خرید تور تابستان ایران بوم گردی

رونمایی از ۲ تخته فرش دستباف در زندان مرکزی قزوین

2 تخته فرش دستباف نفیس 12 متری، کاری از مددجویان زندان مرکزی قزوین در مراسمی با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز و مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان رونمایی شد.

به گزارش سایت تیتر قزوین، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، «این 2 تخته فرش با طرح سالاری و از جنس کرک و ابریشم بوده که در 54 رنگ توسط 23 زندانی طی مدت 13 ماه بافته شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این مراسم که در زندان مرکزی قزوین برگزار شد، گفت: حرفه آموزی و اشتغال زندانیان از برنامه های اصلی دستگاه قضایی است و دادستانی نیز از اقدامات موثر سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان در زمینه حرفه آموزی و اشتغال زایی حمایت می کند.

حسین رجبی اضافه کرد: در سال های اخیر به منظور تحقق سند تحول قضایی اشتغال زایی برای زندانیان و خانواده آنان در دستور کار مجموعه قضایی استان بوده و اقدامات موثری نیز با همکاری دستگاه های متولی در این زمینه صورت گرفته است.

در ادامه این مراسم، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان قزوین، اظهار کرد: آموزش فرش بافی با مشارکت کارآفرینان بخش خصوصی در زندان قزوین دایر شده و بخشی از سود حاصل از فروش این فرش نفیس به زندانیان بافنده و همچنین معاش خانواده آنها تعلق خواهد گرفت‌.

فرهاد بهرامی خاطرنشان کرد: این 2 قطعه فرش 12 متر مربعی به مبلغ پنج میلیارد ریال توسط کارشناسان مربوطه قیمت گذاری شده است.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا