خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سدی که سال قبل خشک بود، سرریز شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: سد اکباتان دومین سد استان همدان در آستانه سرریز قرار گرفت.

ایسنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: سد اکباتان دومین سد استان همدان در آستانه سرریز قرار گرفت. رضا اخلاص‌مند گفت: در حال حاضر سد اکباتان با حجم ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب ذخیره به زودی سرریز خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سد اکباتان به عنوان یک ذخیره استراتژیک تامین آب شرب برای شهر همدان است، تصریح کرد: اگر همچون گذشته از منبع ذخیره سد اکباتان برای مصارف شرب شهر در فصول غیر زراعی که رودخانه‌های عباس‌آباد، دره مرادبیگ و خاکو آب کافی برای طرح اختلاط آب دارند، استفاده می‌شد به‌طور قطع امروز حتی نیمی از سد پر نشده بود.

اخلاص‌مند با اشاره به اینکه سد اکباتان با حجم مخزن ۳۴ میلیون  و ۵۰۰ هزار مترمکعب در پنج کیلومتری جنوب شهر همدان احداث شده است، تاکید کرد: بارندگی‌های خوب سال جاری، مدیریت منابع و مصارف و کنترل در رودخانه‌های بالا دست سد اکباتان علت اصلی ذخیره خوب در سد اکباتان بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به تامین بخشی از آب شرب شهر همدان و حق آبه کشاورزی پایین دست سد، به ایسنا گفت: با توجه به شروع فصل زراعی و آبیاری باغات، از هفته گذشته بخشی از آب شرب شهر همدان از سد اکباتان در حال تامین است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا