خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«شهید رئیسی» را انتخاباتی نکنیم | کبری آسوپار

کبری آسوپار، روزنامه‌نگار اصولگرا، در یادداشتی تلگرامی با عنوان ««شهید رئیسی» را انتخاباتی نکنیم» نوشت:

این روزهای گذشته و این هفته‌های پیش رو سرعت وقایع بالاست، آنقدری که هنوز اشک چشممان خشک نشده، هنوز درد پاهایی که تشییع رفته‌اند، به تسکین نرسیده، خورده‌ایم به انتخابات. انتخابات هم که میدان تعیین سرنوشت یک ملت و یک کشور است و نمی‌شود جدی‌اش نگرفت. این است با همه سوگ اجتماعی این روزها، ناگزیر به انتخابات هم باید برسیم. انتخاباتی که البته به دلیل همین حادثه‌ای است که اندوه ملی را آورده و با همین غم گره خورده است.

این گره‌خوردگی لاجرم تاثیر خودش را بر فضای انتخابات هم خواهد گذاشت و قابل پیش‌بینی است که نام «شهید رئیسی» از کلیدواژه‌های پرتکرار انتخابات پیش رو باشد. این تاثیر می‌تواند دو گونه در انتخابات بروز یابد، مثبت یا منفی؛ و از قضا همین دوگانگی فرصتی می‌دهد تا شناخت کاندیدا میسر شود.

هنوز فرصت قانونی ثبت‌نام کاندیداها فرا نرسیده، برخی در فضای مجازی تبلیغات و حرف‌های انتخاباتی را آغاز کرده‌اند که البته اخلاقی نیست. برخی حتی صبر نکردند مراسم مختلف تمام شود، در تشییع هم برگه‌های حزبی پخش می‌کردند. اشکالی هم شاید ندارد، ذوق خدمت است دیگر!

علی أی حال، تاثیر مثبت شهادت رئیس‌جمهور فقید بر انتخابات می‌تواند تأسی به مشی انتخاباتی او از سوی کاندیدا و ستادهای انتخاباتی باشد. او در اوج تبلیغات و تخریب‌ها و طعن و دروغ‌ها زبان به تهمت نگشود و تریبون انتخابات نظامی اسلامی را به بی اخلاقی و گناه نیالود.

این روزها دستورالعمل رئیس‌جمهور شهید به رسانه‌های دولت در هنگامه انتخابات خبرگان رهبری که آیت‌الله رئیسی جزو کاندیدا بودند، منتشر شده است و باب جدیدی از اخلاق انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی را نمایان کرده است. اینکه از بکار بردن تصاویر او در صفحه یک و بصورت برجسته پرهیز شود. و یا اخبار مربوط به او با عنوان رییس‌جمهور، رئیس شورای عالی امنیت ملی و … منتشر شود و از بکار بردن اسم رئیس جمهور خودداری شود و …

کاندیدا می‌توانند تصمیم بگیرند اینگونه باشند. جدل غیراخلاقی نکنند، از موقعیت خود سوءاستفاده نکنند، روی به تخریب و طعن و تهمت نیاورند و …. این موارد می‌تواند تاثیر مثبت شهادت رئیس‌جمهور بر انتخابات زودهنگام باشد.

البته به شرطی که کاندیداهای محترم بیان نکنند که بخاطر تأسی به رئیس جمهور شهید اینگونه عمل می‌کنند، وگرنه که خودش سوءاستفاده از محبت مردم به رئیس جمهور فقید است.

با همین جمله، می‌توان به سراغ تاثیر منفی شهادت رئیس جمهور بر انتخابات رفت و آن هم سوءاستفاده کاندیدا از محبت مردم به رئیسی شهید و سوگ جمعی ایجاده شده پس از شهادت اوست. حالا هر کس می‌خواهد خودش را بیشتر شبیه رئیسی نشان دهد تا رای این جمعیت میلیونی سوگوار را برای خود کند. لذا ادعای شبیه رئیسی بودن لاجرم در این انتخابات که پیوسته با شهادت رئیسی است، قدرت موج سواری خوبی می‌تواند داشته باشد! اگر کسی دنبال این موج سواری بود، اولین دلیلی است که نباید رئیس جمهور شود.

این میان کسانی هم که قرابت فکری با رئیسی ندارند، لاجرم تلاش می‌کنند خط تخریب او را که از انتخابات‌های گذشته و در زمان حیاتش آغاز کردند، این بار به سمت عملکرد سه ساله او ببرند و نشان دهند شیوه بهتر اداره کشور دست آنهاست.

با آنچه گفتیم، می‌خواهیم نتیجه بگیریم که در انتخابات ریاست جمهوری تیر ماه سال جاری، کاش سید ابراهیم رئیسی و شهادت او محور تبلیغات انتخاباتی نامزدها قرار نگیرد و احترام شهید و احترام احساسات عزادار مردم پاس داشته شود. هر کسی برنامه‌اش را بگوید و مواضعش را اعلام کند و تمام؛ و تشخیص دوری و نزدیکی به خط فکری و عملی رئیس‌جمهور شهید و قضاوت خوبی و بدی آن را بر عهده خود مردم بگذارد.

مردم هم اجازه ابزار انتخاباتی شدن نام رئیسی را به هیچ نامزدی، از هیچ جناحی ندهند. راه انقلاب عیان است و ملاک مثل همیشه همین انقلاب باشد و بس؛ و بگذاریم رییسی برای احساسات خالص مردم باقی بماند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. اندوه ملی؟؟؟ چرا انقدر تراژدی برخورد میکنید؟اولا اقایون هم مثل من و شما و دیگر عوام شغلی داشتن حقوقی بابت خدمت به مردم دریافت میکردن مواهب کثیری هم به واسطه شغلشان گیرشان می امد که اگر غیر از این بود انقدر برای تصاحبش سرو دست نمیشکست و….
    ثانیاا شماهم میشود در راه رفتن و یا بازگشت از محل کار خدایی نکرده دچار حادثه شده و جان به جان افرین تسلیم کنید تمام
    این عزیزان فی سبیل الله که خدمت نمیکردند در مقابلش مزدش را میگرفتند و باز هم تمام نکته نابه جا اینجاست که پول بگیریو کار درست هم انجام ندهی
    چرا اندوه ملی؟ سانحه برای هر شخصی پیش میاد یک مقدار متمدنانه برخورد کنیم رئیس جمهور یک کشور روزانه با مترو تردد میکند اینجا که اساتید انقدر در قدرت و مکنت غرق میشوند که یادشان میرود خادم مردمند نه خدای مردم وتمام

  2. من امیدورام کاندید ها نطر خودشون و برنامه خودشونو بگند اگر در ادامه اقای رییسی باشه که مردم می فهمند و اونهایی که موافقند رای می دهند اگر هم نباشه که اونهم مشخصه پس …برنامتون را بگید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا