خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاطرات هاشمی ۲۴ اردیبهشت سال ۸۰ | اختلاف بر سر چگونگی حمایت از خاتمی

انصاف نیوز: خاطرات روزنوشت آیت‌الله اکبر هاشمی در اردیبهشت سال ۱۳۸۰ را در ادامه می‌خوانید:

دوشنبه 24 اردیبهشت 1380 | 20 صفر 1422 14 می 2001

در منزل بودم. همه وقت به مطالعه وضع آب در جهان و منطقه و ایران که پیش‌بینی و اهمیت آینده بحران کم‌آبی، جدی است، مطالعه بولتن پیل سوختی که دکتر [همایون] معدل، [عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس] تهیه کرده و گزارش دادگستری تهران، در مورد اعترافات ملی مذهبی‌ها گذشت. شب هم با مهدی، [مدیرعامل سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور، در مورد برقی‌کردن خودروها] صحبت کردم؛ برای کمک به پیاده‌کردن این تکنولوژی در ایران که پیشنهاد شد، با مشارکت دانشگاه آزاد [اسلامی]، وزارت نفت، ایران خودرو و خود آقای معدل اقدام شود.

عصر، آقای [منصور] رضوی، [نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری]، تلفنی گفت، شورای نگهبان صلاحیت او را رد کرده است و استمداد کرد.

اسراییل، امروز به مرکز پلیس دولت خودگردان [فلسطین]، نزدیک دفتر [یاسر] عرفات در غزه، با تانک و موشک و بالگرد حمله کرده و پنج پلیس را کشته است و نیز در جواب عملیات چریکی حزب‌الله و شیعیان، با توپخانه به خاک لبنان حمله کرده. آقای ولید جنبلاط، [رهبر دروزی‌های لبنان] گفته است که حزب‌الله نباید با اسراییل درگیر شود، زیرا لبنان تحمل جنگ دیگری ندارد و از سوریه خواسته که در امور لبنان کمتر دخالت کند و مثل یک دولت مستقل با لبنان برخورد نماید.

در انتخابات ایتالیا، پیروزی راست میانه، مایه تعجب نُظار است و امیدوارند، آرامش به ایتالیا برگردد. در هلند، یک امام‌ جماعت که علیه همجنس‌بازان حرف‌زده، تهدید به اخراج شده است؛ به عنوان مخالفت با نظام رسمی هلند.

در بین اعضای [دفتر] تحکیم وحدت، بر سر چگونگی حمایت از آقای [سیدمحمد] خاتمی، اختلاف بروز کرده است. دادگاه، تابلوهای تبلیغاتی آقای خاتمی را که مدعی‌اند، زودرس و قبل از وقت قانونی در خیابان‌ها نصب شده بود، جمع‌آوری و حزب مشارکت اعتراض‌ کرده است.

منبع: کتاب خاطرات هاشمی در سال ۱۳۸۰؛ «افراط در اختلاف»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. خدا رحمت کند مرحوم رفسنجانی فقید را ، خیلی برای آزادی مملکت ایران زحمت کشیدند ولی چه فایده ، ثمرش را نچیدند ، خداوند باریتعالی آن دنیایش را بدهد انشاءالله با ائمه اطهار علیهم السلام محشور باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا