خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سازمان غذا و دارو: بوتاکس “دیسپورت۵۰۰” تقلبی است

روابط عمومی سازمان غذا و دارو، داروی دیسپورت۵۰۰ را تقلبی اعلام کرد و از مردم خواست درصورت مشاهده فرآورده تقلبی مذکور، موضوع را به معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور اطلاع دهند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: مبنی بر گزارشات مستند، داروی دیسپورت500  تقلبی است؛ همچنین عطف به نامه­ شماره 104/1403 مورخ 21 فروردین ماه سال جاری، شرکت داریان سلامت منضم به مکاتبه شرکت IPSEN فرآورده Dysport 500 به‌شماره سری ساخت P08065 با تاریخ انقضاء 12.2025 با بسته‌بندی مورد استفاده در کشور آمریکا منتسب به شرکت Ipsen، تقلبی است.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو از مردم خواست در صورت مشاهده فرآورده تقلبی مذکور در اسرع وقت موضوع را به معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور اطلاع دهند تا اقدامات لازم در این خصوص صورت بگیرد.

به گزارش تسنیم دیسپورت فرآورده‌ای است که برای انجام اعمال زیبایی همچون بوتاکس به‌کار می‌رود. سازمان غذا و دارو پیش از این نیز نسبت به توزیع فرآورده تقلبی بوتاکس “بوتولینوم توکسین A” تزریقی با نام تجاری “مصپورت و دیستون” خارج از سیستم مجاز توزیع، به تمامی معاونت‌های سازمان غذا و داروی سراسر کشور هشدار داده بود.

سازمان غذا و دارو , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان ,

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا