خرید تور تابستان ایران بوم گردی

با قابلیت‌های جدید آیفون ۱۶ پرو آشنا شوید

 زمان زیادی تا معرفی آیفون ۱۶ باقی نمانده؛ این گوشی هوشمند قرار است به زودی راهی بازار شود و خبر‌های جدیدی درباره آیفون ۱۶، مخصوصا آیفون ۱۶ پرو وجود دارد که شاید یکی از خبر‌های جالب در خصوص آن مربوط به صفحه نمایش این گوشی پرطرفدار باشد.

به نقل از همشهری آنلاین، بر اساس اخبار جدید از چین که توسط کاربر Instant Digital در Weibo منتشر شده است، آیفون ۱۶ پرو که اواخر امسال عرضه می‌شود دارای صفحه نمایشی است که ۲۰ درصد روشن‌تر از نسل قبلی خود خواهد بود.

ولی ما در مورد اوج روشنایی HDR صحبت نمی‌کنیم؛ در عوض، این همان روشنایی معمولی است که این شایعه به آن اشاره می‌کند. آیفون ۱۵ پرو روشنایی معمولی ۱۰۰۰ نیت دارد، اما گفته می‌شود آیفون ۱۶ پرو تا ۱۲۰۰ نیت روشنایی خواهد داشت.

تنوع حالات روشنایی

به نظر می‌رسد در گوشی‌های آیفون حالت اوج روشنایی بالا ظاهراً ثابت باقی خواهد ماند؛ اگرچه ممکن است در مورد اعداد ابهاماتی وجود داشته باشد؛ تولیدکنندگان معمولاً اعدادی را ارائه می‌کنند، اما اکنون چندین حالت وجود دارد که باید در نظر گرفته شود؛ روشنایی دستی، معمولی و روشنایی بالا.

با قابلیت‌های جدید آیفون ۱۶ پرو آشنا شوید

روشنایی بالا

روشنایی بالا مخصوص زمانی است که گوشی در حالت روشنایی خودکار است. مثلاً وقتی در یک روز آفتابی روشن بیرون هستید و اوج روشنایی HDR وجود دارد می‌تواند بسیار بیشتر از هر زمان دیگری باشد. یعنی این روشنایی می‌تواند در مقایسه با بقیه حالات در مناطق بسیار خاص (و معمولاً کوچک) صفحه نمایش مشاهده شود.

سردرگمی‌ها در خصوص آیفون ۱۶ پرو

ادعا می‌شود آیفون ۱۶ پرو مانند نسخه قبلی خود همان اوج حالت روشنایی بالا ۱۶۰۰ نیت را خواهد داشت. در صورتی که نسخه قبلی آن در واقع می‌تواند تا ۲۰۰۰ نیت هم افزایش یابد؛ بنابراین سردرگمی‌ها در این خصوص وجود خواهد داشت.

البته به نظر می‌رسد منبع این اخبار از چین سابقه نسبتاً متفاوتی در مورد شایعات مرتبط با اپل دارد؛ اگرچه قبلا اخبار چندین راه اندازی را در خصوص اپل به دقت پیش بینی کرده است.

با قابلیت‌های جدید آیفون ۱۶ پرو آشنا شوید

به هر حال، برای اپل اصلاً تعجب آور نیست که صفحه نمایش آیفون ۱۶ پرو را روشن‌تر کند، چون افزایش روشنایی اخیراً در دنیای اندروید نیز یک روند طبیعی به حساب می‌آید. ضمن آنکه روشنایی معمولی ۱۰۰۰ نیت از زمان معرفی آیفون ۱۳ پرو در سال ۲۰۲۱ یکسان بوده است، بنابراین زمان آن فرا رسیده شاهد چنین افزایشی باشیم.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا