خرید تور تابستان ایران بوم گردی

هواشناسی: در روز سانحه هلیکوپتر هشدار نارنجی دادیم

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و ارزیابی عملکرد سازمان هواشناسی به انصاف نیوز گفت که در روز سانحه برای هلیکوپتر حامل رئیس فقید دولت سیزدهم و همراهانش هشدار نارنجی داده شده بود.

عبدالرسول حسن‌پور با اشاره‌ به گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس دفتر آقای رئیسی درباره‌ی روز حادثه به انصاف نیوز گفت: ایشان درباره‌ی گزارش هواشناسی صحبتی نداشتند و درباره‌ی وضعیت هوا توضیح دادند که شرایط چندان حادی نبود. ما هم گزارشات را اعلام کرده بودیم و همه‌ی این گزارشات هم در سایت ما هست و هم گزارشاتی که به فرودگاه دادیم و همه‌ی اطلاعات آنجا ثبت است.

آقای حسن‌پور با تاکید بر اینکه ‘هشدار دادن درباره‌ی اینکه پرواز انجام نشود وظیفه‌ی ما نیست’، گفت: ما اطلاعات هواشناسی را باید بدهیم. ما در آن روز هشدار نارنجی دادیم و تمام مستندات آن هم موجود است و می‌توانیم ارائه دهیم. اما اینکه خلبان چه تصمیمی بگیرد را ما دخالتی نداریم.

او ادامه داد: ما فقط این اطلاعات را در اختیار قرار می‌دهیم بر اساس آن اطلاعات آنها تصمیم می‌گیرند. من هم صحبت ایشان را که گوش کردم درباره‌ی هواشناسی چیزی نفرمودند.

غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در دولت سیزدهم با حضور در یک برنامه‌ی تلویزیونی روایت خود از روز حادثه را بیان کرد.

آقای اسماعیلی در بخشی از این برنامه، دقیقه‌ی ۱۰:۰۷، [لینک ویدئو] به پرسش مجری شبکه‌ی خبر درباره‌ی گزارش هواشناسی پاسخ می‌دهد که متن این پرسش و پاسخ عیناً در پی می‌آید:

مجری صداوسیما: هواشناسی یا گزارش‌های هواشناسی هیچ چیزی مبنی بر اینکه منطقه مه‌آلود است یا بادی طوفانی بارشی

غلامحسین اسماعیلی: نخیر هیچی نداشتیم.

گزارش دو خبرگزاری اصولگرای تسنیم و فارس از گفت‌وگوی تلویزیونی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر سیدابراهیم رئیسی را در این لینک بخوانید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا