خرید تور تابستان ایران بوم گردی

وقتی حجاب «مسمتسکی» می‌شود برای پنهان کردن ناکارآمدی!»

فرهاد خادمی در سایت زردکوه نیوز (چهارمحال و بختیاری) نوشت: «هر دم ازاین باغ بری می رسد. ضرب المثل معروفی که در جامعه کاربرد فراوانی دارد و معمولا برای زمانی استفاده می‌شود که عده‌ای «دسته گلی» به آب می‌دهند که باعث خنده، استهزا و تعجب جامعه می‌شود. حالا حکایت حال و روز وزارت فخمیه بهداشت است که وظایف اصلی خود در تأمین سلامت و بهداشت جامعه را رها کرده و برای پنهانکاری ناکارآمدی خود به حجاب چسبیده است!

در آخرین دسته گل به آب داده این وزارتخانه شاهد انتشار خبری بودیم که می‌تواند امنیت روانی و سلامت جامعه را به خطر اندازد و تنش‌های فراوان اجتماعی و امنیتی را ببار آورد. خبر این بود: (وزارت بهداشت: سهمیه دارویی داروخانه‌ها با توجه به وضع حجاب در آنها تعیین می‌شود. حیدر محمدی، رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به ابلاغ دستورالعمل مربوط به حجاب به داروخانه‌ها گفت که حجاب و رعایت هنجارها در تعیین سهمیه دارویی داروخانه‌ها نقش دارد و اگر تذکر، تاثیری نداشته باشد موارد بازدارنده در خصوص داروخانه متخلف اجرا می‌شود.)

در یک کلام باید گفت؛ حجاب پرسنل داروخانه‌ها به شما چه مربوط است؟ در کجای شرح وظایف شما به عنوان یک سازمان دولتی آمده است که بر نحوه پوشش واحدهای صنفی خصوصی دخالت کنید؟

آنچه که باعث شده با توجه به اعتقاد قلبی و ذاتی خود به حجاب و رعایت آن در همه سطوح و اقشار جامعه اسلامی مان،علیه این حرکت وزارت بهداشت این مطلب را بنویسم این است که به‌طور جد معتقدم این موضوع قطعا به «دوقطبی»شدن جامعه، واکنش شدید جامعه داروساز، به خطر افتادن سلامت بیماران و مردم می انجامد.

الان بیش از یکسال است که بحران کمبود دارو در کشور گریبان مردم را گرفته است و روزی نیست که رسانه‌ها ازکمبود انواع داروهای داخلی و خارجی و گرفتاری‌های بیماران و داروخانه‌ها خبری منتشر نکنند، حال با توجه به ناتوانی وزارت بهداشت در تمشیت امور و ساماندهی و رفع کمبودهای دارویی و درمانی کشور می‌رسیم به تاکید این وزارتخانه بر حجاب پرسنل داروخانه‌ها.

سوال اصلی اینجاست که چرا باید چنین تصمیم غیرمنطقی اتخاذ کنید؟ به وزارتخانه چه ارتباطی دارد چه مربوط است مگر شما مسئول برخورد با مسئله بدحجابی و بی‌حجابی در سطح جامعه هستید؟ فکر می کنید اگر به داروخانه ای سهمیه دارو ندهید خیلی هنر کرده‌اید؟ شما در نهایت وظیفه دارید مراکز اصلی تحت مدیریت وزارت بهداشت را نظارت کنید.

نتیجه چنین تصمیم این مش‌یود که داروخانه دار با شما لج می کند، دارو نمی‌فروشد و فقط مکمل ها و لوازم آرایشی می‌فروشد و ناله و نفرین مردم به شما و دولت خواهد بود و بس! آیا به این نکته هیچ فکر کرده‌اید اگر بیش از ۱۳هزار داروخانه فقط نصف آن ها اعتصاب کند و تعطیل شود چه بحرانی جامعه را فراخواهد گرفت؟ دشمنان قسم خورده انقلاب هم اگرمی‌خواستند اینگونه کشور را به هم بریزند موفق نمیشدند ولی شما براحتی کشور را دچار بحرانی خواهید کرد.

اگر بخواهیم در مذمت، ناپسند بودن و غیر منطقی بودن این اقدام وزارت بهداشت بنویسیم و صدها دلیل و برهان برای ناموفق بودن این طرح بیاوریم مثنوی هفتادمن خواهد شد.انتظار این است که عقلای دولت و سیستم‌های نظارتی، امنیتی و انتظامی در گفت وگو با طراحان این اقدام آن‌ها را به صرافت این عمل بازدارند تا بیش از این جامعه دچار التهاب و تشنج نشود و آرامش در کشور برهم نخورد!»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. لطفا قیمه ها را نریزین تو ماست ها! انگیزه خوانی ممنوع. اگر می تونین منطق ممنوعیت بی حجابی را نقد کنین و از بی حجابی دفاع منطقی یا شرعی بکنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا