خرید تور تابستان ایران بوم گردی

اکبر اعلمی: عابدین خرم اسیر داعش نبود

اکبر اعلمی، نماینده‌ی سابق مردم تبریز در مجلس، در پستی تلگرامی درباره‌ی دوره‌ی اسارت عابدین خرم نوشت:

برخلاف ادعای مطرح شده در شبکه‌های مجازی، عابدین خرم استاندار جدید آذربایجانشرقی، هرگز اسیر گروه تروریستی داعش نبوده، بلکه در ۱۴مرداد ۱۳۹۱ که هنوز پدیده شومی بنام داعش به‌وجود نیامده بود همراه با ۴۷ نفر دیگر از نیروهای ایرانی در دمشق به اسارت مسلحین مخالف بشار موسوم به ارتش آزادیبخش سوریه در آمد و پس از گذشت ۱۵۸ روز از اسارت، در ۲۰ دی ۱۳۹۱ آزاد و به همراه سایر اسرا به کشور بازگشت.

رونامه وطن چاپ ترکیه مدعی شد این ۴۸ نفر در مقابل ۲۱۳۰ نفر در سوریه که در میان آن‌ها اتباع ترک حضور داشته آزاد شده‌اند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق در تاریخ ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۱ در اطلاعیه‌ای از اسرا به عنوان زائر نام برد و اعلام کرد که آنها در قالب کاروان‌های آزاد راهی سوریه شده بودند و در مسیر خود به حرم توسط گروه‌های مسلح ربوده شدند.

عبداللهیان معاون وقت وزیر خارجه کشورمان نیز در ۹۱/۰۵/۱۹ با رد ادعای ارتش آزادیبخش سوریه: ما قویا هرگونه ادعای برخی از رسانه‌های گروهی مبنی بر این‌که این زوار از نیروهای سپاه پاسداران بوده‌اند، را رد می‌کنیم؛ این زائران به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی عازم زیارت بودند.


انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. هرچه زمان میگذردوهرچه دهان ها باز می گردداندکی از واقعیت هاپدیدارمیشود…..الحمدلله علی فی کل حال….

  2
  2
 2. اگر كساني براي زير سوال بردن زحمات انساهايي از خودگذشته اينجور القاءكنند كه داعش جداي از مزدوران مصلح در سوريه هست به انها جز خائنين مزدور تفكر غرب پرستان عنواني نمي دهيم حتي اگر در مقطعي مسئوليتهاي بالايي در حكومت داشته باشند

  3
  3
 3. آقای‌رئبسی‌با‌این‌فاسد‌می‌خواست‌با‌فساد‌مبارزه‌کنداگر‌دادگاه‌علنی‌تشکیل‌نشود‌و‌از‌خرم‌رفع‌اتهام‌نشودخود‌رئیسی‌بهعلت‌معرفی‌یک‌فاسد‌به‌عنوان‌استاندار‌از‌نظر‌مردم‌شجاع‌آذربایجان‌متهم‌به‌فساد‌است

  3
  3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا