خرید تور تابستان ایران بوم گردی

بیانیه‌ی وکلای خانوده‌ی کاووس سیدامامی

آرش کیخسروی و پیام درفشان در بیانیه‌ای با عنوان «بیانیه‌ی نخست وکلای خانوده شادروان کاووس سیدامامی» ضمن طرح مسایل و ادعاهای خود درباره‌ی این پرونده، با انتقاد به فیلم 20:30 و پاسخ به برخی موارد آن، گفته‌اند که با طرح شکایت در دادسرای فرهنگ و رسانه آن را پیگیری خواهند کرد.

متن این بیانیه که نسخه‌ای از آن به انصاف نیوز ارسال شده، در پی می‌آید:

«مسوولان ذیربط به جای فضا سازی امنیتی و هتک حیثیت متوفی و جریحه‌دار نمودن عواطف خانواده ایشان پاسخگوی مسوولیت خود در وقوع این امر فجیع باشند / از مقام قضایی رسیدگی کننده انتظار می‌رود قاطعانه و با رعایت اصل بی طرفی و براساس اختیارات و تکالیف قانونی برای روشن سازی چرایی و چگونگی ابعاد وقوع این تراژدی اسفناک ملی یاری رساند.

با عنایت به واقعه‌ی اتفاق افتاده و حاشیه‌های ایجاد شده، ما وکلای خانواده سیدامامی لازم می‌دانیم مراتب زیر را اعلام داریم:

١. از لحظه ورود به پرونده فوت شادروان دکتر کاوس سید امامی، سعی جدی وکلا بر این امر بوده تا در مسیر کشف حقایق به اندازه وسع خود ایفای وظیفه نموده و در این راستا امیدوار و متعهد هستیم که تا مرحله پایانی پرونده، کوشا، پیگیر و پاسخگو به خانواده محترم مرحوم و مردم عزیز ایران باشیم.

٢. در چند روز گذشته شاهد انتشار فیلمی کوتاه و توهین آمیز درباره شادروان سیدامامی از صدا و سیمای کشور بوده‌ایم که تولید و پخش آن برخلاف تمامی قوانین عادی و خصوصا اصول متعددی از قانون اساسی می‌باشد ضمن آنکه بدیهی ترین معارف اخلاقی و انسانی نیز در ساخت فیلم مورد توجه قرار نگرفته است. بر همین اساس متعاقبا ضمن تقدیم شکواییه، درخواست تعقیب قانونی مسئولین برنامه تلویزیونی 20:30 را از مرجع قضایی خواهیم داشت.

اما از آنجایی که پخش این فیلم اهانت آمیز در شب مراسم خاکسپاری شادروان سیدامامی علاوه بر تهاجم به احساسات خانواده سوگوار مرحوم همچنین موجب جریحه دار شدن عواطف خیل عظیمی از مردم ایران شده است و در اقدامی تخریبی و مشکوک سعی شده تا خدشه بر انگیزه و امید فعالان محیط زیست واقع گردد بنابراین لازم می دانیم در این مقطع توضیح کوتاهی درباره فیلم داده شود و تفصیل آن ضمن شکوائیه در خصوص این پرونده و روال پیگیری آن اعلام می شود:

در ساخت این فیلم که گواه فقدان مدرک مستدل علیه شادروان سیدامامی می باشد سازندگان سعی کرده اند با تمسک به روش های غیر قانونی و استفاده از تصاویر خانوادگی و خصوصی متوفی که برخی در جمع های خانوادگی و تعدادی نیز بنا بر جایگاه بین المللی این پژوهشگر معتبر در کشورهای دیگر می باشد موجبات تخدیش چهره این سرمایه ملی را فراهم نمایند.

بدیهی است شخصیت فروتن و عاری از تکبر این انسان بزرگوار که منطبق با آموزه های ملی و دینی تلاش می نموده با حضور در کنار جوانان، مشوقی برای فعالیت مردم در جهت صیانت از سرمایه های محیط زیست ملی باشد با خط کش کوتاه و مغرض اشخاص سازنده این فیلم سنخیتی نداشته و ندارد.

این فیلم زننده چنان غیر کارشناسی تهیه گردیده که حتی به ضرر عوامل سازنده آن در بخشی از فیلم عنوان می شود فعالین محیط زیست که مشغول جمع آوری اطلاعات حساس نظامی از سایت های موشکی بوده اند در طول چند سال گذشته مورد پایش اطلاعاتی بوده اند که این سوال جدی را مطرح می سازد اگر بنا بر ادعا این اطلاعات نظامی دارای اهمیت بوده است چطور با علم و اطلاع اشخاص مسوولی که در فیلم تحت عنوان سربازان گمنام نامیده شده اند، از کشور خارج می گردیده و در طول تمامی این سالها سکوت نموده اند. بدیهی است اگر این اطلاعات ادعایی ایشان دارای اهمیت باشد عنوان معاونت در جرم بر اشخاصی که عالمانه اجازه خروج اطلاعات را می داده اند صدق می کند. دیگر ایرادات قانونی و منطقی این فیلم ساختگی ضمن طرح شکایت در دادسرای فرهنگ و رسانه پیگیری خواهد شد.

٣. پس از اعلام وکالت و تشکیل پرونده مرحوم کاوس سیدامامی در دادسرای امور جنایی تهران با طرح شکوائیه‌ای پرونده امنیتی ایشان مطالبه خواهد شد تا ابعاد دقیق ماجرا مشخص شود.

عدم حضور وکیل در مرحله تحقیقات مقدماتی براساس محدودیت های قوانین ایران موجب بی اعتباری این تحقیقات است.

٤. از آنجا که پرونده متشکله سایر بازداشت شدگان محیط زیست مرتبط با پرونده حاضر می باشد و سرنوشت این اشخاص و علت بازداشت ایشان می تواند کمک به پیش برد بهتر کلیت این ماجرا نماید از خانواده محترم سایر بازداشت شدگان تقاضا می شود به دور از هرگونه هراس احتمالی به وکلاء مراجعه کرده تا ضمن پیگیری فوری وضعیت شخص بازداشت شده و رسیدگی به وضعیت ایشان بتوان با اطلاع از وضعیت سایر بازداشت شدگان نسبت به اقدامات گسترده تر عمل نمود.

٥. با توجه به ابعاد ملی مساله و از آنجا که ملت بزرگ ایران یک فرزند گرانمایه و سرمایه ملی خود که با برنامه ریزی سازنده مشغول نجات محیط زیست ایران بوده را از دست داده و مسببین این تراژدی ملی به عوض پاسخگویی به مرجع قضائی مشغول حاشیه سازی و فضا سازی با خیال تحمیل اغتشاش در پیگیری پرونده هستند، جمع زیادی از همکاران وکیل به وکلای پرونده اعلام آمادگی کرده اند تا در پیگیری ابعاد مختلف و طرح شکوائیه های لازم در مراجع قضایی همیاری نمایند که پیشاپیش از اعلام حضور و آمادگی تمامی این سروران سپاسگزاری می شود.

6. در حال حاضر اطلاع رساني اخبار خانواده متوفی از طریق کانال تلگرامی تشکیل شده و پروفایل فرزند ایشان آقای رامین سید امامی در اینستاگرام مطرح خواهد شد و اطلاع رسانی پرونده نيز از طريق وکلاء صورت مي گيرد و هرگونه اعلام خبری که متکی بر این دو منشاء باشد مورد تایید خانواده سیدامامی است. هموطنان عزیز با پیشبرد گام به گام موارد در بیانیه‌های بعدی به فراخور اطلاع رسانی صورت خواهد پذیرفت.

تجربه‌ای که در دستگیری سیدامامی هم آموخته نشد

وکیل سیدامامی: صداوسیما حرف‌های ما را منتشر نمی‌کند

دستور دادستان تهران برای برخورد با مقصران حادثه مرگ سیدامامی

چهارشنبه، مجلس ختم کاووس سیدامامی

نامه‌ای به رییس جمهور درباره‌ی سیدامامی

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. سد سازی، انتقال اب، تجاوز به حریم مناطق حفاظت شده،
    غارت جنگلها و زمین خواری مسئولان و معادن وخلا صه کلام سود مادی و پول بیشتر دلیل دشمنی برخی از مسئولان با محیط زیست است.

  2. صدا و سيماي فشل و مغرض و جانبدار ايران، اينقدر از درک اين ذره عاجز است که اولا مردم اساسا اقبالي نه به صدا و نه به سيما ندارند! (شايد مسئولان مربوطه در ظاهر، عدم اقبال مردم به صدا و سيمايشان را انکار کنند، اما آيا در باطن هم سر خود را کلاه ميگذارند!؟) و ثانيا همان عده قليل هم که اقبالي نشان ميدهند، از برنامه ها و به ويژه اخبار و اطلاعات ارائه شده صدا و سيما نتيجه گيري معکوس ميکنند. (دروغ و کذب بودن اخبار و اطلاعات منتشره توسط اين صدا و سيما بر احدي پوشيده نيست.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا