خرید تور تابستان ایران بوم گردی

رشد ۷ برابری آمار غرق‌شدگی در تهران/ فوت ۱۳ نفر

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به رشد ۷ برابری آمار غرق‌شدگی در تهران در دو ماه نخست ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته، گفت: ۱۳ نفر از هموطنان در دوماه نخست امسال بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست داده‌اند.

محمداسماعیل توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به رشد 7 برابری آمار غرق شدگی در استان تهران طی دو ماه نخست 1403 نسبت به سال گذشته اظهار کرد: از ابتدای فروردین تا 28 اردیبهشت ماه سال جاری 21 نفر در استان تهران دچار غرق شدگی شده‌اند که از این تعداد متأسفانه 13 نفر فوت کرده و 8 نفر نیز مراحل درمانی را طی کرده‌اند.

وی افزود: 63 درصد از افراد غرق شده مرد و 27 درصد زن بوده‌اند.

توکلی بیان کرد: تعداد مصدومان غرق شدگی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته رشد صد درصدی داشته و تعداد فوتی‌ها 4 برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: میانگین سنی غرق شدگان 27 سال بوده است؛ کم‌سن‌ترین غریق یک سال و نیمه بوده که در محل حادثه فوت کرده است؛ مسن‌ترین غریق نیز 70 ساله بوده‌ که در محل حادثه، درمان و ترخیص شده است.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با بیان این که بیشترین موارد غرق شدگی در شهرستان‌های تهران، دماوند، شهریار و ملارد بوده است؛ گفت: استخرهای شنای خانگی بیشترین محل غرق شدگی بوده‌اند و سایر محل‌های غرق‌شدگی شامل استخرهای عمومی شنا، رودخانه‌ها، کانال‌های آب و سدها بوده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا