خرید تور تابستان ایران بوم گردی

یزدی‌ها چقدر عمر می‌کنند؟

بالاترین میانگین سنی فوت شدگان مربوط به شهرستانهای تفت و مهریز و کمترین میانگین سنی در شهرستان یزد به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری افق یزد، اداره ثبت احوال استان یزد اعلام کرد که میانگین سنی فوت‌شدگان در استان در سال گذشته ۶۸ سال ثبت شده و میانگین سن مردان فوت شده ۶۵/۱ و زنان ۷۱/۶ سال بوده است.

بالاترین میانگین سنی فوت شدگان مربوط به شهرستانهای تفت و مهریز و کمترین میانگین سنی در شهرستان یزد به ثبت رسیده است. در سال ۱۴۰۲ تعداد ۵۴۵۴ واقعه فوت در استان به ثبت رسیده که ۳۰۲۸ نفر مرد ( ۵۵/۵ درصد) و ۲۴۲۶ نفر زن ( ۴۴/۵ درصد) از دنیا رفته اند.

میزان نرخ خام وفات استان در سال گذشته ۴/۶ در هر هزار نفر به ثبت رسیده که شهرستان اشکذر کمترین نرخ وفات و شهرستان تفت بیشترین نرخ را داشته اند.س

استان یزد از نظر کمترین نرخ وفات در رتبه هفتم کشوری قرار دارد. نسبت جنسی فوت شدگان در استان یزد ۱۲۵ بوده به این معنی که در ازای فوت هر ۱۰۰ زن ، ۱۲۵ مرد فوت کرده اند.

بر اساس گزارش های آماری مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال، میانگین سنی فوت شدگان کشور ۶۶/۲ سال اعلام شده است. در بین استان‌ها بالاترین میانگین سن مربوط به استان گیلان با ۷۱/۳ سال و کمترین مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۵۰/۷ سال است.

بر اساس این گزارش در سال ۱۴۰۲ تعداد ۴۴۲ هزار و ۲۱۳ رویداد وفات در کل کشور به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵/۶ درصد افزایش داشته است.

میزان نرخ خام فوت کل کشور در سال ۱۴۰۲ برابر با ۵/۳ در هزار نفرجمعیت بوده است. استان گیلان با نرخ ۷/۴ در هزار نفر بیشترین نرخ فوت و استان کهگیلویه و بویر احمد با نرخ ۳/۹ در هزار نفر کمترین نرخ فوت را در بین استان‌ها داشته‌اند.

آمارهای ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور نشان می دهد در مقابل هر ۱۳۰ مرد فوت شده، ۱۰۰ زن فوت شده‌اند. (نسبت جنسی ۱۳۰ در کل کشور)»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا