خرید تور تابستان ایران بوم گردی

اعتراض نانوایان کرمان به قیمت نان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان درباره تغییر قیمت نان گفت: با توجه به افزایش دستمزدها و هزینه‌ها باید قیمت نان حتما متناسب افزایش پیدا کند در غیر این صورت به سمت تخلف در حوزه آرد و نان و تعطیلی نانوایی‌ها می‌رویم.

به گزارش سایت گفتار نو (کرمان) به نقل از ایرنا، «داریوش ماهری اظهار داشت: به طور معمول اصناف تقاضای تغییر قیمت نان را به اداره کل صمت می‌دهند که در کارگروه آرد و نان ستاد تنظیم بازار چکش کاری قیمت نان انجام می‌شود تا مجوز افزایش از وزارت کشور اخذ شود.

او افزود: اداره غله متولی تامین آرد نانوایی‌ها و اداره صمت متولی و پیشنهاد دهنده افزایش قیمت نان است، البته در کارگروه تنظیم بازار عضو هستیم و آماده کمک‌رسانی و همکاری با نانوایان برای حل مشکلات‌شان می‌باشیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان اظهار داشت: به دلیل برداشت گندم در اول فصل و تازه بودن محصول، شاید کیفیت پایین‌تری نسبت به برداشت گندم در اواخر فصل داشته باشیم، اما کیفیت آرد حد استاندارد خودش را دارد.

رییس اتحادیه نانوایان کرمان نیز گفت: هزینه‌های اداره از جمله اجاره محل، دستمزد و حقوق کارگر نانوایی در چهار سال گذشته چند برابر شده است اما چون قیمت نان ثابت مانده، اعضای این صنف با سختی و مشکل مواجه هستند.

عباس مصطفی زاده تاکید کرد: از طرف اتحادیه مکاتبات برای افزایش قیمت نان را به اداره صمت انجام شده که در حال بررسی برای تغییر قیمت و طرح در کارگروه مربوطه است که امیدواریم به زودی صورت پذیرد.

او اظهارداشت: میزان افزایش قیمت نان پس از بررسی‌ها و تصویب پیشنهاد مشخص می‌شود که اعلام آن از طرف دولت انجام خواهد شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز گفت: اداره صمت یکی از مجموعه‌های ستاد تنظیم بازار استان محسوب می‌شود که در قیمت‌گذاری نان دخالت دارد و هر گونه قیمت‌گذاری توسط اعضای کارگروه آرد و نان انجام باید شود.

محمد رضا قوام تاکید کرد: پیشنهادی برای افزایش قیمت نان در کارگروه آرد و نان استان کرمان به وزارت کشور ارسال شده و تصمیم گیری بر عهده تهران است.

او خاطرنشان کرد: فعلا هیچ تغییری در قیمت نان نداریم و هر گونه تغییر قیمت پس از ابلاغ به صورت رسمی اعلام می‌شود.

شماری از نانوایان کرمان روز شنبه در مقابل استانداری حضور یافتند و درخواست افزایش قیمت نان را داشتند؛ موضوعی که مدیرکل غله استان نیز بر آن تاکید و اذعان دارد که باید افزایش یابد تا نانوایی‌ها باتوجه به افزایش هزینه‌هایشان به سمت تخلف در این حوزه نروند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا