خرید تور تابستان ایران بوم گردی

گزارش مهر از وضعیت زندانیان سیاسی بحرین!

خبرگزاری مهر در خبری با تیتر «انتقال زندانیان به انفرادی به علت احیای شب قدر» درباره‌ی «زندانیان سیاسی» در بحرین نوشت:

انتقال زندانیان سیاسی بحرین به انفرادی به علت احیای شب قدر، ممانعت آل خلیفه از دسترسی مشیمع به دارو در زندان و واکنش ها به تایید حکم حبس نبیل رجب از مهمترین اخبار بحرین است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های بحرینی، اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه همچنان دارد.

انتقال زندانیان سیاسی بحرین به انفرادی بعلت احیای شب قدر و انجام مراسم مذهبی

موسسه “سلام” برای دموکراسی و حقوق بشر در گزارشی خبر داد که به گفته منابع موثق سحرگاه امروز زندانیان (سیاسی) بند ۲ زندان مرکزی بحرین “جو” از طرف نیروهای ضد شورش مورد ضرب و شتم قرار گرفته و وعده غذایی سحر از آن ها منع شده و بعلت انجام مراسم مذهبی به حبس انفرادی منتقل شده اند.

همچنین فعالان حقوقی بحرین روز گذشته از انتقال شیخ زهیر عاشور (از روحانیون زندانی سیاسی بحرین) به حبس انفرادی در پی احیای شب قدر خبر دادند.

آل خلیفه اجازه دسترسی دارو به مشیمع را نمی دهد

حسن مشیمع دبیرکل جنبش “حق” بحرین طی ۹۲ روز گذشته در زندان از دسترسی به دارو محروم بوده است.

خانواده دبیرکل جنبش آزادی و دموکراسی بحرین “حق” خبر دادند داروی بیماری های مزمن وی ۹۲ روز است از وی منع شده اند.

خانواده حسن مشیمع در گذشته نیز گفته بودند که وی طی تماسی تلفنی از زندان به آنها اطلاع داده در تاریخ ۱۸ ژانویه به بیمارستان منتقل شده است اما درست هنگامی که در خصوص وضعیت سلامتی خود سخن گفته تماس تلفنی به طور ناگهانی قطع شده است.

پزشک متخصص حسن مشیمع بر ضرورت مصرف و دسترسی وی به داروهای مورد نیاز تاکید کرده و گفته است منع دارو باعث عوارض خطرناکی برای وی خواهد شد.

مشیمع در سال ۲۰۱۱ همراه با مجموعه ای از شخصیت های برجسته مخالف رژیم بحرین در دادگاه نظامی به حبس ابد محکوم شده و اکنون در زندان مرکزی بحرین “جو” بسر می برد.

واکنشهای انجمن های حقوقی به تایید حکم ۵ سال حبس علیه نبیل رجب مدافع حقوق بشر بحرینی

لین معلوف مدیر دفتر خاورمینه سازمان عفو بین المللی در واکنش به این حکم نوشت : دادگاه بحرین با آزاد نکردن نبیل رجب فرصتی استثنایی برای اقدام به حرکتی صحیح و شایسته را از دست داد.

همچنین مرکز حقوق بشر بحرین در واکنش به تایید حکم حبس ۵ ساله نبیل رجب واکنش نشان داد و در بیانیه ای تاکید کرد: جایگاه نبیل رجب داخل جامعه است و نه زندان، این مرکز افزود: محاکمه ای که برای نبیل رجب تشکیل شد در حقیقت محاکمه ای علیه عهدنامه ها و اساسنامه های بین المللی پیرامون آزادی بیان است. انجمن حقوق بشر بحرین خواستار لغو  اتهامات نبیل رجب و آزادی وی شد علی الخصوص که وضعیت سلامتی وی در زندان نگران کننده است.

انجمن حقوقی «بیرد» نیز حکم حبس نبیل رجب را محکوم کرد و خواستار الغای این حکم و آزادی فوری وی شد.

سید احمد الوداعی مدیر این انجمن تصریح کرد: حاکمان بحرین از صدای حقیقت می ترسند و نبیل رجب فقط ازحق خود برای آزادی بیان استفاده می کرد.

نبیل رجب به علت محکوم کردن رژیم بحرین برای مشارکت در جنگ یمن و افشای شکنجه ی زندانیان سیاسی در زندانهای بحرین ، پیش از این بازداشت شده به حکم دادگاه به ۵ سال حبس محکوم شده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا