خرید تور تابستان ایران بوم گردی

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار رئیسی: چه دلیلی دارد که بعضی از اقلام خوراکی تا این اندازه گران باشد؟

اجاره‌ مسکن فشار بسیار سنگینی بر مردم وارد می کند

به گزارش سایت شفقنا به نقل از دفتر این مرجع تقلید، «آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه به گرانی اقلام خوراکی و کوچک شدن سفره های مردم اشاره کرده و افزودند: چه دلیلی دارد که بعضی از اقلام خوراکی تا این اندازه گران باشد؟ دولت باید راهکاری برای جلوگیری از گرانی افسارگسیخته بیابد.

آیت الله مکارم شیرازی ایجاد امید و نشاط در جامعه را از جمله مأموریت های مهم دولت دانسته و گفتند: اینکه نسبت به دردها و مشکلات مردم آگاه بوده و درصدد درمان هستید، مایۀ امیدواری است.

او مسأله‌ی مسکن و اجاره بهای سنگین را از مشکلات مهم مردم برشمرده و افزودند: اجارۀ مسکن فشار بسیار سنگینی بر مردم وارد می کند که دولت باید این مسأله را کنترل کرده و راهکاری برای آن بیابد چراکه مسکن نقش مهمی در رضایت مردم دارد.

او نوسانات نرخ ارز را نیز یکی دیگر از مشکلات برشمرده و گفتند: این نوسانات بر اقتصاد کشور تأثیر می گذارد و دولت باید نسبت به تأثیرگذاری آن در مسائل اقتصادی برنامه ریزی داشته باشد.

ایشان در ادامه به گرانی اقلام خوراکی و کوچک شدن سفره های مردم اشاره کرده و افزودند: چه دلیلی دارد که بعضی از اقلام خوراکی تا این اندازه گران باشد؟ دولت باید راهکاری برای جلوگیری از گرانی افسارگسیخته بیابد.

آیت الله مکارم شیرازی بر ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام به خصوص فرودگاه قم تأکید کرده و افزودند: دولت ها حلقۀ اتصال یکدیگر هستند، هرچند این موارد در دولت شما آغاز نشده، ولی کاری است که باید در دولت شما انجام شده و به اتمام برسد.

او قم را شهری ممتاز در جهان شیعه برشمرده و افزودند: وجود بارگاه حضرت فاطمۀ معصومه(س) و مسجد جمکران و حوزۀ علمیه قم با بیش از هشتاد هزار طلبه، باعث می شود که قم شهری ممتاز و یگانه در جهان شیعه باشد و باید به این نکته توجه شود.

ایشان خاطرنشان ساختند: رسم حوزه های علمیه بر این بوده که با کمک های مردمی اداره می شده و اکنون هم باید به همین صورت باشد، و حوزه های علمیه هیچ گونه کمک مالی از دولت ها نمی خواهند، ولی انتظار دارند که مورد حمایت واقع شوند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی، کشور را متشکل از جمهوریت و اسلامیت دانسته و بیان کردند: به همان اندازه که به جمهوریت اهمیت داده می شود، باید به اسلامیت هم اهتمام داشت.

ایشان راهکار حل مسائل و مشکلات فرهنگی کشور را تدبیر، تشویق و کارهای فرهنگی عنوان کرده و گفتند: در این مسائل فشارآوردن فایده ای ندارد.

او تأکید کرد: هرچند کارهای بر زمین مانده در کشور فراوان است، اما امید انجام آن نیز بسیار است که با فعالیت هایی که دارید امید مردم نیز به حل مشکلات و انجام کارها بیشتر و بهتر می شود.

او حضور مردم در صحنه های نظام با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی را سبب بطلان توطئه های دشمنان در ایجاد یأس و ناامیدی دانسته و گفتند: وقتی می بینیم که در راهپیمایی روز قدس خیابان ها مملو از جمعیت می شود، دشمنانی که وِرد ناامیدی خوانده و در میان مردم تزریق می کنند، ناکام شده و شکست می خورند.

او در پایان این دیدار، حضور رئیس جمهور در میان مردم و دیدار با علما را باعث تقویت روحیۀ مردم دانسته و افزودند: از این که در حل مشکلات جدی هستید و اهمیت مضاعف می دهید، تشکر می کنیم و برای موفقیت شما و دولت دعا می کنیم.

در ابتدای این دیدار، رئیس جمهور، گزارش مبسوطی از عملکرد و فعالیت های دولت در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ارائه کردند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. آره باید در ابتدای جلسه، رییس‌جمهور رییسی، توی گزارش مبسوطی که ارائه کرد، بر روی «آمار» و «اعداد و ارقام» ساخته شده بویژه در مورد تورم و گرانی و… و پایین آمدن «شدید تورم» در آمارها تاکید می‌کرد. اگر هم سئوالی یا اعتراضی می شنید باید می گفت این چیزیه که آمار میگه!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا