خرید تور تابستان ایران بوم گردی

آخرین وضعیت جاده‌های شمالی کشور

علی اکبر آشوری، مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: طی امروز تا جمعه شانزدهم خردادماه افزایش حدود ۲۰ درصدی سفرها نسبت به متوسط اردیبهشت‌ماه پیش‌بینی می‌شود و ساعت اوج ترافیک برای مسیر رفت امروز بین ۱۵ تا ۲۱ و برای مسیر برگشت جمعه از ۱۴ تا ۲۱ برآورد می‌شود.

آشوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس الگوهای پیش‌بینی شده برآورد می‌شود سفرها در تعطیلات پیش‌رو نسبت به اردیبهشت‌ماه امسال حدود ۲۰ درصد افزایش داشته باشد. البته قطعا از عید فطر کمتر خواهد بود، چرا که برآوردها نشان می‌دهد از استان‌های تهران و البرز در این ایام حدود ۲۵۰ هزار خودرو خارج خواهد شد که این میزان برای تعطیلات عید به ۴۰۰ هزار خودرو رسید.

وی با بیان این‌که براساس الگوی پلاک‌های ثبت شده در اردیبهشت‌ماه و تعطیلات عید فطر پس از استان تهران و البرز، خراسان رضوی، اصفهان، مازندران، گیلان و شیراز بیشترین سفرهای بین‌استانی را داشته‌اند، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود ساعت اوج ترافیک امروز برای مسیر رفت از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و برای مسیر برگشت از ساعت ۱۴ تا ۲۱ روز جمعه شانزدهم خردادماه باشد که البته این یک برآورد کلی برای همه جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کشور است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در جاده‌های شمالی کشور نیز برای امروز از ساعت حدود ۱۴ ترافیک آغاز می‌شود و به تدریج و با گذشت زمان این ترافیک تا حدود ساعت ۲۱ سنگین خواهد ماند به گونه‌ای که در محور تهران – کرج ترافیک از پل کلات از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امروز برآورد شده و برای مسیر برگشت در روز جمعه در همین محور از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و برای صبح شنبه نیز همین وضعیت در این محور پیش‌بینی می‌شود. همچنین در محدوده گچسر یعنی تقاطع آزادراه تهران – شمال و جاده چالوس امروز ساعت ۱۶ ترافیک آغاز می‌شود و در ساعت ۱۷ تا ۲۱ به اوج خود می‌رسد.

آشوری اضافه کرد: همچنین در محور قزوین – رشت از محدوده لوشان تا رودبار از ساعت ۱۴ تا ۲۰ امروز ترافیک نیمه سنگین و سنگین پیش‌بینی می‌شود و در محور هراز نیز به ویژه در محدوده پلور و گزنک از ساعت ۱۹ تا ۲۱ ترافیک سنگین برآورد شده است که برای مسیر برگشت در روز جمعه نیز همین ساعات ترافیکی برآورد شده است، اما در محور فیروزکوه ترافیک نیمه سنگین از ساعت ۱۷ تا ۲۳ امروز به ویژه در اطراف محدوده شیرگاه برآورد شده است که البته کمتر از دیگر محورها و جاده‌های شمالی کشور است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین درباره‌ی اعمال محدودیت تردد در جاده‌های شمالی براساس برآورد وضعیت ترافیکی محورهای مختلف اظهار کرد: براساس الگوهای پیش‌بینی شده ترافیکی محدودیت‌های تردد پیشنهادی را به پلیس راهور اعلام کرده‌ایم و مردم می‌توانند از طریق سامانه تلفن گویا و سایت ۱۴۱ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قبل از انجام سفر نسبت به این محدودیت‌ها کسب اطلاع کنند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا