خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سیدمحمود حسینی نامزد شهرداری اصفهان

یک روزنامه نگار اصفهانی گزارشی از دیدار با «سیدمحمود حسینی» گزینه‌ی شهرداری اصفهان را به انصاف نیوز ارسال کرده است که در پی می‌آید:

استاندار اصفهان و سیستان و بلوچستان در دوران اصلاحات این روزها به میدان مدیریت شهری اصفهان پای نهاده و قصد دارد تا با در دست گرفتن کلید ساختمان سفید دروازه دولت، سابقه‌ی استانداری خود را در اصفهان تکرار کند. او که پس از استانداری اصفهان وارد حیطه فرهنگی شده و دستی بر نوشتن و تدریس در دانشگاه دارد سعی کرده تا با نوشته‌هایش در دل اهالی رسانه ورود پیدا کند.

از نقطه نظر سیدمحمود حسینی، توسعه باید با مشارکت خود مردم شکل بگیرد و اتفاق بیفتد. در غیر این صورت مدل‌های اجرا شده را نمی‌توان توسعه نام نهاد بلکه نام این رخداد، رشد است. در توسعه علاوه بر اینکه زیرساخت‌ها کامل و سرمایه‌های اقتصادی وارد یک منطقه می‌شود، باید زمینه‌های توسعه‌ی سرمایه‌ی اجتماعی و انسانی برای آن منطقه فراهم شود. وجه شاخص توسعه، مشارکت مردم است یا به عبارت دیگر نقش و حضوری که مردم در امر توسعه دارند یا به آن‌ها داده می‌شود مهمترین رویکرد در این بخش است.

سیدمحمودحسینی در گفت و گو با شماری از روزنامه‌نگاران درباره‌ی چرایی ورود به عرصه‌ی مدیریت شهری اصفهان این گونه می‌گوید: مردم اصفهان در انتخابات با انتخاب شورای شهر پنجم نشان دادند نیازمند تغییر هستند و خواست‌ها و انتظارات خود را برای توسعه‌ی شهر و مدیریت شهری اصفهان بر اساس تفکرات لیست امید دیده‌اند و به همین خاطر به اعضای این لیست رأی دادند.

وی با اشاره به اینکه امروز سرمایه‌ی انسانی با رویکرد و ترکیب جدید اعضای شورای شهر اصفهان در اختیار مدیریت شهری است، افزود: بنده برنامه‌های خود را برای اداره شهر اصفهان به شورا ارائه خواهم کرد و امیدوارم که بتوان توفیق خدمت در شهری را داشت که حالا در مدیریت شهری‌اش هم نیروی جوان و هم نیروی با تجربه در کنار یکدیگر نشسته‌اند تا شهر را به خواست مردم اصفهان نزدیک‌تر کنند.

حسینی تصریح کرد: اتفاق مبارکی امروز در شورای شهر اصفهان رخ داده، این اتفاق مبارک این است که همه‌ی کاندیداها با همکاری جمعی از کارشناسان و صاحبنظران هستند که برنامه‌ها و رویکردهای خود را برای اداره‌ی شهر تدوین و بر اساس برنامه پیش می‌روند و این خیلی خوشحال کننده است که یک شورا بر اساس برنامه محوری پیش می‌رود. رویه‌ی برنامه محوری به اعضای شورای شهر کمک می‌کند که با بررسی برنامه‌ها در کنار سوابق کاری و گفت و گو با کاندیداهای شهرداری آینده‌ی اصفهان یک رویه‌ی شایسته سالارانه را در مدیریت شهری دنبال کنند و این همان هم افزایی است که از چنین جمع‌های انتظار می‌رود.

وی در خصوص برنامه‌هایش برای اداره‌ی شهر اصفهـان اظهار کرد: اینک اصفهان پس از نیم قرن توسعه‌ی نامتوازن با پیچیدگی‌ها و بحران‌های فراوانی روبرو است، بحران آب، محیط زیست، آلودگی هوا، فقر و نابرابری توزیع منابع و هزینه‌کردها، حاشیه نشینی و آسیب‌های اجتماعی از جمله این توسعه‌های نامتوازن است.

استاندار اسبق اصفهان و سیستان و بلوچستان ادامه داد: از سوی دیگر زاینده رود رگ حیاتی اصفهان از نفس افتاده می‌توان این مساله را با درک شرایط و با توجه به ارتباطات بین دستگاهی در سطوح ملی و استانی حل کرد و به جریان دوباره این رود امید داشت.

حسینی تصریح کرد: اداره‌ی یک شهر با مشارکت مردم، فرهیختگان، علما، هنرمندان، اصحاب رسانه، سمن‌ها و بهره گیری از ظرفیت‌های علمی در ایجاد یک نظام مدیریت تدبیری با یک نگاه جامع وارد عرصه مدیریت شهری اصفهان شده و برای پیشبرد اصفهان به سمت یک کلانشهر مدرن تلاش خواهیم کرد.

حسینی با اعلام اینکه اساس برنامه‌ها بر مبنای محور آب و محیط زیست و پویا کردن اقتصاد شهر با محورهای گردشگری کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و استفاده از ظرفیت‌های موجود شهرهای خواهر خوانده است، گفت: اصفهان می‌تواند با مشارکت دادن مردم و نخبگان و افراد خلاق شهر مسیر توسعه را طی کند. اصفهان شهری است فراتر از ساخت کالبدی چرا که هویت ایرانی اسلامی روح این شهر را در بر گرفته است و همچنین از این شهر به عنوان نماد هم‌نشینی ادیان یاد می‌شود پس می‌توان گفت اصفهان شهری است که در آن هویت دینی در محلات مختلفش دمیده شده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا