خرید تور تابستان ایران بوم گردی

اعتراف اجباری پسر به قتل پدری که زنده بود!

دادگاه ایالتی آمریکا حکم به پرداخت غرامت ۹۰۰ هزار دلاری به یک جوان بیمار داده که پلیس او را به اتهام قتل پدرش دستگیر و با شکنجه توانسته بود از وی اعتراف بگیرد. این در حالی بود که پدر متهم زنده بود.

همشهری آنلاین: دادگاه ایالتی آمریکا حکم به پرداخت غرامت ۹۰۰ هزار دلاری به یک جوان بیمار داده که پلیس او را به اتهام قتل پدرش دستگیر و با شکنجه توانسته بود از وی اعتراف بگیرد. این در حالی بود که پدر متهم زنده بود.  

به نقل از سی بی اس نیوز، ساعت ۱۰ شب۷ آگوست سال ۲۰۱۸، فردی به نام توماس پرز با پلیس تماس گرفت و گفت که پدر ۷۰ ساله‌اش برای هواخوری به همراه سگشان از خانه خارج شده، اما بعد از مدتی سگ به تنهایی به خانه برگشته است و خبری از پدرش نیست.

ماموران پلیس بلافاصله به محل زندگی توماس و پدرش رفتند. آنها در بررسی‌های اولیه، به رفتار توماس شک و احساس کردند که او بلایی بر سر پدرش آورده و قصد دارد حقیقت را از پلیس مخفی کند. به این ترتیب وی را به اداره پلیس فونتانا در کالیفرنیا بردند و مورد بازجویی قراردادند.

توماس به ماموران گفت: من به دلیل مشکلات روحی که دارم قرص مصرف می‌کنم. به همین دلیل با پدرم درگیر شدم اما یادم نمی‌آید دعوای من و پدرم بر سر چه بود. بعد از این درگیری پدرم به همراه سگ‌مان از خانه بیرون رفت.

اعترافات توماس در حالی بیان می‌شد که هیچ ردی از پدرش نبود. پلیس اطمینان پیدا کرده بود که توماس پدرش را کشته است و به دروغ خود را بیمار روانی معرفی کرده. به همین دلیل بازجویی او را ادامه دادند و به او گفتند که در بازرسی از خانه، لکه‌های خون پیدا کرده‌اند و همچنین کیف پول و تلفن پدرش نیز پیدا شده است. آنها به توماس گفتند که اکنون پدرت در سردخانه است و تو پدرت را به قتل رسانده‌ای.

ماموران در اقدامی هولناک، سگ محبوب توماس را به اتاق بازجویی آوردند و به او گفتند که با سگت خداحافظی کن و اگر به قتل پدرت اقرار نکنی، سگت به عنوان یک سگ ولگرد کشته خواهد شد. این اقدام پلیس باعث شد که توماس از روی ترس و اضطراب به قتل پدرش اعتراف کند.

در تمام مدتی که توماس در اداره پلیس شکنجه‌ و بازجویی می‌شد، حالت پریشان و مضطربی داشت که بعدها در ویدئویی که به دست یکی از رسانه‌ها رسیده بود، مشخص شد که توماس چقدر تحت فشار بوده است. حتی این ویدئو نشان می‌دهد که یکی از افسران به توماس می‌گویدکه «تو پدرت را به قتل رسانده‌ای. پدرت به خاطر تو مرده است.»

این شکنجه‌ها ۱۷ ساعت طول کشید و باعث شد که توماس به فکر خودکشی بیفتد اما موفق نشد. این مرد ۳ روز بازداشت بود تا اینکه معلوم شد پدرش در روز حادثه به فرودگاه لس‌آنجلس و از آنجا راهی شهری شده که دخترش در آنجا زندگی می‌کرد. وقتی پدر توماس و خواهرش متوجه شدند که او ناپدید شده و از وی خبری نیست، پلیس را در جریان گذاشتند و آنجا بود که مشخص شد پدر توماس زنده است.

به دنبال این ماجرا، خانواده توماس که از این اقدام پلیس به شدت عصبانی شده بودند، از کارآگاهان شکایت کردند.

جری استرینگ، وکیل توماس به رسانه‌ها گفت: توماس تحت تاثیر شکنجه‌های پلیس موهایش را کنده بود، پیراهنش را پاره کرده بود و به خود ضربه می‌زد. او حال روحی مناسب نداشت. تاکتیک‌های وحشتناک کاراگاهان باعث سردرگمی و پریشانی ذهنی او شده بود، تا جایی که او به دروغ به کشتن پدرش اعتراف کرد و سعی کرد تا خودش را هم بکشد.

وکیل توماس ادامه داد: این اقدام ظالمانه عمدی پلیس کالیفرنیاست. یک شکنجه روحی و روانی و یک اعتراف دروغ از توماس و زندانی کردن او. وکیل توماس همه موارد اتهامی پلیس را در دادگاه اورنج کانتی کالیفرنیا مطرح و از دادگاه درخواست غرامت کرد.

خانواده توماس و وکیل او به مدت ۶ سال شکایت خود را پیگیری کردند تا اینکه چند روز پیش دادگاه اورنج کانتی رای این پرونده را صادر و پلیس را محکوم به پرداخت ۹۰۰هزار دلار غرامت به توماس پرز به دلیل بدرفتاری و شکنجه او کرد.

انتهای پیام

بانک صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا