان به گذرگاه کوهستانی کاجاران در بلندترین نقطه این کشور می‌رسد اعطا کرد. حدود دو سوم از طول این جاده توسعه یافته و نوسازی می‌شود و 11 کیلومتر بقیه از ابتدا طی سه سال آینده ساخته خواهد شد.
این قرارداد در ایروان و در حضور وزیر راه و شهرسازی ایران بسته شد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا