خرید تور تابستان ایران بوم گردی

شرط عجیب برای پذیرش نسخه آنلاین خبرساز شد

روزنامه دنیای اقتصاد گزارشی منتشر کرده و از شرط عجیب برای پذیرش نسخه آنلاین در داروخانه‌ها خبر داده است.

روزنامه دنیای اقتصاد گزارشی منتشر کرده و از شرط عجیب برای پذیرش نسخه آنلاین در داروخانه‌ها خبر داده است.

این شرح این خبر آمده است:

داروخانه‌های دولتی از جمله برخی داروخانه‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران، «نسخه آنلاین» را از بیماران پذیرش نمی‌کنند و شرط ارایه دارو با این نسخه‌ها را «ارایه کارت ملی یا نمایش شناسنامه بیمار» اعلام می‌کنند.

این شرط عجیب از سمت داروخانه‌های دولتی،‌ باعث «بروز مزاحمت برای بیماران نیازمند دارو به ویژه بیماران نیازمند داروهای خاص» شده است.

بیماران سالخورده اغلب برای تامین داروهای خود، از اعضای خانواده می‌خواهند نسخه آنلاین پزشک را به داروخانه ببرد اما «اضافه‌خواهی داروخانه‌ها» از بابت «نشان دادن مدارک هویتی همچون کارت ملی یا شناسنامه کاغذی همراه با نسخه غیرکاغذی»، خانوارهای محتاج دارو را سرگردان و خسته کرده است.

این عکس توسط خبرنگار ما از داروخانه ایثار در تهران گرفته شده است که نشان می‌دهد، بیماران بدون اینکه «دولت از قبل درباره نسخه آنلاین، شرط جدید اعلام کرده باشد»، با این اطلاعیه نصب شده در داروخانه، باید به خانه برگردند و با کارت ملی یا شناسنامه مراجعه کنند.

شرط جدید برای پذیرش نسخه آنلاین به معنای «سطح صفر دولت الکترونیک» در خدمات پزشکی و درمانی است.

شرط عجیب برای پذیرش نسخه آنلاین خبرساز شد

انتهای پیام

بانک صادرات

یک پیام

  1. مگه بانکه!!!؟ آخه داروهای یکی دیگه به چه درد من میخوره که مثلا من بخوام مثل جعل امضا اونا رو بگیرم و بدزدم!!!؟ همین که پذیرش داروخانه شماره کد ملی بیمار رو بپرسه و با کد ثبت شده سیستم تطابق بده، تمامه دیگه! عجیبه این مملکت! انگاری اتاق فکری در مملکت مان وجود دارد که همواره در حال بررسی است که چگونه میتوان مردم را آزار و اذیت کرد!؟ از چه راه هایی امکان ایجاد ذهنیت های روحی و روانی برای مردم وجود دارد!!؟ آخه کی این تصمیمات رو می‌گیره!!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا