خرید تور تابستان ایران بوم گردی

تولید انبوه “داروی درمان کبد چرب و لاغری” توسط بخش خصوصی

رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی انتقال دانش فنی ترک اعتیاد، درمان آلزایمر و کمک به درمان آن، داروی درمان کبد چرب و داروی لاغری و چربی‌سوز این پژوهشکده به بخش خصوصی را در راستای تحقق شعار سال خواند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دکتر رضا غفارزادگان؛ رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در خصوص نقش این نهاد در تحقق شعار سال ضمن اشاره به انتقال دانش فنی 4 داروی ترک اعتیاد، درمان آلزایمر و کمک به درمان آن، داروی درمان کبد چرب و داروی لاغری و چربی‌سوز پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی به بخش خصوصی اظهار کرد: شرکت وینافارما یک شرکت خصوصی است که سهامدار آن صندوق پژوهش فناوری البرز و جهاد دانشگاهی است و در واقع با این اقدام جهش تولید با مشارکت مردم تحقق یافته است که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است و به‌عنوان شعار سال 1403 انتخاب کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: ما در پژوهشکده گیاهان دارویی سعی کردیم در راستای تحقق شعار سال، محصولاتی را که دانش فنی و سطح فناوری (TRL) آنها به سطح مناسبی رسیده است و قابلیت عرضه به بخش خصوصی دارد، به این بخش واگذار کنیم و خودمان از تولید این محصولات کنار بکشیم و کل فرایند تولید، فروش و بازاریابی را به این بخش و با مشارکت مردم واگذار کنیم.

رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی افزود: این اقدامات در این جهت انجام می‌گیرد که فرایندهای تجاری‌سازی در پژوهشکده تسهیل شود و ما هر دانش فنی را که از این به بعد در پژوهشکده تولید می‌کنیم با همین فرایند وارد بخش خصوصی ‌کنیم تا با مشارکت بخش خصوصی و صنعت در اختیار کل کشور قرار بگیرد، چراکه رسالت اصلی جهاد دانشگاهی از ابتدای تأسیس تولید دانش فنی و فناوری بوده و قرار نبوده است که وارد حوزه بازاریابی و فروش شود و از این به بعد هم علاقه نداریم به این عرصه ورود کنیم.

غفارزادگان با بیان اینکه “علاقه‌مندیم حوزه بازاریابی و فروش را به بخش خصوصی واگذار کنیم.”، گفت: بخش خصوصی ابزارهای مناسب برای این کار دارد و می‌تواند در بازارهای داخلی و بین‌المللی به‌خوبی این کار را انجام دهد.

وی در خصوص ایجاد شرکت وینافارما توضیحاتی ارائه کرد و گفت: این شرکت با مشارکت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی و با سرمایه‌گذاری صندوق پژوهش فناوری البرز تشکیل شده که متشکل از شرکت‌های معتبر استان البرز است و ما در این شرکت سهامدار جزء هستیم و سهامدار اصلی آن بخش خصوصی است.

رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: کل فرایند تولید دانش فنی و مجوزهای تولید این چهار دارو از سازمان غذا و دارو و نهادهای ذی‌ربط اخذ شده است و پس از تولید، وارد بازار خواهد شد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا