خرید تور تابستان ایران بوم گردی

نماینده اول تهران با کمی بیش از سه درصد در دور دوم وارد مجلس شد!

خبرآنلاین نوشت:

اعداد و ارقام و درصدها نشان می‌دهند که ۱۶ منتخب، دور دوم تهران مجلس ، نماینده درصد بسیار پایینی از مردم پایتخت هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انتخابات مرحله دوم مجلس دوازدهم روز گذشته برگزار شد، انتخاباتی که بر اساس آمار محدودی که وزارت کشور اعلام کرده، استقبال پایینی از آن شده است.

هرچند تا این لحظه آماری از میزان آرای ماخوذه در حوزه انتخابیه تهران به عنوان پایتخت و نبض سیاسی کشور منتشر نشده، اما آمار تعداد آرای منتخبان، می‌تواند حدودی میزان مشارکت در تهران را مشخص کند.

بر این اساس، تعداد آرای کسب شده توسط هر یک از ۱۶ منتخب تهران در مرحله دوم، با تعداد واجدین شرایط رأی دادن در حوزه انتخابیه تهران، ری، پردیس و اسلامشهر، نسبت بسته شده و به صورت درصدی مشخص شده که این ۱۶ منتخب جدید، با آرای چند درصد از واجدین شرایط رأی دادن راهی بهارستان شده‌اند.

اعداد و ارقام و درصدها نشان می‌دهند که منتخبان تهران به خصوص این ۱۶ منتخب، که در دور دوم به مجلس راه پیدا کردند، پایین‌ترین آرای واجدین شرایط را کسب کرده‌اند.

برهمین اساس بیژن نوباوه که بیشترین رأی تهران در دور دوم را کسب کرده، نماینده ۳.۴۸ درصد از واجدین شرایط در پارلمان خواهد بود.

علیرضا سلیمی، نماینده محلات در مجلس یازدهم، که این دوره از تهران کاندیدا شده بود، ۲.۵۵ درصد از آراء کل واجدین شرایط پایتخت را کسب کرده است.

پیشتر معاون سیاسی استاندار تهران واجدین شرایط رأی دادن در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر را ۷ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۳۵۷ نفر اعلام کرده بود که در این دوره مجموع آراء صحیح برابر با ۵۵۲۶۴۴ رأی بود.

۱۶ نماینده دور دومی تهران، نماینده چند درصد از مردم هستند؟ /نوباوه ۳.۴۸ درصد، سلیمی ۲.۵۵ درصد!

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا