خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سلطانخواه واقعی سریال هفت سراژدها کیست؟ فرزندان هاشمی است؟ ویدئو

عرشه آنلاین نوشت: سلطانخواه کیست؟ اخیراً داستان شخصیتی به نام سلطانخواه در یک مجموعه تلویزیونی با بازی مجید واشقانی که به زندگی یک آقازاده مفسد اشاره دارد، مورد توجه قرار گرفته است. در این مطلب درباره شخصیت سلطانخواه بخوانید.

سلطانخواه واقعی سریال هفت سراژدها کیست؟ فرزندان هاشمی است؟ ویدئو

​اخیراً شخصیت سلطانخواه در یک مجموعه تلویزیونی به نام «هفت سر اژدها» مورد توجه قرار گرفته است. «هفت سر اژدها» یک مجموعه تلویزیونی با نوسندگی و کارگردانی ابوالقاسم طالبی است که در این فیلم یک شخصیت به نام متین سلطانخواه وجود دارد. هفت سر اژد‌ها یک سریال رمضانی است که در سال ۱۴۰۲ از شبکه سه سیما پخش شد. این سریال به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی ساخته شده است.

سریال هفت سر اژد‌ها

سلطانخواه واقعی کیست؟

متین سلطانخواه در سریال «هفت سر اژدها» توسط مجید واشقانی، بازیگر به تصویر کشیده شدهع است. این شخصیت در واقع یک چهره آقازاده را نشان می‌دهد که هم ثروتمند است و هم فاسد. در واقع سلطانخواه نمادی از آقازاده‌های سیاسیون ایران است که از موقعیت و رانت پدر برای منافع خود بهره‌برداری می‌کنند.

از آنجا که در این سال‌ها فساد آقازاده‌ها و استفاده از جایگاه پدر برای موفقیت و تصاویری از حضور و خوش‌گذرانی آقازاده‌ها در خارج از کشور افکار عمومی را نسبت به بخش‌هایی از حاکمیت بی‌اعتماد کرده است، این سریال سعی می‌کند به موضوع آقازاده‌ها بپردازد. در این سریال سلطانخواه در شرکت پدرش کار می‌کند و در جریان یک رشوه و فساد اقتصادی دخیل است. شخصیت داستان همچنین با دختر یکی از مقامات در ارتباط است و از آنجا که دست به تخلف زده است، به زندان می‌افتد. کارگردان این سریال مدعی است که روایت فساد اقتصادی را آنگونه مورد نظر رهبری است به تصویر کشیده است؛ نه آنگونه که رسانه‌های خارج از کشور اذعان می‌کنند.

​ابوالقاسم طالبی، نویسنده و کارگران سریال هفت سر اژدها از چهره‌های سیاسی – فرهنگی جریان مدعی انقلابی‌گری است که در سابقه‌ی کاری خود فیلم جنجالی قلاده‌های طلا را درباره‌ی حوادث پس از انتخابات ۸۸ دارد

شخصیت سلطانخواه نیز حاصل تلاش ابوطالبی کارگردان است که در مصاحبه‌ای درباره علت پرداختن به موضوع فساد چنین گفته است: «دو نگاه وجود دارد، که نمی‌توان گفت هر دوی آن‌ها خائنانه است. یک نگاه این است که فساد را روایت نکنیم و بگذاریم دیگران یعنی بی‌بی‌سی، دویچه وله، یورونیوز و … روایت کنند. آن‌ها یک مسئله کوچک را بزرگ می‌کنند و به دنبال حل مسئله ما نیستند. آن‌ها به دنبال نبود فساد نیستند. اتفاقاً می‌خواهند حاکمیت فاسد شود و از بین برود. چراکه فساد حاکمیت را از بین می‌برد. رژیم طاغوت را فساد از بین برد. نگاه دوم این است که فساد را روایت کنیم، ولی صحیح روایت کنیم. این نگاه نگاه رهبری است. ما در «جنگ روایت‌ها» باید صحیح روایت کنیم، که رهبری اسمش را تبیین گذاشتند. حتی ایشان تبیین را واجب کردند. خیلی از ارگان‌ها می‌گویند ما صحبت رهبری را قبول داریم، اما وقتی به سراغشان می‌رویم می‌گویند از حامد بگو، ولی ما را نگو! اگر ما را بگویید، ما دیگر قدرت نداریم. حال ما فقط یک مورد فساد را می‌گوییم.»

چندی پیش انصاف نیوز نوشت ظاهرا نقش‌های منفی این سریال برگرفته از فرزندان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

برخی این انتقاد را مطرح می‌کنند که ابوالقاسم طالبی، نویسنده و کارگردان سریال هفت سر اژدها که در کارنامه‌ی کاری خود سابقه‌ی ساخت فیلم‌هایی همچون قلاده‌های طلا را دارد به سبک و سیاق احمدی‌نژاد اتهام‌زنی‌های بی حساب و کتابی را مبنای سناریونیسی قرار داده است.

مجید واشقانی بازیگر نقش سلطانخواه

مجید واشقانی متولد ۶ خرداد ماه سال ۱۳۵۹ ساکن تهران است که اخیراً در رئالیتی شو شب‌های مافیا، پرخوانده و ضد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. او بازیگر سینما و تلویزیون است. مجید واشقانی فارغ‌التحصیل لیسانس رشته مهندی متالوژی است و بازیگری ار در سال ۷۸ آغاز کرده است. او در آن زمان در کلاس‌های بازیگری امین تارخ شرکت کرده است. خودش در یکی از مصاحبه‌ها گفته بود که با پوریا پورسرخ در یکی از دوره‌ها همکلاسی بودند.

او در مجموعه‌های تلویزیونی متعددی شرکت کرده است و سابقه اجراگری را نیز داشته است. پدر واشقانی یک افسر ارتسی بود که البته مخالفت‌های زیادی هم با بازیگری واشقانی داشته است. او در سریال‌های طلاق، بی‌نشان، روز‌های بی‌قراری، نامه آخر، زیر پای مادر، دیوار شیشه‌ای، تلاطم، انقلاب زیبا، خانه اجاره‌ای، مسیر انحرافی، نیش عقرب، لیلی، پایتخت ۱ و … برخیمجموعه‌هایی است که او بازی کرده است.

او در شبکه خانگی در پدرخوانده، جوکر، ضد، شب‌های مافیا، هاری، شور عشق و … دیده شده است. او همچنین در شبکه ۲ مجری برنامه ویژه شب یلدا بود و چندین کار مجری‌گری را به انجام رسانده است.

در این فیلم سخنان کارگردان سریال هفت‌سر اژد‌ها را می‌بینید:

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. فقط برای کسانی فیلم می سازندکه که باتندروها واصولگرایان زاویه دارنداتفاقابالای ۸۰درصدمردم هم اصلا دوست ندارنداینجوری فیلم هارادنبال کنند وحتی بازیگران این جورفیلم هااز چشم مردم می افتند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا