خرید تور تابستان ایران بوم گردی

آغاز به کار ششمین دوره شورای شهر [+اسامی هیئت رئیسه]

فعالیت رسمی دوره‌ی ششم شورای شهر تهران امروز آغاز شد. اعضای شورا ضمن قرائت سوگندنامه، هیات رئیسه را انتخاب کردند.

به گزارش فارس، در ادامه مراسم تحلیف منتخبین ششمین دوره شورای شهر تهران سید رضا تقوی، رئیس مجمع نمایندگان استان تهران درباره مدیریت شهر در تفکر اسلامی اظهارداشت: شهر در فرهنگ اسلامی مفهوم فرهنگی دارد و باید به این موضوع توجه داشت.

وی افزود: هر جامعه ای که از فرهنگ، ادب، اخلاق، عدالت و انسانیت بالا برخوردار باشد از دیدگاه اسلام شهر است هرچند ظاهر آن روستا باشد.

در ادامه انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران اظهارداشت: رکن شورای شهر و روستا مورد حمایت مقام معظم رهبری است و شوراها نقش مهمی در مدیریت شهر دارند.

استاندار تهران با اشاره به دلسوزی‌های چمران برای شورای شهر تهران و تحقق مردم سالاری دینی در دوره‌های گذشته شورا، گفت: امیدواریم این زحمات در این دوره ادامه یابد.

وی درباره شرایط تهران افزود: تهران یک کلانشهر و مرکز سیاسی، اقتصادی و علمی است از طرفی بر اساس بررسی نیروی انتظامی در جرم و سرقت در سایر استان‌ها ۷۵ درصد جرائم شناخته شده است و نیروی انتظامی موثرتر می‌تواند عمل کند اما در تهران ۷۵ درصد جرائم ناشناخته است و سرعت عمل را می‌گیرد.

بندپی با بیان اینکه هر اقدامی در تهران می‌تواند تاثیرگذاری اش را در کل کشور داشته باشد، گفت: به شهرداری با نگاه مطالبه گر از دولت نیاز است تا کارها روان‌تر پیش برود. همچنین پایتخت پیچیدگی های زیادی دارد و احتمال بحران‌های متعددی مثل فرونشست و زلزله در آن است لذا توجه به این موضوعات ضرورت دارد.

پس از انجام سخنرانی ها با قرائت متن سوگندنامه توسط اعضای شورای شهر تهران مراسم تحلیف برگزار شد.

همچنین در مراسم آغاز فعالیت شورای جدید امروز مهدی چمران با ۲۱ رای، رسما به عنوان رئیس شورای ششم شهر تهران و پرویز سروری با ۱۹ رای به عنوان نایب رییس شورای ششم شهر تهران انتخاب شد. همچنین با 17 رای سوده نجفی و با 20 رای شربیانی به عنوان منشی های هیات رئیسه انتخاب شدند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا