خرید تور تابستان ایران بوم گردی

بابک پاک‌نیا: محمودیان و کیخسروی به این زودی‌ها آزاد نمی‌شوند

بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری، درباره‌ی آخرین وضعیت مهدی محمودیان و آرش کیخسروی اعلام کرد روند آزادی‌ آنها آهسته طی می‌شود و به این زودی‌ها آزاد نخواهند شد.

پاک‌نیا عصر سه‌شنبه، درباره‌ی آخرین وضعیت وکلا و فعالان حقوق بشری بازداشتی به انصاف نیوز گفت: خانم مریم افرافراز چهار روز پیش و آقای محمدرضا فقیهی دو روز پیش با تودیع وثیقه از زندان آزاد شدند. اما درباره‌ی آقایان نیلی، محمودیان و کیخسروی کانون وکلا در حال پیگیری پرونده و آزادی این افراد هستند، قول‌های مساعدی درباره این موضوع داده شد و ما منتظر هستیم. اما حدس من این است که به این زودی آقایان محمودیان و کیخسر‌ی آزاد نمی‌شوند ولی درباره‌ی آقای نیلی به نظر می‌رسد که در این هفته یا در هفته آینده آزاد می‌شود. به نظر می‌رسد می‌خواهند این روند را به طور آهسته انجام دهند تا این جو را مدیریت کنند.

او افزود: سخنگوی قوه قضاییه امروز اعلام کرد برای وکلای بازداشتی، اخلال در نظم عمومی و برخی اتهامات امنیتی تفهیم اتهام شده است، اما وقتی با آقای فقیهی صحبت کردم، اخلال در نظم تفهیم اتهام نشده است و اتهام اصلی شرکت در گروه‌های مخالف نظام است. این اتهام هم محل خدشه است چراکه گروه و تشکیلاتی در کار نبود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا